1.9.4 - 1.12 |BGCraft| Emek-AVATAR Sunucusu | LAG GİDERİLDİ ! | bgcraft.rabisu.com

ZsCraft

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0

Sunucu tanıtımına hoş geldiniz !
Sunucumuz daha doğrusu sunucum bir ayda yapımını bitirmiş olduğum
"ProjectKorra" plugini sayesinde elementleri bükebildiğimiz hayatta kalma sunucusudur.
Fakaaat öyle direk "elementi seç - slotlara ata - savaş !" mantığı bu sunucuda yok !
Öncelikle yetenekleri hakkınızla kazanmanız gerekiyor !

Sunucu IP Adresi: bgcraft.rabisu.com
Hosting: Rabisu
Version: 1.9.4 - 1.12

Şimdi gelelim element özelliklerimize;

Hava özgürlüğün bir sembolüdür. Hava bükmenin sırrı "yaprak gibi olmaktır".
Hava sizi nereye götürürse ona teslim olun ve ona yön verin.
Hava bükücüler neredeyse tamamen savunmacı olduğu için yanı sıra dört bükme sanatının en hareketli bükücüleridir.
Hava bükücüler, ölümcül olduğunu ispatlayabilecek büyük ve güçlü hava bükmelerle bir anda birçok rakibi kontrol altına alabilirler.
Hava bükücüler illa bir rakibe doğrudan vurarak hasar vermekten ziyade onları uçurumdan aşşağıya atarak,iterek,havasını keserek ve bunun gibi işlemler ile hasar verirler.
Usta hava bükücülerin yerçekimine güldüğü söyleniyor...
Bu bükme sanatını kullanan birini görürseniz kafanızı çok karıştırabilir dikkatli olun.

Su değişimin sembolüdür. Su bükücüsünün savaş tarzı çoğunlukla "akışkan, zariftir ve çevreyle uyumludur".
Her saldırısını savunmaya, her savunmasını saldıraya çevirebilirler.
Su bükücüleri bir saldırı duruşuna girdiklerinde bile hareketleri her zaman birinden diğerine akar gibi gözükür.
Onların evi suyun içindedir. Hatta eskiden pek çok su bükücü evini suyun derinliklerine yaparmış.
Eğer gerçekten usta bir su bükücü görürseniz kaçın ! Usta su bükücülerin kan bükebildiği söyleniyor...
O kadar zor bir yetenekmiş ki en usta bükücüler bile yalnızca bir kaç saniye kan bükebiliyorlarmış.
Su bükme sanatını kavramak zordur, çünkü her yeteneğinizin birden fazla özelliği bulunuyor.

Toprak sağlamlığın sembolüdür. Toprak bükücü olmanın anahtarı beklemek ve doğru an geldiğinde kararlı davranmaktır.
Ancaak bu doğru anı kendiside oluşturabilir, saldırarak !
Çevresindeki toprağı kontrol etme konusunda uzmanlaşmış toprak bükücü sizi oyuncak gibi kullanabilir.
Bir toprak bükücü toprağı kullanarak zırh ve duvarlar oluşturabilir, kendini fırlatarak olaydan kaçabilir.
Savunma ve saldırı konusunda su bükücülere oldukça benzemektedirler.
Toprak bükme sanatında ustalaşmış, toprağın benliğini kavramış biri lavı bile bükebilirmiş...

Ateş güç sembolüdür. Ateş bükücüler "yoğun ve agresif saldırı tarzına sahiptirler". Ancak savunmaları ve hareketlilikleri sınırlıdır. Bununla birlikte, yetenekli bir ateşbükücü, saldırı manevralarını savunma manevralarına dönüştürebilir,
örneğin kendilerini yakmamaya özen göstererek ateş duvarları yaratmak gibi.
Diğer disiplinlerden farklı olarak, ateş bükücüler çok saldırgan bir oyun stiline sahiptir.
Su hariç herhangi bir ortam, Ateş bükücüler için uygundur.
Rakiplerinin savunmasını kırmak için saf güç kullanmada harika olsa da,
doğal hareketlilik ve savunma tekniğine sahip değildirler.
Usta ateş bükücüler ellerinden yıldırım çıkarabilirlermiş...
Öyleki kötü havalarda üstlerine gelen yıldırımları başka yöne yönlendirebiliyorlarmış...

