Bu konuyu iyi anlatabilmiş miyim?

• Evet

• Hayır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

kaanyalova

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Öncelikle size lazım olan bir craftbukkit veya spigot dosyası ben size spigot u öneririm https://tcpr.ca/downloads/spigot sitesinden spigot jar ı (20 mb civarı olanlardan istediğiniz sürümümünü indirin (Öbür dosyaları elleşmeyin)
Sonra başlatıcı bat dosyası bunu yapmak için serveri kuracağınız dosyada bir txt metin dosyası oluşturun ve bu kodları kopyalayın
Yada bukkit gui kullanın
Bat kullanmak istiyorsanız

@Echo off
java -Xms512M -Xmx1G -XX:MaxPermSize=128M -XX:+UseConcMarkSweepGC -jar spigot.jar
pause

-Xms Kısmına en düşük rami
-Xmx kısmına maximum rami yazın
spigot.jar bölümüne jar ın adını yazın

sonra farklı kaydet diyin
isim kısmının sonuna .bat koyun
bat. yı açınca server başlayıcaktır

Bukkit gui kullanmak isterseniz
bunun yerine bukkit gui yi de kullanabilirsiniz
https://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/bukkitgui/
sitesinden indireceğiniz programı açıyoruz
sonra starter kısmına gelip jar file kısmından kullanacağımız jarı seçelim

ve launch server diyelim ve konsol otomatik olarak açılacaktır

Devam edelim
Sonra eula hatası vercektir eula yı onaylayın,

false yerini true yapın

Serveri yeniden başlatın

server.properties dosyasını açın
server-ip kısmına localhost yazın

online-mode yi false yapın

Serveri bat veya bukkitgui den başlatın
Minecraft üzerinden localhost ip sini kullanarak giriş yapabilirsiniz

Dikkat bu servere arkadaşlarınızı davet edemesiniz sadece siz girebilirsiniz arkadaşlarınızın girebileceği server yapmayı başka bir konuda göstereceğim.Ama bu server internetsiz çalışabilir.

MedetYldrk

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İnternet yoksa plugin ve scripti nerden bulacak :D bi ton dosya indirmesi lazım daha. İşe yarayabilir ama kullanışlı değil kusura bakma.

Son düzenleme:

TurkiyeQQ

/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7
En iyi cevaplar
0
Zaten arkadaş başlıkta da belirtmiş ''skript vs. denemek için'' diye. Bu tarz şeyleri test etmek için bilmeyenlere yönelik bir konu.

MedetYldrk

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Zaten arkadaş başlıkta da belirtmiş ''skript vs. denemek için'' diye. Bu tarz şeyleri test etmek için bilmeyenlere yönelik bir konu.
Script denemek istese bile indirmesi lazım. İndirmek için interneti olması lazım. İnterneti varsa buna ihtiyacı yok zaten. Hem kullanışlı hem kullanışsız

TurkiyeQQ

/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7
En iyi cevaplar
0
Skript denemek için bakın üstüne basa basa söylüyorum arkadaşda söylemiş denemek için yani elinde var onu deneyecek çalışıyormu diye. Ek olarak interneti varsa peki nerde deneyebilir? Elinde sunucu veya VDS olmadan?

SweetNetwork

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yararlı konu.

Ek bilgi,

bahsedilen şeyler uygulandığında sonuç verecektir. Bizzat ben böyle kullanıyorum. Sunucuya başkasını sokmak için de,
Hamachi adı verilen programı kuracaksınız. Sunucuya katılacak kişiler ve siz aynı hamachi ağında olmalısınız.

NOT > Hamachi son sürüm olursa hata meydana gelir. Eski sürüm yükleyiniz. otomatik olarak update yapacaktır. Ve hatanız giderilmiş olacaktır..

blade20090999

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kimsede düşünmemiş ki interneti olan bir skript geliştiricisi interneti olmadığı zaman bu şekilde test edebilir yazdığı skripti bı şekilde server açmayı biliyordum ama bilmeyen elbet çıkar yararlı konu +1

kaanyalova

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Yararlı konu.

Ek bilgi,

bahsedilen şeyler uygulandığında sonuç verecektir. Bizzat ben böyle kullanıyorum. Sunucuya başkasını sokmak için de,
Hamachi adı verilen programı kuracaksınız. Sunucuya katılacak kişiler ve siz aynı hamachi ağında olmalısınız.

NOT > Hamachi son sürüm olursa hata meydana gelir. Eski sürüm yükleyiniz. otomatik olarak update yapacaktır. Ve hatanız giderilmiş olacaktır..

Yada port açarak kullanılabilir (Onunla ilgili daha sonra bir konu açmayı düşünüyorum)