Bukkit | WorldEdit 5.0

DevPlus

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
World Edit,kolayca harita tasarlamanızı sağlayan kullanışlı bir bukkit pluginidir.Minecraft Classic'te kullandığınız megaboid gibi birçok komutları içerir.Sadece 1 komutla uzun bir sur örmenizi sağlar ve çok kısa bir sürede kale yapmanıza olanak sağlar.Çok uzakta olsanız bile uzaktan bina yapmanızı bile sağlar.Yaptığınız bir evi çoğalta da bilirsiniz veya başka bir haritada bulunan yeri diğer haritanıza taşıyabilirsiniz.

Öncelikle indirdiğiniz worldedit-5.1.zip dosyasını bir klasöre açın.WorldEdit.jar'ı ve craftscripts klasörünü plugins klasörüne taşıyın.Ardından sunucuyu kapatıp yeniden açın.Aşağıdaki gibi bir yazı çıkacaktır.

Ardından plugins>WorldEdit klasörüne gelin.Config.yml'yi bir not defteri programı ile açın.Aşağıdaki ile değiştirin.

limits:
max-blocks-changed:
default: -1
maximum: -1
max-radius: -1
max-super-pickaxe-size: 5
max-brush-radius: 5
disallowed-blocks: [6, 7, 14, 15, 16, 26, 27, 28, 29, 39, 31, 32, 33, 34, 36, 37, 38, 39, 40, 46, 50, 51, 56, 59, 69, 73, 74, 75, 76, 77, 81, 83]
use-inventory:
enable: false
allow-override: true
logging:
log-commands: false
file: worldedit.log
super-pickaxe:
drop-items: true
many-drop-items: false
snapshots:
directory:
navigation-wand:
item: 345
max-distance: 100
scripting:
timeout: 3000
dir: craftscripts
saving:
dir: schematics
history:
size: 15
expiration: 10
wand-item: 352
shell-save-type:
no-double-slash: false
no-op-permissions: false
debug: false
WorldEdit için komut listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki videolar ile kullanımını öğrenebilirsiniz.Fakat orada kullanılan balta yerine kemik kullanmalısınız.

Frazer

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
sunucuyu kapamak nedir ??????????????
:blase:

Frazer

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
plugins diye bişe yokkkkkkkkkkkkkkkk !!!!!!!!!!!1 :(((((

McAvStarz

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Komut ları anlamadım :D Yardım eder misin ? En çok kullanınan komutları Türkçeye çevirebilir misin ?

DevPlus

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sunucunun plugin dosyasına .jar dosyasını yükledikten sonra sunucuyu yeniden başlatın. Otomatik kendisi oluşturacaktır.

HeadGold

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
ya bışey sorucam config.yml yok tam olarak nerde oldugunu solermısınnız

selim101

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
arkadaşlar ben bukkit serveri kurdum fakat hiçbirşey yapamıyorum diğer oyuncular gibiyim admin değilim yani ben kandimi basıl admin yapacam