Şimdi elementinizi seçtiğinizi varsayıyorum.
Unutmayın bir element seçtikten sonra geri dönüşü yoktur !

"/bükücü <elementadı> ol"
yazarak o elementi seçebilir ve o element üstünde ustalık serüveninize başlamış olursunuz.
Tabii ondan önce hangi elementin nasıl yetenekleri var merak ediyor olabilirsiniz.

"/bükücü <elementadı>"
yazarak o element için hangi yeteneklerin olduğuna,yeteneklerinin kaç puan olduğuna, ne işe yaradığına bakabilirsiniz.
Elementinizi seçtikten sonra her elementin puan bulma yolları farklıdır.
Fakat hangi elementi seçerseniz seçin diğer elementlerin puanlarını toplayabileceksiniz !
Tabii ki o elementin sahibi kadar çok toplayamayacaksınız o kesin, nasıl olsa o elementi geliştirmek uğruna o puanlar kazanılıyor.

Pekii hangi element puanı nerden düşüyor ?

Hava:
Havada ne kadar çok kalırsanız o kadar çok "Hava Puan'ı" kazanbilirsiniz. Hatta eğilerek blockların köşelerinde durmak bile puan kazandırabilir ! Tabii yerden yeterince yüksekte iseniz. Yaprakların üzerinde yürümekte "Hava Puan'ı" kazanmanıza olanak sağlar.

Su:
Suda yüzerek, karların üzerinde yürüyerek, buzların üstünde yürüyerek ve çok az şansda olsa kova ile su toplayarak "Su Puan'ı" elde edebilirsiniz. Geceleri suda yüzmek daha fazla "Su Puan'ı" toplamanıza olanak sağlar.

Toprak:
Toprak,taş,kum gibi bükebildiğin malzemelerin üzerinde yürüyerek, onları kazarak "Toprak Puan'ı" elde edebilirsin. Madenleri kazarak puan toplama şansın daha da yüksektir ! Bu yüzden Toprak Bükücü'ler oyunun tüccarları olarak da geçer.

Ateş:
Yanan her canlının üstünden "Ateş Puan'ı" düşebilir. Özellikle gece canavarlar birikmişken gündüz vakti yanan canavarlardan toplayacağınız "Ateş Puan'ı" Ateş Bükücü değil iseniz iyi para eder.

Şimdi diyeceksiniz "iyi güzelde bahsettiğin bu puanlar ne işimize yarayacak ?".
Hemen anlatıyorum;
Elementinizi seçtiniz diye tüm yetenekleri biliyorsunuz diye bir şey yok !
Sadece pasifleriniz aktif olarak başlarsınız diğer yetenekleri kendi alın teriniz ile açmalısınız.
Herkes oyuna 49 Puan + 1 Puan ile başlar, buradaki 1 Puan envanterinizde bulunur.Bu +1 Puan'ı sağ tıklayarak puanınızı 50'ye tamamlamanız gerekmektedir.
Her elementin "/bükücü <elementadı>" yazarak ulaştığı menü vardır.
Bu menüden her elementin "50 Puan" olan temel bir bükme yeteneği vardır.
Başlangıç olarak onu açabilir, veya hiç açmayarak zor yollar ile puan kasabilirsiniz.

-Unutmayın birine saldırırken sırf element bükmenize gerek yok, kılıcınızı alın saldırın yardım olarak bükmeleri kullanın.
Veya arkadaşınız ile anlaşabilir sırf bükerek ve yumruk atarak vsler yapabilirsiniz.
-Çünkü Turnuvalar sadece bükmeler ile gerçekleşir ! Eşya olarak sadece Zırh'a izin vardır.
-WG'li alanlarda bükme yapamazsınız ! O yüzden orman, çöl gibi yerlere gittiğinizde biraz açılmanız gerekiyor bükmeler için.

