- ENDERIA - MMO [IRK,SINIF,SKİLL SİSTEMİ] + DEV OPENWORLD + RESOURCEPACK

TheACT

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Eveet arkadaşlar aranızda beni tanıyan belki vardır belki de hepsi ölmüştür.. Eğer tanıyor olsaydınız sürekli kafamda bir MMORPG server açma düşüncesi taşıdığımı bilirdiniz. Konu başında yazan yazılar sıkıcıdır biliyorum ama şu her gün bildirim kutunuza düşen klişe hup, faction serverleri gibi de sadece resim gösterip geçmek istemiyorum. Her neyse konuya dönelim.

Enderia, Benim bi ortağımla belkide 2 yıldır hep bir ucundan tutup tutup geri bıraktığımız bir serverdi. Benimse 3 yılı bulmuştur. Ne kadar ilerledin derseniz pek de ilerledim diyemem açıkçası. Elinizden tutan bir ekip olmayınca tek başınıza çok da açılamıyorsunuz. Ancak bundan sonra bırakmayacağımız şekilde tutmaya karar verdik. İşten okuldan zaman bulamıyordum zaten geçtiğimiz günlerde işimi de kaybettim YGS ile okulumu da. Dolayısıyla bu serverden başka kaybedecek fazla da bişeyim kalmadı. Servere ait her gün yeni fikirler eklenen projeler var ve her gün de gelişip büyüyor. Burda işler diğer mmo açtıklarını sananlar gibi kılıca + basmayla yürümüyor. Siz şimdi yine de benim misyonumu anlamadınız ve diğer mmorpg açan arkadaşlarla karıştırdınız değil mi? O halde aşşağıdaki hikayeyi ve devamını bir okuyun...

Heyecanlandırmadan önce şunu söylemek istiyorum arkadaşlar konu tanıtım konusudur sunucu henüz tamamlanmamıştır.
Evvet şimdi heyecanı verebiliriz arkadaşlar fark ettiyseniz öyle Yok geleceğin sunucusu yok Türkiye'nin en iyisi falan beylik beylik laflarla değil samimiyetle yazıyorum her konumu bunu da öyle yapacağım amma ve lakin öncelikle şu hikayeyi bir okuyun.

Hikayemiz Ortaçağda başlar, 4.yy başlarında doğan Duncan, babasının abisi Rydell yerine kendisini varis ilan etmesiyle geleceğin kralı olur. Kısa süre sonra Duncan'ın babası ulu kralın vefat etmesiyle tahta geçen Duncan'ın ilk işi gelecekteki taht savaşlarını ve isyanları engellemek için abisini sınır dışı bir adaya sürgün etmek olur. Rydell'in büyük olmasına rağmen Kral olamamasının nedeni ailesi ve çevresi tarafından, büyünün varlığına inandığı için deli sanılmasıdır. Çünkü inanışa göre büyü dünyada asla var olmamıştır...

Duncan uzun yıllar boyu Enderia'yı barış ve huzur içinde yönetirken etrafa aslı belli olmayan bir rivayet yayılır. Buna göre Enderia Yanardağında esrarengiz şekilde insanlar kaybolmaktadır. Halkın korku ve panik içinde olduğunu gören Duncan öyle bir şeyin var olmadığını ispatlamak için Yanardağa ülkenin en büyük maden ocağını kurar ve en iyi madencilerini bu bölgeye verir. Duncan'ın İnsanlara bu korkunç rivayetin asılsız bir çocuk hikayesi olduğunu gösterme amacıyla kurduğu bu maden gelecekte daha korkunç bir boyutun kapılarını aralayacaktır.

Aradan çok geçmeden madenciler ocakta mor renkli garip bir kristal maden bulup, Duncan ile paylaşırlar. Kral bir Ferman ile ülkedeki en iyi Simyacıları, Demircileri, Madencileri toplayarak madeni inceletir. Ancak hiç birisi gerçek gücünü anlayacak bilgi ve tecrübeye sahip değilldir ve bu bilgiye sahip olmak için yıllarını verirler. Bu kristalin gücü, laneti kadar büyük olmakla birlikte insan oğlunun zekasından bile fazladır. Kısa sürede Endermium ile asalar portallar silahlar ve büyüler yapılmasıyla halkın huzur ve mutluluk içinde yaşadığı bir dönem başlar. Ancak Enderia Halkının da deyişiyle "İnanışın dışına çıkıldığı için Tanrı çok kızmış" olacaktı ki, dünyada daha önce hiç görülmemiş yaratıklar başta olmak üzere yenilmez ejderhalar ortaya çıkar.

