〉 Hover Prison - Hapishane Sunucu

Kronik2143

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0

Merhaba arkadaşlar bu konumuzda yakın zamanda açacağım sunucunun ne olduğunu ve ne yapacağımı ve neler
ekleyebilceğimi sizden öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

# Prison nedir ? #

Prison hapis hayatı yaşıyormuşsun gibi benzeri gösterilen bir oyun türüdür asıl hedefi oyuncuların eğlenmesidir bu sunucu türünde
kısacası kazanç oranı düşük olan sunuculardan biridir ama yabancıların en çok oynadığı oyun türlerinden biri diyebiliriz.
Prisonda genelde A - Z aralıklarıyla rütbeler olur bu A - Z bittikten sonra Prestij A - Prestij Z yapanlarda var ama ben A - Z
aralıklarıyla yapıcam. Prisonda her rütbenin kendi bir madeni vardır bu madenler 15 dakika aralıklarla yenilenir bu madenlerde madenleri
kazıp iyi bir kazma elde edip pvp de güçlenebilirsiniz şu an başlangıç olarak 2 arena ve spawnda olacak pvp yerimiz var.
Sunucumuzda eğer kolay yoldan para kazanmak isteyen varsa PvP Mine adlı bölgeye gidip blok ve en iyi madenlerin bulunduğu kısımda
kasılabilirler tabi bununda bir dezavantajı var adından anlaşıldığı gibi orada pvp açık.

# Prison sunucuda nasıl sistemler var ? #

Sunucumuzda belirlenen blok sayısına ulaşıldıkça ek olarak para ödülü alırsınız ayrıca vote sistemimiz var vote sistemi sadece
1 kere kullanılabilmektedir maalesef türkiyede sadece bir site destekliyor vote sistemi'nin ne olduğunu merak ediyorsanız vote sistemi
oyuncu oyundan bir linke tıklayıp siteye gidiyor orada kendi adını yazıyor ve onaylıyor ardından oyunda ona bir hediye veriliyor
sistem tarafından peki biz nemi kazanıyoruz sizin adınızı yazmanızla sunucumuz puan alıyor ve sunucu tanıtımlarında sıralaması yükseliyor.
Ayrıca sunucumuzda VIP yerine Gardiyan adlı üyelik satılır pek farkı yoktur.

# Sunucunuzdaki itemlerin durumları nedir ? #

Sunucumuzda P7 Ye kadar item bulunmaktadır bunlar oyuncularında elde edebilceği itemlerdir.

# Maden kazıp pvp atmak dışında ne yapabiliriz ? #

Maden kazıp pvp atmak dışında arsalarımız bulunmaktadır arsalarınızda build yapıp itemlerinizi saklayabilirsiniz.

# Genel özellikleriniz ? #

+ Süresiz ışınlanma bir yere giderken beklemiceksiniz
+ C Rütbesi ve üstü rütbelerin kırabilceği odun fabrikası
+ Vote sistemi
+ Pvp koruyucusu
+ Hile koruması ( Düşük )

# Sunucu hakkında #

Toplamda 2 kere prison açtım 1.si gayet güzel gitti ama okul stresi ve bot saldırıları karşılığında kapandı.
2. Prison açışımda adından dolayı saçma sapan iftiralar ve taşlamalar yüzünden kapandı.
Bu seferkini 1 ay boyunca türkiyede açık tutucam onlineda gelişme gösterilmezse yabancı lokasyona hazırlıcam sunucuyu bu süre
zaafında sunucu kapalı kalmıcaktır sadece sunucunun tüm yazıları ingilizce olacaktır itemler vb şeyler sıfırlanmıcak geçişte
kimsenin oyuna harcadığı zamanı çöpe atamayız sadece yazılar ingilizce olucak aynı ip adresinden devam edebilceksiniz.
Bu türkiyede prison açarak alacağım son tehlike dahada açmam prison türkiyede çünkü okadar dar kafalı insan varken maalesef pek oynayan
olmuyor güzelim bu sunucu türünü bunun en büyük suçluları büyük hub sunuculardır hepsi bir birini tekrar ediyor.

