Hamachi server açmak (resimli)

TheWatlok

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Evet arkadaşlar şimdi size Hamachi server yapmayı öğreteceğim. (İlk iki resim çok net değil)

1: Server dosyasını indirme
Önce http://www.minecraft.net/ 'e girip aşağıdaki yerden Minecraft_server.jar'ı indiriyoruz (.exe değil) .

adsız.jpg

adsız2.jpg

2: Ve indirilen dosyayı bir klasöre atıyoruz.

adsız3.jpg

3: Çalıştırıyoruz ve karşımıza şöyle bir şey çıkıyor.

adsız4.jpg

4: İşlem bitince klasörde bazı dosyalar beliriyor:

adsız5.jpg

5: Şimdilik böyle bırakıyoruz ve https://secure.logmein.com/products/hamachi/download.aspx adresinden Hamachi'yi indiriyoruz. Ve kuruyoruz.

adsız7.jpg

6: Ve gerekli işlemleri yapıyoruz. Yani üstteki Ağ sekmesindeki yeni bir ağ oluştura basıyoruz.

7: Üstteki ID artık bizim özel ID miz oluyor. Ve bunu server.properties dosyasındaki server_id kısmına yazıyoruz:

adsız8.jpg

adsız6.jpg

8: Şimdi de server.properties dosyasındaki kodları anlatıyim (bu dosyayı not defterinden açıyoruz) :

Gerekli kodlar:
Mutlaka "server-ip'ye ip mizi yazmalıyız.
Eğer Premium değilsek online-mode'yi false yapmalıyız.
Level-name'ye ise Hamachi'de yaptığımız adın adını yazacağız

Diğer kodlar:
allow-flight : false yaparsak karakterler uçamaz ama true yaparsak uçar.
spawn-animals : Hayvan olsun mu
spawn-monsters : Yaratık olsun mu
max-players : maksimum kaç kişi girebilsin
white-list : buraya whitelistin olup olmayacağını yazıyoruz.

Dosyadaki şeyler
banned-ips : buraya banlı oyuncuların iplerini yazıyoruz.
banned-players : buraya banlı oyuncuların adlarını yazıyoruz.
ops : buraya adminlerin isimlerini yazıyoruz.
white-list : Buraya giriş izni olan oyuncuların isimlerini yazıyoruz (eğer white-list=true dersek sadece yazılılar girebilir diğerleri giremez)

9: Serverin çalışması için minecraft_server'ın ve hamachi'nin açık olması gerekmektedir.

10: Ve oynuyoruz.

Not: oyuna girebilmek için versiyonumuzun 1.0.0 olması lâzım. Yoksa "Outdatet client" der.

Dipnot: Alıntı değildir tamamen benim yazım ve benim fotoğraflarımdır.

Yerin yedi kat dibi not: Biri alıntı yapar diye yazıyim: bu Obiwankenobi arkadaşımızın ürünüdür (yani benim)

O kadar yerin dibi ki petrol buldum not :D :D : Emeğe saygı!

beerk

Yeni Üye
En iyi cevaplar
0
bende bunu arıyodum bugün çok uğraşmştım saol

TheWatlok

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
hayır online-mod false yapman lâzım sadece. Ve sadece launcher kullanmayacaksın.

Ahmet007

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Yardım edermisiniz.. Ben serveri açtım ama kimse giremiyor benim dışımda loading ekranında kalıyor sonra server kapalı gözüküyor arkadaşlarımda....

TheWatlok

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
onun icin servere girmek isteyen arkadaslarin hamachi penceresinde mevcut bir aga katil penceresinden aga katilmasi lazim. Ornegin ag adin FASD ve sifren 1234 olsun. Aga girmek isteyen arkadasinin mevcut bir aga katil sekmesinden ag bilgilerini yazip aga katilmasi lazim. Sonra servere girecektir arkadaslarin. telefondan yazdim.

Ahmet007

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
ONu zaten yapıyoruz... Ben başkalarına giriyorum ama onlar giremiyor

atakefe

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
pardon bende bad login hatası alıyorum daha açık bir şekilde analtırmısın çozümü lütfen :D bütün gece kafayı yordum lan çozüm bulmak için :D googleyi altüst ettim :D

Ahmet007

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
pardon bende bad login hatası alıyorum daha açık bir şekilde analtırmısın çozümü lütfen :D bütün gece kafayı yordum lan çozüm bulmak için :D googleyi altüst ettim :D

Sanırım oyunun korsan... Çözümü çok basit serveri kuran arkadaşın server'ın ayarlar kısmından online mod(oyle yazıyordu sanırım)= False yapması lazım ancak öyle olur...

TheMrYess

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
denedim dediğiniz herşeyi yaptım ama olmadıyardımm