| Minewarface | Hemen buraya gel ve cesurca savaş ! |

DragonCrawLs

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Merhaba !
Bu gün yine bir sunucu fikri ile karşınızdayım, ancak bir şey belirtmek isterim ki bu sunucu fikri de öncekiler gibi çöp kamyonuna atılabilir veya hayata geçebilir bu nedenle heveslenmeyin.
Neyse, konu başlıklarına geçelim.
Oyun Hk.
Oyunumuzda 4 farklı takım var. Her takım 125 kişiden oluşacak.
Baştan şunu söyleyeyim. Sunucuya her elini kolunu sallayan giremeyecek. 1 aylık oynayış için 1 TL ödemesi gerekli. (Bunun sebebi sunucunun diğer aylarda ki paralarını çıkartabilmesi.)
Her neyse oyunu sizlere anlatmaya devam edeyim.
Sunucuda bir ülkede olacaksınız.(Her ayın son haftası savaş başlar.)
Normal hayatta ki gibi seçimler yapılarak ülke başkanı belirlenmeyecek/ülke başkanı yok. Onun yerine askeri rütbeler var ve generalleri biz belirliyoruz. General olmak için gereken şartları belirlemedik ancak adil olması için bir şey düşüneceğiz.
Oyunda mesela savaşa iyice hazırlanmak için size savaş teknolojilerini sunan ''Necati'' abiniz var. Necati abinizin seviyesini ne kadar yükseltirseniz ve ülkede ne kadar çok üniversite açarsanız yeni savaş teknolojilerini elde edersiniz. Tabii bu ekipmanları üretmek için de askeri saha inşa ettirmeli ve bu yerlere bu teknoloji blueprintini vermelisiniz. Bu blueprinti verdikten sonra bir de ya diğer ülkelerden o savaş teknolojisini üretmek için çelik vb. madenleri alacaksınız veya kendi madenlerinizi kazacaksınız.
Silahlar ve Ekipmanlar Hk.
Oyunda her ne kadar ezici ve güçlü silahlar olsada onlara panzehir olarak kullanabileceğiniz savunmalarda mevcut. Oyunda şunu asla unutmayın, ''Her saldırının bir savunması vardır.'' her neyse şimdi silahlarımıza ve ekipmanlarımıza geçelim.
Oyunda birçok tank, denizin katilleri, patlayıcı, gök yüzünün avcıları, taret , dinamik zırh ekipmanı, silah bulunmaktadır.
Tanklar
Tanklar 5 çeşite ayrılır.
Hafif tanklar, orta tanklar, ağır tanklar , tank avcıları ve obüs bulunmaktadır. Aslında oyunda ki obüs ile gerçek obüsün alakası bile yok zira bizim obüsümüz yere 2 demir ile çakılmış, etrafından çapraza benzer bir şekilde korumaya alınmış bir top aslında.
Hafif tanklar : Hafif tanklar en hızlı tanklardır ve zırhları hafif ve güçleri de bir o kadar zayıfdır.
Orta tanklar : Herşeyin ortası ne 3 yukarı ne de 1 aşağı.
Ağır tanklar : En ağır tank tipidir, zırhı çok güçlüdür ancak bu ona hızda eksi olarak gider. Tek topları ile hafif tankları veya tank avcılarını patlata bilirler.
Tank avcıları : Arka arkaya bir tanka 8 mermi ateşleyebilir. Mermileri yaklaşık olarak hafif tank mermisi kadar güçlüdür ancak zırhlarının aşırı kötü olması ve mermi fiyatı onlara eksi olarak gider.
Patlayıcılar
C4, RPG, füze, roket ne ararsan 1 TL (!)
Gök Yüzünün Hakimleri
Gök yüzünün hakimleri kendilerini bir ağır tank veya denizin katilleri patlatmadığı sürece havanın, karanın ve suyun hakimleridir.
birçok çeşidir ve optimizasyonu vardır.
Denizin Katilleri
Denizin katilleri denizde üstlerinde ki toplar ile her şeyi patlatabilir tabii gök yüzü avcıları veya bir obüs tarafından gövdeleri delik deşik olmadıktan sonra. Genellikle uranyum taşıması vb. şeyler için kullanılır yada denizden askeri destek yapmak için.
Dinamik Zırh Ekipmanı
Dinamik zırh ekipmanı nedir ?
Dinamik zırh ekipmanı bir robot iskelettir. (Asıl ismi ile mekanik dış iskelet.) Giydiğiniz andan itibaren bir terminatöre dönüşürsünüz. Bunun sayesinde modele göre alacağınız iksir etkisi değişir.
Normal zırhlar
Maliyeti dinamik zırha göre düşük ancak sadece koruma veren klasik zırh tipi.
Silahlar
Bildiğiniz silahlar işte, ancak arada biraz ekşınlı şeyler de yok değil hani.
Class'lar
Classlarımız 4 adettir.
Piyade : Güç 2 , dayanıklılık 1 ve hız 1'e sahip olan ve sadece otomatik silah kullanabilen tek sınıftır. RPG vb. kullanamaz. (El bombası kullanabilir.)
Mühendis : SMG kullanır, büyü etkisi olarak hız 1 ve dayanıklılık 3'e sahiptir. Mayın döşeyebilir veya rpg kullanabilir.
Paramedik : Ölecek duruma gelen arkadaşlarının canlarını 3 kalp arttırabilir ve böylelikle arkadaşları en azından tahtalı köye gidip tekrar spawn olmayı beklemez. Pompalı tüfek kullanır. Büyü etkisi rejenasyon 2'dir.
Keskin Nişancı : Tüm sınıfların korkulu rüyasıdır. Hız 3'e sahiptir. Eğer zırh delici mermiye sahipler ise hafif tankları veya tank avcılarını delik deşik edebilirler. Obüs ve RPG kullanabilirler.
İyi günler dilerim.
Konu yarın saat 19:30 gibi düzenlenecektir.
Edit : Bu yazıyı yazan şahıs %99 görme kaybı yaşadı, bu konuyu (biliyorum o kadar üşengeçsiniz ki okumadınız.) okuyan kişi de kör oldu.

