1.7.2 Mod Kodlama Dersleri [İsteğe göre diğer versiyonlar da olabilir.]

AlichosTR

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar,
Türkçe olarak mod kodlama ile ilgili derslerin verilmediğine dikkat ettim.Daha doğrusu hiç doğru düzgün bir dersin olmadığını.Ve bunu forumda paylaşmak istedim.Eğer ilgi görürse Minecraft Mod kodlama derslerini burada paylaşacağım [Yazılı olarak(Video Daha sonra düşünülebilir.)]
Onun dışında bildiğiniz gibi modlar 1.7.2'ye tam bir adaptasyon sağlayamadı bu yüzden forge henüz pre-release döneminde.Doğru düzgün bir yapısı olmadığı için (Daha doğrusu sürekli değiştiği için) derslerde sıkıntı olabilir.Bu yüzden basit olarak blok vs. şeyleri göstereceğim başta.Diğer versiyonlar ile ilgili birşeyler öğrenmek istiyorsanız,isteğe göre ya da özel olarak size dersler verebilirim.

Bu söylediklerim ilgiye bağlı.Yetersiz ilgi olması durumunda gerçekleşmeyebilir.

Desteğinizi bekliyorum : @Cobra_HD , @DiPlayZ , @Prospekt , @Neadiatre , @Mantis11

Son düzenleme:

DiPlayZ

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kardeşim sana yardım etmek isterdim ama kodlama konusunda gerçekten berbatım.Ama sen yaparsan paylaşımda sorun yaşamam.Rahat olabilirsin.Eğer böyle bir işe başlarsan tutacağından emin olabilirsin.Sonuçta kim kendi zevkine göre mod yapmak istemez ki.Sana her zaman yardıma açığım.Sonuçta bloğumda büyük emeğin var :)

AlichosTR

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kardeşim sana yardım etmek isterdim ama kodlama konusunda gerçekten berbatım.Ama sen yaparsan paylaşımda sorun yaşamam.Rahat olabilirsin.Eğer böyle bir işe başlarsan tutacağından emin olabilirsin.Sonuçta kim kendi zevkine göre mod yapmak istemez ki.Sana her zaman yardıma açığım.Sonuçta bloğumda büyük emeğin var :)
Çok Sağolasın :) Eğer yeterli ilgiyi görürsem yazı halinde derslere başlayacağım tabii ilginin büyüdüğünü görürsem video çekmeye başlarım.Eh sana da işim düşmez değil anlayacağın :)

pwithgame

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Bende buradayım , dersleri takip ederim.

DiPlayZ

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ayın 20'sine kadar bir ilginin olduğunu görürsem skype'ları toplarım.Ama şuanlık gerek yok.
Alichos kardesim bence raidcall gurubu kur

Samsun Galaxy S4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderilmiştir.[DOUBLEPOST=1397577391,1397323091][/DOUBLEPOST]Kardeş bide bu olaylar olacaksa bana haber ver senin youtube channelini sitemde paylaşiim.Senin gibi bana yardımı olan birine asla sırtımı dönmem :)

Cobra_HD

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Galiba forumda Bug oldu etiketlemişsin ama bildirim gelmedi o.O
Neyse böyle bir proje gerçekleştirirsen çok güzel olur ve de resimli anlatım şeklinde bir şey yaparsan skype'si olmayan insanlar da öğrenebilir...[DOUBLEPOST=1397655840,1397655596][/DOUBLEPOST]Ayrıca Forge düzgün çalışmadığı için blok eklesen bile çökme ihtimali yüksek maalesef :'(
1.7'de yarım milyon tane mi ne kod değişmiş (1.6 da olabilir) bu yüzden forge hala düzgün çalışmıyor ve de MCP çıkmıyor :'(
Forge'yi en baştan yazmazlarsa ben pek düzeleceğini sanmıyorum Forge'nin...

