FFA - Yarı RPG Sunucusu Yapım Başladı.. Rpg ve Ortacağ Hayatı Sevenler Önerilerinizi Bekliyorum

Pyme

-__-
En iyi cevaplar
0
Kaan şu anda lobiyi lunaparka çevirmekle mesgul..O bitince bunun mapine aynen devam edecek.. Tabi bu mayısa bilemediniz yaza bitecek ..
Çünkü sunucudan bir şey kazanmayacağımız için önceliğimiz FreeForAll sunucusunu iyice oturtmak.. 4 ay oldu.. inşallah bu şekilde devam edebiliriz.

kalıassdas

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Gerçekten sunucun açilmasını iple çekiyorum dediğim gibi uzun zamandır böyle sw arıyorum :D umarım en kısa zamanda biter fakat bana kalırsa haziranda açın böylece kitle daha da artabilir malum öğrenciler bi oh çekecek :D

nightwalker96

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bismillah. Başlıyorum...

Öncelikle projen için seni tebrik ediyorum. Umarım başarıua ulaşırsiñ ve bize güzel bir sunucu gösterirsin -hiç göremedim öyle bir sunucu- .

İyi yönlerini sen biliyorsundur. Ben fark ettiğim birkaç şeyi söylemeden edemem. (Sanıyorum) Köy pazarındaki renk canlılığı bana Middle Earth tarzı bir pazarı değil de çarşamba pazarını anımsattı. Fazla renkli -AŞIRI- seni bilemem ama ben bu zamana kadar izlediğim filmlerin çoğunda pazarları gökkuşağı renklerinde görmedim. Pazar tarzında bir şeyler yapacaksanız bence tezgah tarzında bir konsept uygulamalısınız. Belki bir texture pack yapıp pazar malzemeleri için özel bir blok yapabilirsiniz(Elma kasası gibi).

Konu takibimde artık. Aklıma geldikçe birkaç sorun daha yazabilirim belki.

Şimdi geleyim tavsiye ve soru bölümüne. Öncelikle alım işini ne çeşit kriterlere göre yapmayı planlıyorsunuz? Serverın 7/24 açık olması güç eşitliği açısından sorun teşkil etmez mi? Ben böyle soru sormayı nerden öğrendim?

Bence alımları bir krallığın kralı yapmalı. Kendi konusunu açar adamlarını seçer -İster istemez dışarıdan birkaç kişi alır zaten her kral, sonuçta arkadaşlarından oluşan bir krallık kurmak zor. - ardından oyun başlar. Fakat bence başlangıçta 10 krallık ve 10 kral olması saçma. 6 adet krallık olmalı ve 4 krallık sonradan ortaya çıkmalı. Bir krallık çok gelişirse iç yapısı bozulur isyanlar artar. Mesela A krallığı çok gelişmiştir. Ele geçirdiği şehirlerden biri kralı sevmiyor ve krallıkta rütbeli bir asker olan ve kral vasıflarını taşıyan fakat şansı tutmadığından kral olamamış Sir/Lady bu şehrin halkı tarafından benimseniyor... Bundan sonrası tahmin edilebilir bence. Krallıktaki belli bir miktar asker + yeni kral G krallığını kurar ve kendi maceralarını kendisi yazmaya başlar. Krallık yeni olduğundan 3 gün madenleri ve tarlalafı bufflanır ardından normal şekilde devam eder...

Neyse parmaklarım yoruldu telefondan yazmak zor oluyor. Biraz kısa kesmek zorunda kaldım ama sonra ben güncellerim bunu. Teşekkürler!

Pyme

-__-
En iyi cevaplar
0
sunucuyu gece 1 den sabah 7-8 arasına kadar kapatabiliriz.. mantıklı bir ffikir..
pazar konusu tamamen kaanın kendi zevki.. görüntüsü bence hoş fena değil..
10 krallık olmak zorunda .. bir krallık fazla güclense bile diğerlerinin şansı devam ediyor.. cünkü gücsüz bir krallık baska bir gucsüz krallıga saldırabilmeli.. yani ne kadar cok krallık olrsa doğal seçilim tarzı o kadar çok savaş olacak .. en sonada en güclü 2-3 krallık kalnca asıl olaylar o zaman başlayacak.. cünkü her kraallıgın oyuncu sayısı 3 katına fırlamıs olacak..
Sanırım kuşatma kulesi olayını yapabilecegiz.. ayrıca kuşatma için çadırlar ve karargah kurmak mümkün olsun diye bazı çalışmalar yapıorm:D tabi bunları paket halinde yanınzda taşıyıp kuracaksınız..
Bakalım hayırlısı.. yaza gerçekten 2-3 ay boyunca başından kalkamayacağınızz bir oyun yaratma çabasındayım.. :)

kalıassdas

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Şey madenlerle ilgili şu da olabilir örneğin çok maden veren(değerli madenlerden :D) bir maden olabilir belirli bi yerde bunu ele geçiren krallık daha çok avantajlar elde edebilir böylece çekişme daha çok artar küçük bir fikir :)[DOUBLEPOST=1428520864,1428426662][/DOUBLEPOST]Hocam üst üste mesaj yazıyorum ama mesaj içinde attıkların resimlerle veya yağmış olduğunuz şeylerle ilk mesajı düzenleyebilirmisin hem daha yeni görüntüler olur ayrıca cidden pazarların o kadar renkli olması pek olmamış kılıç kalkan devrinde pek yoktu öyle pazarlar :D

Pyme

-__-
En iyi cevaplar
0
düzenlemeleri FFA version 2.0 a geçtikten sonra o projeye başladığımızda yapacağım.. yani mayıs başı gibi..

kalıassdas

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Hocam bi sıkıntı yok değilmi yani çalışmalar devam ediyo demi ?

Pyme

-__-
En iyi cevaplar
0
Ufak tefek sorunlar çıkıyor.. Aşmaya çalışıyoruz.. Çalışmalar tam gaz..
Bugünün sorunu : Skriptle minecraftın müzik disklerini belli dakikalarda çaldırmak..

kalıassdas

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ya ufak tefekse halledilirde sorun çıkmasın yani zaten sanırsam cumartesi mayısa giriyoruz 2.0 açılacaktı[DOUBLEPOST=1430490972,1430148572][/DOUBLEPOST]ne zaman çıkcak ffa 2.0

Prenscan13

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
bence güzel proje başarılar dilerim whitelist formu olunca hemen dolduracağım

Pyme

-__-
En iyi cevaplar
0
Sunucuyu baştan aşağıya yeniliyoruz.. Buglardan ve yarım yamalak yaptığımız şeyler bize epeey oyuncu kaybettirdi.. Bu proje yazın açılacak..
Çünkü tamamen eğlence amaçlı gelir gözetmeden yapmaya çalıştığımız seçme oyuncuların oynayacağı bir proje bu.. Haliyle kaynak ayırmak gerekiyor.. Ama merak etmeyin .. FFA 4 aydan uzun süredir açık.. (nisan 15- mayis 1 bakım) .. Hedef 500/500

kalıassdas

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Hocam haziran gibimi yoksa temmuz ağustos falan sıralarındamı açılcak ?(Açılmasını en çok istediğim sw :D )