Test edildikten sonra video olarak konulması planlanıyor.
Sunucuda elmas madeni kazdığınızda normalde 1, eşyanızda servet varsa 3-4'e kadar elmas düşme şansı oluyor.Ama bu sunucuda öyle bir şey yok ! Belli bir ihtimal ile (ki bu ihtimal yüksek) kazarken elmaslar kırılır ve yere düşmez.
Bu ihtimal VIP'lerde ve Toprak bükücülerde daha düşüktür.
Hem VIP hem Toprak bükücüsü ise elbette biraz daha düşüktür. :)
Puanlar bu şekilde oyun içerisinde.Yani başkasından barut alırken büyülü olup olmamasına dikkat edin :)
Bir kez daha üstünden geçelim.
/bükücü <elementadı> yazdığımızda o elemente ait yetenek setini görürürz.
Yeterli puanımız varsa puan kısmı yeşile dönecektir.Böylelikle rahatlıkla anlarsınız.
Aldığınız yeteneklerin simgeleri değişir. Hangi yetenekleriniz yok anlarsınız.
Normal şartlarda bir birime eşya ile vuruduğunuzda o eşyanın kırılma puanı 2 puan düşer.
Sunucuda ise bu puanlar arttırılmıştır. Çünkü iyi bir nedeniniz olmadan (misal karşısı sizi çok kızdırmışsa)
kılıcı baltayı kazmayı alıp kafasına indirmenizi istememem. Bunu komple kaldırmak ayıp olur diye o riski alabiliyorsanız eşyalarınız ile saldırabilirsiniz.
6-7 kere canlıya vurulmuş balta
Plugin şuanda Türkçe'leştirildiğinden dolayı ve henüz bitmediğinden dolayı aktif edilmemiştir.

Oyun içerisindeki 1-2 yeteneği gif halinde göstermek istiyorum.

ShockWave
(Etrafınızdakileri geri doğru fırlatarak hasar verir)

SandSurf
(Kumların üstünde seri bir şekilde gitmenizi sağlar)

SandSpout
(Kumun üstünde uçmanızı sağlar.)

EarthSmash
(Şarj olduktan sonra baktığınız toprak metaryeli yeterli ise havaya bunun gibi bir kütle çıkartır.İstediğiniz gibi yönlendirebilirsiniz.)

RaiseEarth
(Eğilerek yerdeki toprağı toplu olarak çıkartabilirsiniz. Veya sadece sol tıklayarak tek stunu)

FireBlast
(Düz vurursanız köz gönderir, şarj edip bırakırsanız patlama gönderir)

Blaze
(Eğilerek yerden ateşler çıkartmanızı sağlar.Her ne kadar orada eğildiğim belli olmasada :D )

WallOfFire
(Sol tıklayarak ateşten duvar oluşturabilirsiniz.İçinden hiçbir canlı ve ok,ateş topu(ghastın çıkardıkları yetenek ile gelenler değil) patlayan iksirleri engeller)
Torrent
(İşaretlediğiniz suyu çevrenizde döndürmeye başlar.Bununla ne yapacağınız size bağlı.)

OctopusForm
(Ahtapot formuna girmenizi sağlar, bu formdayken yanınıza pek yaklaşacaklarını zannetmiyorum :) )
Tornado
(Eğili durduğunuz sürece bir hortum yaratabilirsiniz.)

Suffocaut
(Canlıların havasını kesmek... Hava bükücülerin prensiplerine aykırı sanki ?? )

AirScoout
(Bisiklete binmek gibi ama suların ve lavların üstünden de uçuyoruz. Tek fark bu)

Spawn

OX

Arena

Pazar

Orman

Çöl

Son düzenleme:

AlbatracZ

Marmara Network
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Forumda okuduğum ve gördüğüm kadarıyla emek verilmiş ama buildleriniz geliştirilmeli şu andada güzel umarım istediğiniz kitleye hitap edersiniz.

ZsCraft

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Forumda okuduğum ve gördüğüm kadarıyla emek verilmiş ama buildleriniz geliştirilmeli şu andada güzel umarım istediğiniz kitleye hitap edersiniz.
Konudada bahsettiğim gibi tek kişi yaptığım için sunucuyu buildim ve konu düzenim berbat :D Konu düzenini geçtim azıcık güzel olsa mimar yeteneğim süper olucakda yapcak bir şey yok. Kendim ve bir arkadaşım sunucuyu test ederken çok eğlenmiştik emeğin karşılığı oyun içerisinde gözüküyor umarım yakında iyi bir builder çıkar karşıma :)

ShiodomeMiuna

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
11
"Alım varmı abi." sorularıyla az karşılaşman dileğiyle.
Güzel duruyor, konu düzeni ve buildden ötürü puanlamam;
7/10

Sistemler; 8/10
Mimari; 6/10
Konu Düzeni; 7/10

ZsCraft

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
"Alım varmı abi." sorularıyla az karşılaşman dileğiyle.
Güzel duruyor, konu düzeni ve buildden ötürü puanlamam;
7/10