AlichosTR

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Galiba forumda Bug oldu etiketlemişsin ama bildirim gelmedi o.O
Neyse böyle bir proje gerçekleştirirsen çok güzel olur ve de resimli anlatım şeklinde bir şey yaparsan skype'si olmayan insanlar da öğrenebilir...[DOUBLEPOST=1397655840,1397655596][/DOUBLEPOST]Ayrıca Forge düzgün çalışmadığı için blok eklesen bile çökme ihtimali yüksek maalesef :'(
1.7'de yarım milyon tane mi ne kod değişmiş (1.6 da olabilir) bu yüzden forge hala düzgün çalışmıyor ve de MCP çıkmıyor :'(
Forge'yi en baştan yazmazlarsa ben pek düzeleceğini sanmıyorum Forge'nin...
Kurulum falan tamamen değişti.MCP diye bir şey yok artık.Daha farklı bir dosya sistemi.Bana soracak olursan daha pratik dosya açısından ama kodlama açısından biraz zorlaşmış.

DiPlayZ

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Beyler haber vemek istedim reklam değil Thaumcraft 1.7.2 çıktı modlar bölümünde konuma ekliyorum.

AlichosTR

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Konunun yeterli ilgiyi gördüğüne inanıyorum.1 Mayıs Perşembe günü veya 2 Mayıs gibi ilk dersi vermeye başlayacağım.

NeadSing

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kolay gelsin, bir sorun çıkarsa yardım edebilirim. :)) senle ben aynı zamanlarda başladık diye hatırlıyorum bu işe :)) belki hatırlamazsın beni ama. :p

AlichosTR

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kolay gelsin, bir sorun çıkarsa yardım edebilirim. :)) senle ben aynı zamanlarda başladık diye hatırlıyorum bu işe :)) belki hatırlamazsın beni ama. :p
Sen kimdin ya :p Şuanlık yardıma ihtiyacım yok gibi zaten 1-2 gün sonra 1.7.2 yaptığım ilk modu paylaşıcam forumda.Alicho's wands'ın fragmanı tarzında :D

NeadSing

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sen kimdin ya :p Şuanlık yardıma ihtiyacım yok gibi zaten 1-2 gün sonra 1.7.2 yaptığım ilk modu paylaşıcam forumda.Alicho's wands'ın fragmanı tarzında :D
Gerçekten hatırlamadın de mi? :)) more complex more complex pls. Hala elektrik sistemi kuramadın mı kendine :))

AlichosTR

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Gerçekten hatırlamadın de mi? :)) more complex more complex pls. Hala elektrik sistemi kuramadın mı kendine :))
Hatırlamaz olur muyum Allah aşkına :D .Elektrik sistemi değil ama enerjiyle çalışan macerator tarzı bir şey yapmayı başardım.Kablosuz hemen yakıtı koyup enerjisi falan doluyor ama 1.6.4, 1.7.2'ye geçerken itemID falan gittiği için tam düzgün geçiremedim o yüzden öyle kaldı.Ben de uğraşmak istemeyip daha kolayı olarak aklımda "Alicho's Wands" gibi bir fikir oluşturdum.(Tabii ileride geliştireceğim o ayrı)Anlayacağın 1.7.2 ile beraber çoğu hayalim bir beden daha küçüldü.Ama sorun değil yavaş yavaş geliştiriyolar ya :D

NeadSing

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hatırlamaz olur muyum Allah aşkına :D .Elektrik sistemi değil ama enerjiyle çalışan macerator tarzı bir şey yapmayı başardım.Kablosuz hemen yakıtı koyup enerjisi falan doluyor ama 1.6.4, 1.7.2'ye geçerken itemID falan gittiği için tam düzgün geçiremedim o yüzden öyle kaldı.Ben de uğraşmak istemeyip daha kolayı olarak aklımda "Alicho's Wands" gibi bir fikir oluşturdum.(Tabii ileride geliştireceğim o ayrı)Anlayacağın 1.7.2 ile beraber çoğu hayalim bir beden daha küçüldü.Ama sorun değil yavaş yavaş geliştiriyolar ya :D
Bir şey diyecektim 1.7.2 için ama yazamadım. Boşver 1.7.2 yi 1.6 dan devam et. 1.7 yüzünden kodlamayı bıraktım zaten çıktığından beri oyuna girmiyordum. :)) Şu yaz gelsin hele ^_^[DOUBLEPOST=1398272595,1398272015][/DOUBLEPOST]Öhöhööö kodlama dosyalarını toz kaplamış. :p