# Bu yolda önerilerinizi bekliyorum #

Bu ilerleyeceğim yolda önercekleriniz benim için altın değerinde lütfen egolu ve sırf yazı yazmak için
konuya giren arkadaşlar cevap yazmadan konudan çıksın.​

Weak

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Tebrikler,Prison benim gözümde fekşının şekil almış halidir.

CeapLinCess

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bende yakında açmayı düşünüyordum :) iyi oldu başka açanlarıda görmek güzel

KoseKoyun

> Koyunun Hası <
En iyi cevaplar
0
Benim de eskilerde böyle bir projem vardı, bazı sebeplerden dolayı açmamıştık. Son zamanlarda arkadaşlarla bazı Prison sunucularda oynuyorum, aniden açma isteği geldi 3-4 gün önce. Ancak bu ülkeye 1-2 Prison sunucu yeter diye düşünüyorum, ilerleyen zamanlarda fikrim değişirse bende açabilirim ^^ Umarım kaliteli bir sunucu olur. Oynamaya geleceğim.

Kronik2143

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bende yakında açmayı düşünüyordum :) iyi oldu başka açanlarıda görmek güzel
Umarım açarsın ayrıca bu 1.açtığım sunucunun konu linki = https://forum.gamer.com.tr/konu/prison-tr-mc-prisontr-tk-tuerkiyenin-tek-prison-sunucusu.324017/
2.Konu linki maalesef moderatorler yüzünden yok 2.sini ben sunucuyu diğer sunucular kategorisine açmama rağmen rpg ye taşımışlar orda birçok insan laf etti bana yok rpg falan değil saçmalama sonra moderator konuya yazıp konu yeri yanlış yeniden aç bu konuyu siliyorum dedi insanları zerre kadar düşündüklerini sanmıyorum neyse başarılar dilerim sanada.

ShiodomeMiuna

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
11
Skript gibi bir yardım lazım olduğunda bana ulaşabilirsin. Yardımcı olurum.

Greyder

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yine başladı prison sevdan be Mazlum.
İnşallah başarılı olursun, senin dostun olarak tekrardan söylüyorum "Tutmayacak" burada gelip baya güzel şeyler söylerler ama hiç birisi gelmez :/

(piiriririiiriririson)

Son düzenleme:

Kronik2143

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Skript gibi bir yardım lazım olduğunda bana ulaşabilirsin. Yardımcı olurum.
Teşekkürler.
Yine başladı prison sevdan be Mazlum.
İnşallah başarılı olursun, senin dostun olarak tekrardan söylüyorum "Tutmayacak" burada gelip baya güzel şeyler söylerler ama hiç birisi gelmez :/

(piiriririiiriririson)
Bu seferki 1 aylığına türkiyede olucak zaten eklentileri ayarlarken türkçenin yanında ingilizce olarakda ayarlıyorum.

Sen galiba açtığın rpg sunucudan bahsedion :/ onun 20 30 kişi çekmesini bekleme rpg oynayan yok zaten düzgünce tam prison açsaydın belki tutabilirdi yani.

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
Sanırsam geçenlerde prison sunucu için onca şey hazırlayıp açıldıktan ortalama 3-4 saat sonra sunucuyu kapatıp forumda " türkiye prison sunucudan anlamıyor " tarzında bir konu açan birinden tekrar prison sunucu açma girişimi bence baya bir tuhaf.
Sonuçta ilk başta gelen eleştirileri ve oyuncu kitlesini kaldıramayıp kapattın ve tekrar açacaksın. Bence gereksiz nede olsa ilk sunucuda yaşadığın olayları yaşayacaksın büyük ihtimal ve gene kaldıramayıp kapatacaksın değerli zamanını boşa harcama.

