Ekran Kartı Overclock(yani Hızlandırmak)

xxataberk12

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
80 derece mi? Hacı naptın sen? :D Underclock çalışmadıysa en azından kasanın etrafını aç yada havalandırma fanlarını temizle. Çok kirlenince dönmüyor o da yakıyor kasanın içini
80 derece bişeymi o overclockdan sonra 87yi zorladı ekran kartı valla şukadarını yaptım düz zeminde kullanıom 5,6 ayda bir saç kurutma makinası ile üflüom delikli yerlere hatta soğutucu diye eski pcnin kasasını terst çevirdim üstüne laptopu koydum serin bi 70 dereceye indi :D geçen sene açmaya çalıştım 1 vida dönüyo diye içini oymuşum beceremedim kasayı açmayı klavyeyi çıkartıyı dedim ordanda sadece fanı gördüm temizletim geri kapatamadım klavyebiraz yamuk duruo :D

xxataberk12

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
:D son durum.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    106.8 KB · Görüntüleme: 358

JakSocket

Weeaboo
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
80 derece bişeymi o overclockdan sonra 87yi zorladı ekran kartı valla şukadarını yaptım düz zeminde kullanıom 5,6 ayda bir saç kurutma makinası ile üflüom delikli yerlere hatta soğutucu diye eski pcnin kasasını terst çevirdim üstüne laptopu koydum serin bi 70 dereceye indi :D geçen sene açmaya çalıştım 1 vida dönüyo diye içini oymuşum beceremedim kasayı açmayı klavyeyi çıkartıyı dedim ordanda sadece fanı gördüm temizletim geri kapatamadım klavyebiraz yamuk duruo :D
Çok yüksek değerler onlar bilgisayar zarar görmemiştir inşallah. Düz alana koymak ta bazen PC yi ısıtabiliyor şöyle bir laptop standi alırsan azalır sıcaklık değerleri.

Benim ekran kartı 65 dereceyi buluyordu tırsıyordum acaba bir şey olur mu diye :D

xxataberk12

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Çok yüksek değerler onlar bilgisayar zarar görmemiştir inşallah. Düz alana koymak ta bazen PC yi ısıtabiliyor şöyle bir laptop standi alırsan azalır sıcaklık değerleri.

Benim ekran kartı 65 dereceyi buluyordu tırsıyordum acaba bir şey olur mu diye :D
90 a kadar yolu var :D bende bunun gibi yapıyorum benim yaptığım kasanın pilinin içi böle nasıl desem bir garip içine oyulmuş duruyor oraya tahta silgisi koyuyom yüksek ve havalı duruo :D

xxataberk12

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
bide bir soru açaba güç tasarufu bir işe yarıyormu :D sürekli güç tasarufunda ve bu dereceyse max performans alsam pc uçucak bunu yazarken bile arada bir garip garip sesler geliyor :D kalavye filan titrio

xxataberk12

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
şunu almak istiyorumda çok pahalı vatanda 100tl dediler hemen bıraktım :D

Ekli dosyalar

• indir.jpg
    indir.jpg
    6.5 KB · Görüntüleme: 393

JakSocket

Weeaboo
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
bide bir soru açaba güç tasarufu bir işe yarıyormu :D sürekli güç tasarufunda ve bu dereceyse max performans alsam pc uçucak bunu yazarken bile arada bir garip garip sesler geliyor :D kalavye filan titrio
O ayarlar çok farkettirmiyor diye biliyorum ama genede yapma. :D

xxataberk12

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
bu pc çöpe gider 4rpmde fan mı döner dönmesede olurmuş :D

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    161.8 KB · Görüntüleme: 346

xxataberk12

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
sallıyınca dağada hırlıyo pc :D aynı şu ses dırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr sonra düzelio 5,10 sn sonra bida :D