İksirler ve İksir Formülleri

Salih159

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Evet arkadaşlar resim koymak istemedim çünkü birçok iksir var ve hepsinin yapılışını resim ile gösterirsem bir yığın resim olur :)
İksirlerimizi hazırlamak için ilk başta simya standı hazırlamamız gerekiyor. Simya standının kombinasyonunu öğrenmek için http://www.minecraftwiki.net/wiki/Crafting bu siteye bakmanız yeterli. (aşağı taraflarda)
Ana iksir olan Awkward Potion (türkçe oynuyanlar için garip iksir) hazırlamak için simya standının alt tarafına su şişesi, üst tarafına da nether wart koymalısınız.(nether wart netherde bulunur, soul sandda yetişir. nether zindanlarında kolaylıkla bulabilirsiniz.)

Ve gelelim iksirlerimize...

Güç İksiri:

Standın alt tarafına Awkward Potion, üst tarafına da blaze powder koyulmalı.

Hız İksiri:

Standın alt tarafına Awkward potion, üst tarafına da sugar (şeker) koyulmalı.

Ateş Koruması İksiri:

Standın alt tarafına Awkward potion, üst tarafına da magma cream koyulmalı.

Yavaşlatma İksiri:

Standın alt tarafına Awkward potion, üst tarafına da fermented spider eye koyulmalı.

Can İksiri:

Standın alt tarafına Awkward potion üst tarafına da glistering melon koyulmalı.

Zehir İksiri:

Standın alt tarafına Awkward potion üst tarafına da spider eye koyulmalı.

Yenileme İksiri:

Standın alt tarafına awkward potion üst tarafına da ghast tear koyulmalı.

Yaralama İksiri:

Standın alt tarafına zehir iksiri, üst tarafına da Fermented Spider eye koyulmalı.

İKSİR GÜÇLENDİRME

İksir güçlendirmek için standın alt tarafına güçlendirmek istediğiniz iksiri, üst tarafına da redstone veya glowstone dust kullanabilirsiniz. (ikisini de koyabilirsiniz bir iksire) Ayrıca splash potion (patlayan iksir) hazırlamak için standın alt tarafına splash hale getirmek istediğiniz iksir üst tarafına da gunpowder koyabilirsiniz. splash potionu patlatmak için sağ tıklayarak atabilirsiniz. Splash potionun özelliği ise alandaki insanları veya mobları etkilemesidir...

-Yardım ettiysem ne mutlu bana! :)

-Sorunuz varsa sorabilirsiniz...

Salih159

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
ilk yazdığım yerde mevcut aslında ama ben yazmaktan çekinmem :) alt tarafa su şişesi üst tarafa de nether wart koyman yeterli. şişeye su koymak için şişeyi bi göle sağ tıklatman gerek.

trkrap

Marangoz
En iyi cevaplar
0
ilk yazdığım yerde mevcut aslında ama ben yazmaktan çekinmem :) alt tarafa su şişesi üst tarafa de nether wart koyman yeterli. şişeye su koymak için şişeyi bi göle sağ tıklatman gerek.
Teşekkürler, en sonunda nether 'a gitmek için bi bahanem oldu

FeaR17

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
simya standı nasil yapılır ?

Salih159

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Kusura bakmayın uzun süredir foruma bakmadığımdan göremedim :( eğer hala burdaysanız sorularınızı cevaplıyorum :
Simya standını burda yazıyor resim koymayı bilmiyorum :/
http://www.minecraftwiki.net/wiki/Blaze_Rod

Tecrübe iksiri bildiğim kadarıyla zindanlardan çıkıyor. Yardımcı olabildiysem ne mutlu.