Kronik2143

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sanırsam geçenlerde prison sunucu için onca şey hazırlayıp açıldıktan ortalama 3-4 saat sonra sunucuyu kapatıp forumda " türkiye prison sunucudan anlamıyor " tarzında bir konu açan birinden tekrar prison sunucu açma girişimi bence baya bir tuhaf.
Sonuçta ilk başta gelen eleştirileri ve oyuncu kitlesini kaldıramayıp kapattın ve tekrar açacaksın. Bence gereksiz nede olsa ilk sunucuda yaşadığın olayları yaşayacaksın büyük ihtimal ve gene kaldıramayıp kapatacaksın değerli zamanını boşa harcama.
Öncelikle sana teşekkür ederim benim en büyük destekçimdin şu kapatma olayına gelicek olursak @Greyder'in sunucusunda uzun zamandır adminlik yapıyordum kendisi prisonada ********* kendi survival sunucusunun adını vermemi istedi bende onu kırmadım hadi yapim dedim ama işin doğrusu ********* yapmam adını saçmalıktı çünkü @Greyder in sunucusunu çekemeyenler sırf aynı adla açtığım için saçma sapan suçlamalar yaptılar bu gurunu zedeler insanın suçsuz yere laf atılması hatta forumda konuyu bile yanlış yere taşıyan mod yüzünden de laf yedim kaldıramadım çevremdekilerin boş boğazlıkları yüzünden "prison tutmaz boşuna açtın vs vs gibisinden" tahrik oldum ve kapattım kapattığım gün cidden pişman oldum bu sefer sunucuya 1. açışımda kimseyi karıştırmadığım gibi yeniden tek açıcam zaten asıl hedefim türkiyede açmak değil konudada belirttim okumadın galiba bilemiyorum ingilizce olarakda hazırlıyorum eklentileri 1 ay sonra tamamiyle yabancı oyunculara hizmet veren bir sunucu olucak.

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Bütün lapisli sunucular esasında prison değil midir? Ben mi çok özür dilerimyım yoksa lapisli sunucuları factions olarak değerlendirenler mi bilemiyorum. Sunucunda başarılar destek gerekirse buradayım :)

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
Öncelikle sana teşekkür ederim benim en büyük destekçimdin şu kapatma olayına gelicek olursak @Greyder'in sunucusunda uzun zamandır adminlik yapıyordum kendisi prisonada ********* kendi survival sunucusunun adını vermemi istedi bende onu kırmadım hadi yapim dedim ama işin doğrusu ********* yapmam adını saçmalıktı çünkü @Greyder in sunucusunu çekemeyenler sırf aynı adla açtığım için saçma sapan suçlamalar yaptılar bu gurunu zedeler insanın suçsuz yere laf atılması hatta forumda konuyu bile yanlış yere taşıyan mod yüzünden de laf yedim kaldıramadım çevremdekilerin boş boğazlıkları yüzünden "prison tutmaz boşuna açtın vs vs gibisinden" tahrik oldum ve kapattım kapattığım gün cidden pişman oldum bu sefer sunucuya 1. açışımda kimseyi karıştırmadığım gibi yeniden tek açıcam zaten asıl hedefim türkiyede açmak değil konudada belirttim okumadın galiba bilemiyorum ingilizce olarakda hazırlıyorum eklentileri 1 ay sonra tamamiyle yabancı oyunculara hizmet veren bir sunucu olucak.
Vallaha konuyu okumadım ne yalan söyleyeyim uzun şeyleri okumayı sevmem kitap dışında.