Enderia'nın girdiği bu zorlayıcı savaşta Rakibi tanrı değil, Endermiumu çok daha önce keşfetmiş olan Rydell'dir...

Evet Eminim Hikayenin Resimli Halinden Pek bir şey Anlamadınız Spoilerden Okumaya çalışın.
Hikayemiz Böyle Oyundaki Amacımıza gelirsek durun ona gelmeden önce alta koca yazıyla yakında yazayım da üstteki yapım aşamasında yazısını okumadan ip adresine girmeye çalışan olursa niye girilmiyor diye yorum atmasın.

Artık oyundaki amacımıza gelebiliriz. Diğer MMORPG serverlere girip "Amaç Ne?" diye soracak olursanız Gelişip Oyunun En iyisi olmak derler. Ama peki bizim servere gelip "Amaç Ne?" diye sorarsanız.. yine aynısını derler yapacak bir şey yok bu mmorpg'lerin ortak kaderi belki sizin amacınızı değiştiremeyiz ama amacınıza giden yolu sonsuz eğlence gizem ve aksiyonla doldurabiliriz. Örneğin elinize bi kılıç üstünüze bi zırh verip hurra diye bossa yollayıp ölünce git item yükselt gel demek ne kadar eğlencesiz değil mi? İşte bu yüzden binbir türlü şey düşündük nasıl dedik biz bu oyunu daha eğlenceli yaparız ve buyrun sistemlerimiz...

- SİSTEMLER -

Toplayıcılık: Bitkiler bizim serverimizde süs değil. Yerdeki bitkiler sadece sağ tıklanarak toplanabiliyor. 10u geçkin bitki türü bulunmakta bitkileri iksir yapımında (çoğu bitki) demircilikte (keten bitkisi) ticarette vb birçok yerde kullanabiliyorsunuz. Ayrıca toplayıcılık bir yetenektir ve bir seviyesi vardır.
Madencilik: Minecrafttaki klasik maden türü sayısı çok az geldiği için kendimiz de bakır gümüş vs birçok maden ekledik madenler sadece maden ocaklarında gizli mağaralarda vs bölgelerde çıkıyor ve sürekli yenileniyor. Kısa tutmak istediğim için ayrıntılara giremiyorum aynı şekilde madenciliğinde bir seviyesi var

Demircilik: Demircilik dediğiniz öyle köylünün eline kılıçla itemi veripte karşılığında aynı kılıcın yükselmiş halini almakla olmaz bir kere. Demirciliğin bir seviyesi var ve bu seviye eşya yükselttikçe gelişiyor. Misal veriyorum demirciliğiniz 1 seviye daha yeni başladınız diyelim (ork ırkından olanlar extra demircilik seviyesiyle başlar) bir eşyayı 2. seviyeye yükseltemezsiniz sürekli bazı eşyaları +1 +1 +1 basarak demircilik kasacaksınız sonra 2. seviyeye basacaksınız. Bunun amacı ticareti geliştirmektir 7. seviye demirciliğiniz olduğunu düşünün mesela sizin seviyeniz düşük ama demirciliğiniz yüksek insanlara 7. seviye eşya satarak parayı kırarsınız.

Skill Ormanı: Buna neden böyle diyoruz? Böyle denmesi gerekiyor çünkü her yetenek ve bunların bütün alt yetenekleri bu çerçevenin içinde yer alıyor çok kafa karıştırıcı gelebilir ama zamanla bunun bir olmazsa olmaz olduğunu farkedeceksiniz şöyle açıklayalım. Seviye atladıkça kazanılan bir "Kazanım"ınız oluyor daha sonra bununla bir yeteneği geliştiriyorsunuz. Misal vereyim yine şimdi atıyorum bir kazanımınız var ve Demirciliğin alt yeteneği olan B tipi eşya yükseltme yeteneğini açıyorsunuz bu kadar basit diğer oyuncular tercihlerini farklı yaparken siz farklı yapıyorsunuz farklılık oluşturuyosunuz onlar hap ot toplarken siz demircilik yapıp ekmeğinizin peşinde oluyosunuz.
Hırsızlık: Eminim ismi görünce bazılarınız şaşırmış, bazılarınız da "Ben itemimi çaldırdıktan sonra ne anlamı kaldı kasmanın" diye düşündünüz. Tabikide çaldırmayacaksınız, çalacaksınız! Nereden mi? NPC'lerden!
Bu güne kadar hep npc'ler bizi soydu biraz da bizim onları soyma zamanımız geldi çattı sanki? Serverde gerçekçiliğin artması açısından (oyun saatiyle) gece vakti 1den 5e kadar tüm dükkanların kapısı kapanır ve kilitlenir satış yapılmaz. Biz tam da bu saatlerde içeri bir hırsız gibi girip girdiğimiz eve göre eşya çalacağız! Madenciden maden, Marketten meyve sebze iksir, Demirciden Zırh Kılıç vb tüm dükkanları kullanabilirsiniz. Tek gereken bir maymuncuk ve bu da sınırlı moblardan nadir düşen bir eşyadır.
vb buraya yazmadığım birçok servere özel sistem..