ShiodomeMiuna

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
11
Kör olmamın tek sebebi tabletimden %2 şarj ile senin yazdığın ve arkaplan rengini zor ayırt etmem.
Onun dışında "Belki" uğraşsak ve mod kursak yapabiliriz. Modda uçak, tekne, helikopter, toplar ve gemi torpidoları vs var.

Craftingini değişebiliriz.

P.S = modun adı Mc Helicopter.

P.S 2 = @adenzu54 de çıkabilir komikmiş.

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Silahlar ve ekipmanlar ile Düzenleme saati arasındaki kısmın sadece başlıkları gördüm :D (okumadm). Aylık 1Tl ücret fazla ödenir gibime gelmiyor. Onun yerine facede ki strateji oyunları gibi yapabilirsiniz :D. Örneğin Günlük Kampanya : Küçük Cephanelik (128 mermi) 0.20 tl gibi gibi gibi. (Fikir Op. Bi konudan alıntı : Anlattığınız zaman insana vayy dedirttirecek uçuk kaçık fikirleriniz olabilir ._.)

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hevesini kırmak istemem ama, Türkiye'deki kimse 1 ay oynamak için 1 TL ödemez. Ödeyebilecek olanlar zaten Minecraft'ta 1 ay boyunca sunucuya kasmazlar.

Edit: (Okuyan kişi de kör oldu. Benim gibi :/)

crafter_alperen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Anlattığın güzel gibi. 1 TL yi çok gören kişi sayısı fazla olduğu için sw dolar mı bilmem. Yine de başarılar !

afesraca

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kimse oynayanıcak çünkü herkes kör oldu

Fikrine gelecek olursak gayet güzel ama gelişme ve savaşma süreci hem çok uzun olacağı için hakettiği oyuncu sayısını alamıcak, hemde olacak iç şavaşlardan dolayı tüm ülkeler yok olucaktır ._.

toymachine22

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Dostum konuyu tam okumadım fakat takımları 125er kişi yaparsan fikir hangi belediyenin çöplüğünde onu bile bilemeyiz

DragonCrawLs

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Hevesini kırmak istemem ama, Türkiye'deki kimse 1 ay oynamak için 1 TL ödemez. Ödeyebilecek olanlar zaten Minecraft'ta 1 ay boyunca sunucuya kasmazlar.

Edit: (Okuyan kişi de kör oldu. Benim gibi :/)
Hocam şimdi şöyle düşünün. A takımı var bir de B takımı var. A takımından herkes en düşük seviye VIP alıyor diyelim ancak B takımından kimsenin VIP alacak parası yok ve alamıyorlar yada başka bir sebeplerden dolayı diyelim. Şimdi oyuncunun VIP almaya iten şey ne olmalı ? P950 set vb. gibi saçma sapan şeyler değil mi ? Ve bu durumda hep A takımı üstünlük sağlayacaktır ve bundan kaynaklı herkesin standart olması için 1 TL ödenecek fikrini yaptık ayrıca EULA'ya da uymakta.

şifrenisöyle

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
off etiketlerde warface i görünce duygulandım ;( eskiden ne oynardım be ;(
ayrıca sunucuyu kimle yapıyorsun konuyu okurken gözlerim yandığı için kabartmalı klavye kullanıyorum şu an mesaj yazıp yazmadığımdan bile emin değilim hatta nasıl cevapla butonuna bastım onuda bilmiyorum sanırım yoldean geçen biri yardım etti, sunucyu kimle kaç kişi nasıl nerde niçin hangi ortamda yapıyorsunuz ayrıca sunucu java tabanlı mı yoksa skript mi, java ise plugin konusundan yardım edebilirim yazma konusunda takıldığın yerlerde bana sorabilirsin :)

DragonCrawLs

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
off etiketlerde warface i görünce duygulandım ;( eskiden ne oynardım be ;(
ayrıca sunucuyu kimle yapıyorsun konuyu okurken gözlerim yandığı için kabartmalı klavye kullanıyorum şu an mesaj yazıp yazmadığımdan bile emin değilim hatta nasıl cevapla butonuna bastım onuda bilmiyorum sanırım yoldean geçen biri yardım etti, sunucyu kimle kaç kişi nasıl nerde niçin hangi ortamda yapıyorsunuz ayrıca sunucu java tabanlı mı yoksa skript mi, java ise plugin konusundan yardım edebilirim yazma konusunda takıldığın yerlerde bana sorabilirsin :)
Bu sunucu açılabilir de açılmaya bilir de ancak şu an hala fikir olarak durmakta.