Dostum Türkiye gibi sunucu sayısının az olduğu bir yerde bile sunucuyu sadece kitlesi vs yüzünden kapatıyorsun Türk minecraft kitlesi kalitesiz lapisli sunuculara alışkın. Ama birde şöyle olay var şahsen yabancı SkyBlock - Prison tarzı sunuculara çok fazla girdim neredeyse çoğu kaliteli sunucuda belirli düzeyde oynadım ve orada gördüğüm şuydu Türkiye'de ki Türk sunucularda oynayan oyunculardan daha çok yabancı sunucularda oynayan Türk oyuncu var. Buda ne demek; Ya onlarda bizim gibi kalitesiz sunucudan sıkıldı Yada kalitesi bir yana bana kötü oyuncu olmasın yeter diyorlar.
Senin amacın yabancı kitleye sunucu açmaktan çok " Yabancı sunucularda Prison oynayan Türk kitleyi nasıl kendi sunucuma çekerim " olmalı. Cidden oynadığında çoğunun yaşının küçük olmasına rağmen lapisli Türk sunucularda oynayan kitleden kat kat iyi zeka düzeyindeler ve bunlardan onlarca yüzlerce hatta binlerce var.
Eğer " Ben Türk kitle ile daha fazla uğraşmam açarım yabancı sunucu işletirim " düşüncesinden kurtulursan ve derdin dediğim gibi " Yabancı sunucularda Prison oynayan Türk kitleyi nasıl kendi sunucuma çekerim " olursa cidden kaliteli yerlere gelebilirsin gerekirse whitelist olan bir sunucu aç olmadı chat imkanlarını sınırla vs ama yabancı kitleye yönelik sunucu açma fikrini bir kenara bırak. Ha tutki yabancı kitleye bir sunucu açtın; Bunun en başında sunucunu tutturmak geliyor malum İngilizce global bir dil dünya üzerinde %80 kadar bir kısım İngilizceyi ana dili gibi konuşuyor ( çoğunun ana dili zaten ). Durum böyle olunca sadece Türkçe bilen kitleye yönelik olan bir sunucu için 100 online çekebiliyorsan Global bir sunucuda 5 online zor çekeceksin. Bunun reklam vs konularını biliyorsundur herhalde Türk kitle için belirli 2-3 tane forumda konu açıp facebook gruplarında yazıp yada skype bildirimi yapınca oyuncular anında gelmeye başlıyor. Ama yabancı kitle böyle değil önemsedikleri şeyler var " KALİTE " ve " REKLAM " sen ne uğraşırsan uğraş türkiyede +50 online oyuncu çekebilmek için 50-60 lira reklam parası harcıyorsan yabancı kitlede 20 oyuncu çekebilmek için 100-200 dolar para harcayaksın tam bilgim yok miktar konularında ama durum ne yazıkki böyle yeni açılmış bir sunucunun global arenada ilerleyebilmesi için Türkiye'de olduğu gibi basit reklamlar ve 50 liraya aldığın maplar 20 liraya kodlattırdığın skriptler yeterli olmaz. Hadi tutturdun diyelim bir ihtimal; En önemli soru " Yönetebilecekmisin ? " İngilizce bilgin vs ne durumda bilemem ama Global kitleye açık bir sunucuyu yönetmek yürek ister dostum. Daha fazla açıklayamayacağım kısa ve öz durdum konular üzerinde karar senin ister açıp gene zamanını israf edersin yada doğru yolu bulursun.
Biliyorum yazdığımı sen bile tamamını okumayacaksın ama ben gene yazmış tavsiyemi yapmış olayım sonra sunucu açıldığında tekrar başarısız olduğunda " Ben demiştim. " sloganımı güle güle yazayım bir diğer isyan konunun altına.