Sistemler; 8/10
Mimari; 6/10
Konu Düzeni; 7/10
Öncelikle teşekkürler,
Sistemlerin görsel düzenini ayarladıktan sonra gif olarak atıcam eminim sistem puanını arttırırsınız :)
Gifleri koyacağımdan dolayı konu düzeni biraz daha yerli yerinde olacaktır.
Ve sanırım internetten geçiçi olarak bir spawn haritası bulmak zorundayım :/

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

YgtGamingTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
bir şey soracağım
javayla kendi yeteneklerinizi oluşturdunuzmu ?
eğer oluşturdaysınız gelmeyi düşünüyorum

ha bide
"elementi seç - slotlara ata - savaş !" mantığı bu sunucuda yok !
Öncelikle element seçmemiz gerekiyor.

ZsCraft

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
bir şey soracağım
javayla kendi yeteneklerinizi oluşturdunuzmu ?
eğer oluşturdaysınız gelmeyi düşünüyorum

ha bide
"elementi seç - slotlara ata - savaş !" mantığı bu sunucuda yok !
Öncelikle element seçmemiz gerekiyor.
Hayır, pluginin kendi yetenekleri
O kısımda kendimi anlatamamışım düzeltiyim kusura bakmayın :D demek istediğim orada şu "elementini seç - slotlara -ata canın sıkılana kadar savaş sonra çek git bu yok emek verip yeteneklerinizi açıp savaşmanız" dı fakat alttaki bozmuş sanırım

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Eğer özellikler görevle alınacaksa bu kötü bir durum.Hem turnuvalarda hem de arenalarda haksızlık olur.Gerçek bending savaşları göremeyiz.Bende bir avatar oyuncusuyum.

Son düzenleme:

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Birkaç sorum olacak, IP adresi verilmediği için girip bakamadım:
1) Sunucu hayatta kalma sunucusumu PvP sunucusumu ?
2) Sürüm 1.8-1.11 mi yoksa 1.9-1.11 mi ?
3) PvP sistemi 1.9 mu ?
4) 1.12 üzerinden girişler aktif mi ?

Puanım: 6/10 (sorular cevaplandıktan sonra ve sunucu açıldıktan sonra puanı yükseltmeyi düşünüyorum.)

ZsCraft

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Birkaç sorum olacak, IP adresi verilmediği için girip bakamadım:
1) Sunucu hayatta kalma sunucusumu PvP sunucusumu ?
2) Sürüm 1.8-1.11 mi yoksa 1.9-1.11 mi ?
3) PvP sistemi 1.9 mu ?
4) 1.12 üzerinden girişler aktif mi ?

Puanım: 6/10 (sorular cevaplandıktan sonra ve sunucu açıldıktan sonra puanı yükseltmeyi düşünüyorum.)
1) Sunucu ikisinin karışımı, yani direk bütün bükme becerilerine sahip olarak başlayıp sırf bükerek savaşmıyoruz bükme bizim yardımcımız ama birazda sizin fantezilerinize kalmış direk bükerekde dalabilirsiniz adamlara :)
2) 1-9-1.11 sürümleri arasında
3) Haliyle evet
4) 1.12 üzerinden girişleri az önce kontrol ettim aktifmiş

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
ZsCraft chiye burda haksızlık olmuyor mu?Çünkü 1.9'un pvpsinde vuruşlarda cooldown var.Size şans diliyorum.

Ek olarak Toprak bükücüler metal de bükebilir.Bunu ekleyebilirsiniz.

Ali_TR

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Mimari: 2/10
Eklenti: 8/10
Anlatım ve Konu Düzeni: 5/10
Ortalama: 5/10

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Sunucu baktığım kadarıyla güzel lakin şu "turnuvalarda zırh olması" ve savaşlarda kılıcın serbest olması gibi şeyleri pek olumlu karşılamadım çünkü avatar sunucusu sonuçta sıradan bi PvP sunucusu değil. Hatırladığım kadarıyla su ve toprak elementin kendine özel zırh yeteneği var ve turnuvalarda zırh olmasıyla bu yetenekleri gereksiz kılıyor. Kılıçla savaşmak da gereksiz çünkü o kadar emek verip yetenek alanlar var. Bu dediklerimi bir düşünseniz iyi olur. Başarılar, sunucu açıldığında bir uğrayacağım.