Geniş Eşya Yelpazesi!
Eşyaları diğer MMO'lar gibi elinize verip hurra diye salmıyoruz mobların üstüne yada markette satmıyoruz. Almak için birçok yöntem var, bunlar:
  1. Hırsızlık Yaparak Dükkanlardan çalabilirsiniz!
  2. Eşya tomarlarıyla Pof diye ortaya çıkarabilirsiniz!
  3. Demirci Zırhçı vb mağazalardan satın alabilirsiniz!
  4. Yaratıklardan düşürebilirsiniz!
  5. Easteregg dediğimiz gizli sandıklardan bulabilirsiniz!
  6. Oyunculardan Satın Alabilirsiniz!
  7. Gizli ve sadece yüzülerek bulunan adalardaki demircilerden ve gizli zindanlardaki zırhçılardan özel kılıçlar, zırhlar satın alabilirsiniz!

Şimdilik bu kadar ama ŞİMDİLİK. Serverimiz her geçen gün gelişiyor ve yeni fikirler ekleniyor. Sizin açınızdan bakıyoruz tüm olaylara çünkü bizim öncelikli amacımız cebimizi doldurmak değil oyuncuyu doyurmak...

-HARİTA-
Şuanda spoiler olmaması ve easteregg tadında gizlediğimiz diğer adaların ortaya çıkmaması açısından sadece Enderia adasının resmini atabiliyorum adanın kaç x kaç olduğunu unuttum ama bir ucundan bir ucu yürüyerek yarım saat. Dynmapten çektiğim için pek hoş durmadı :pof:

-RESİMLER-

Bize destek olanlara sunucu açıldığında biz de destek olacağız. Her neyse arkadaşlar buraya yazamadığım resmini atamadığım daha birçok şey var artık hepsini sunucuya başladığınız zaman kendiniz yaşayarak göreceksiniz. Unutmayın Enderia halkı gücünü kimsenin bilmediği bir taşın lanetiyle kuşatılmış durumda. Nasıl durdurulacağını da bir tek sen öğrenebilirsin!
İster Avcı İster Savaşçı İster Büyücü Hatta İstersen Haydut ol bu insanların senin yeteneklerine ihtiyacı var!

Bay ZZ

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
#Rezerve

Konuyu okurken nedense duygulandım. Başarılar.

afesraca

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
içimde bir mimar veya bir developer veya bir grafiker yok ama İÇİMDEKİ OLAN ŞEYİN HEPSİNDEN DAHA İYİ OLDUĞUNU BİLİYORUM!!!!!! boş zaman ve işsizlik :)

TheACT

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar her şey sizin için destek olan ve görüş bildiren herkese sonsuz teşekkürler ^_^

Kronik2143

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
O değilde hikaye cidden ilgimi çekti ne zaman açılacak söylermisin ?

AlturraTR

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Sağlam builder ve developer bulursak sunucu en kısa zamanda hizmete girecek

Defking

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
server whitelistlimi olcak öyle olursa bu sv batmaz süper sv çok iyi olcagına inanıyorum :alkış:

Klasus

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Umarım 1.7.2 Olur Sebebi Pcmin 1.8 İ Kaldırmaması.

TheACT

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
hikayesini okumak bile keyfli :D
Hikayesi değişikliğe uğramadan önce daha heyecanlıydı kime okutsam bırakın la beni Serveri ben kurcam diyordu ama eksikti o yüzden yenisini yazdık :D
Umarım 1.7.2 Olur Sebebi Pcmin 1.8 İ Kaldırmaması.
malesef ki 1.8 olacak hatta gereken plugin desteğini kendimiz sağlayabilirsek (ki essentialsi bile benim yazman gerekecek) 1.9 bile açmayı düşünüyoruz ama o çok geciktirir o yüzden Serveri 1.8 açıp arkaplanda 1.9 için çalışcaz