Kronik2143

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Vallaha konuyu okumadım ne yalan söyleyeyim uzun şeyleri okumayı sevmem kitap dışında.
Dostum Türkiye gibi sunucu sayısının az olduğu bir yerde bile sunucuyu sadece kitlesi vs yüzünden kapatıyorsun Türk minecraft kitlesi kalitesiz lapisli sunuculara alışkın. Ama birde şöyle olay var şahsen yabancı SkyBlock - Prison tarzı sunuculara çok fazla girdim neredeyse çoğu kaliteli sunucuda belirli düzeyde oynadım ve orada gördüğüm şuydu Türkiye'de ki Türk sunucularda oynayan oyunculardan daha çok yabancı sunucularda oynayan Türk oyuncu var. Buda ne demek; Ya onlarda bizim gibi kalitesiz sunucudan sıkıldı Yada kalitesi bir yana bana kötü oyuncu olmasın yeter diyorlar.
Senin amacın yabancı kitleye sunucu açmaktan çok " Yabancı sunucularda Prison oynayan Türk kitleyi nasıl kendi sunucuma çekerim " olmalı. Cidden oynadığında çoğunun yaşının küçük olmasına rağmen lapisli Türk sunucularda oynayan kitleden kat kat iyi zeka düzeyindeler ve bunlardan onlarca yüzlerce hatta binlerce var.
Eğer " Ben Türk kitle ile daha fazla uğraşmam açarım yabancı sunucu işletirim " düşüncesinden kurtulursan ve derdin dediğim gibi " Yabancı sunucularda Prison oynayan Türk kitleyi nasıl kendi sunucuma çekerim " olursa cidden kaliteli yerlere gelebilirsin gerekirse whitelist olan bir sunucu aç olmadı chat imkanlarını sınırla vs ama yabancı kitleye yönelik sunucu açma fikrini bir kenara bırak. Ha tutki yabancı kitleye bir sunucu açtın; Bunun en başında sunucunu tutturmak geliyor malum İngilizce global bir dil dünya üzerinde %80 kadar bir kısım İngilizceyi ana dili gibi konuşuyor ( çoğunun ana dili zaten ). Durum böyle olunca sadece Türkçe bilen kitleye yönelik olan bir sunucu için 100 online çekebiliyorsan Global bir sunucuda 5 online zor çekeceksin. Bunun reklam vs konularını biliyorsundur herhalde Türk kitle için belirli 2-3 tane forumda konu açıp facebook gruplarında yazıp yada skype bildirimi yapınca oyuncular anında gelmeye başlıyor. Ama yabancı kitle böyle değil önemsedikleri şeyler var " KALİTE " ve " REKLAM " sen ne uğraşırsan uğraş türkiyede +50 online oyuncu çekebilmek için 50-60 lira reklam parası harcıyorsan yabancı kitlede 20 oyuncu çekebilmek için 100-200 dolar para harcayaksın tam bilgim yok miktar konularında ama durum ne yazıkki böyle yeni açılmış bir sunucunun global arenada ilerleyebilmesi için Türkiye'de olduğu gibi basit reklamlar ve 50 liraya aldığın maplar 20 liraya kodlattırdığın skriptler yeterli olmaz. Hadi tutturdun diyelim bir ihtimal; En önemli soru " Yönetebilecekmisin ? " İngilizce bilgin vs ne durumda bilemem ama Global kitleye açık bir sunucuyu yönetmek yürek ister dostum. Daha fazla açıklayamayacağım kısa ve öz durdum konular üzerinde karar senin ister açıp gene zamanını israf edersin yada doğru yolu bulursun.
Biliyorum yazdığımı sen bile tamamını okumayacaksın ama ben gene yazmış tavsiyemi yapmış olayım sonra sunucu açıldığında tekrar başarısız olduğunda " Ben demiştim. " sloganımı güle güle yazayım bir diğer isyan konunun altına.
Şu yabancı sunucularda oynayan türk oyuncuları kısmı takıldı gözüme dediğin doğru yabancı prisonlara girip gezindiğimde çoğu chatta konuşanlar türk olduğunu fark ettim tamam ben kendimi prof görmüyorum ama az çok bi ilgi görmesini beklerdim 2.açtığımdada gerçi bende saçmalıyorum şu an 3 saat açık kalan bir sunucudan hayır gelmez ama dediğim gibi bu sefer kimseye bir söz vs vermedim insanları kırmayı sevmem gel görki bu lanet huyum yüzünden bişeyi başaramıom yeniden söylim bu sefer kimseyi bulaştırmadım sunucumla ilgili şeylere tek başıma ilerlemeyi düşünüyorum o yabancı kitlede takılan türk oyuncularını toplasam zaten en az 40 online görüceğimi sanıyorum.
Global düşünmemin sebebini söylim ben o taşlamalar yüzünden globala geçmek istemiyorum veya para kazanmak için günlerdir düşündümde global olayını zorlu olacağınıda biliyorum tecrübem yok gerçi globalda okadar açık konişmim ama cidden ülkemizde bırak oyuncu toplamayı 10 kişi çeken bir sunucuya bile bot atma çabaları bu daha bişe demiyorum.
Bütün lapisli sunucular esasında prison değil midir? Ben mi çok özür dilerimyım yoksa lapisli sunucuları factions olarak değerlendirenler mi bilemiyorum. Sunucunda başarılar destek gerekirse buradayım :)
Konuda yazdım yine yazim sunucuların bu halde olmasının nedeni açık ara hub sunucular :) sahiplerinin hepsi cebine para girsin diye dahada yerlerde süründürdü piyasayı şimdi görseler bu yazdıklarımı üstüme atlarlar.

Son düzenleme:

Greyder

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
********* ismini kullandın en son prison sunucun da bu sana zarar oldu, en azından kimin ne olduğunu öğrendik ve gördük.

[NT] +125 online zamanlarımız aklıma geliyor...