[Fikir] Güvenli Bölge

Singularity

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz gibi hard survival sunucusu yapmaktayım. Sistemleri yaparken aklıma bir fikir geldi ve uygulamaya başladım, güzel olur mu bilmiyorum. Düşüncelerinizi almak istedim.

Güvenli bölge isminde bir bölge var, bu bölgede mob çıkmıyor ve ortada bir yapı var, bu yapıda 4 sandık bulunuyor. Bu sandıklar her 10 dakika da bir yenileniyor ve içinde büyü kitabı, eyer vb. şeyler bulunuyor. Oyuncular buranın yerini bilmeden warp yardımıyla gelemiyor. Oyuna başlarken rastgele 500 ila -500 koordinatları arasında bir yere ışınlanıyorlar. Bu güvenli bölge ise bu koordinatların içinde bulunuyor.

Sizce fikir güzel mi arkadaşlar ekstra özellikler neler olabilir? Cevaplarınızı bekliyorum...

Güvenli bölgeden temsili bir resim:

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
fikir bence süper youtubede mcsg izlerken o tapınak olayını gördüydüm. Belli bir yerde içinde rastgele bir eşya ile 5 dakika aralıkta doğan bir sandık ve sandık alındıktan sonra yok oluyor. Eğer yaparsan süper olur :D bir de ortadaki yeşil fener ışığını nasıl yaptın ?

Singularity

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
fikir bence süper youtubede mcsg izlerken o tapınak olayını gördüydüm. Belli bir yerde içinde rastgele bir eşya ile 5 dakika aralıkta doğan bir sandık ve sandık alındıktan sonra yok oluyor. Eğer yaparsan süper olur :D bir de ortadaki yeşil fener ışığını nasıl yaptın ?
Fenerin üstüne yeşil cam koydum :D.

Teşekkürler :)

mantıklı aslında denemek lazım tepkileri felan görmek için.
Yakında açacağım işte sunucuyu bakalım hayatta kalan kaç kişi olacak :)

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
sadece 1.8 de olomuş keşke 1.7.2 de de olsa :( skriptle yaparım diyen yapıp burda paylaşsın lütfen :D ( skript ile ilgili bu kadar çok yorum vs. yapmam öğrenmeye çalıştığımdandır :D )

Blueyescat

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
HardSurvival olmaz bu. Herkes eşit olarak oyun bilgisiyle yükselmeli :)

Singularity

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
sadece 1.8 de olomuş keşke 1.7.2 de de olsa :( skriptle yaparım diyen yapıp burda paylaşsın lütfen :D ( skript ile ilgili bu kadar çok yorum vs. yapmam öğrenmeye çalıştığımdandır :D )
O renkli fener olayı 1.8'de geldi 1.7.2'de yapılamaz bence. :)

HardSurvival olmaz bu. Herkes eşit olarak oyun bilgisiyle yükselmeli :)
Neden hard survival olmuyor anlamadım :p Bölgede PvP açık zaten bir ekşın olsun diye uğraşıyorum :)

Son düzenleme:

Singularity

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Rastgele ışınlandığı için mi söylüyorsun? Cidden anlayamadım :D

Son düzenleme:

Blueyescat

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Herkes eşit olarak oyun bilgisiyle yükselmeli :)
Bunun neresi anlaşılmıyor :( Yani hiçbir item vermeyeceksin :D

Ha bunu çok nadir eventlerde şöyle yapabilirsin; rastgele bir yerde bu çıkacak ve oyuncularda bunu bulacak ama abartı item çıkmayacak azıcık elmas, azıcıkta zor bulunan iksir malzemeleri gibi şeyler :)

Bu arada yeni gelen bir oyuncuda diğer oyuncularla (1000x1000 lik) aynı bölgede doğacaksa zaten kötü olur hemen ölür yani bütün oyunculardan 1000 blok ötede doğmalı :) Haritanın en ortasından 1000 blok öteye gider, 1000 blok yakında oyuncu varsa tekrar 1000 blok öteye gider vb.

Singularity

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bunun neresi anlaşılmıyor :( Yani hiçbir item vermeyeceksin :D

Ha bunu çok nadir eventlerde şöyle yapabilirsin; rastgele bir yerde bu çıkacak ve oyuncularda bunu bulacak ama abartı item çıkmayacak azıcık elmas, azıcıkta zor bulunan iksir malzemeleri gibi şeyler :)

Bu arada yeni gelen bir oyuncuda diğer oyuncularla (1000x1000 lik) aynı bölgede doğacaksa zaten kötü olur hemen ölür yani bütün oyunculardan 1000 blok ötede doğmalı :) Haritanın en ortasından 1000 blok öteye gider, 1000 blok yakında oyuncu varsa tekrar 1000 blok öteye gider vb.
Bu güvenli bölge sistemini ekşın olsun diye yapmak istiyorum, sonuçta içinden eyer vb. çıkıyor. Ben bunun olduğu bir sunucuda oynasam şahsen her seferinde almayı denerdim, kuracağım sunucuda da böyle olursa çok zevkli bir ortam olabilir diye düşünüyorum. Onun dışında server inanılmaz zor durumda zaten hız 3 efektli zombiler, kılıçlı iskeletler, jockeyler, charged creeperlar vb. var, daha zor yaparsam oynanmayacak :)

Ayrıca her oyuncunun arasında 1000 blok olursa chunk sayısı ve x.r.a.y koruması yüzünden sunucunun dayanması mümkün değil :D. Fikirlerin için teşekkürler. :)

Nano_Sensei

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu güvenli bölge sistemini ekşın olsun diye yapmak istiyorum, sonuçta içinden eyer vb. çıkıyor. Ben bunun olduğu bir sunucuda oynasam şahsen her seferinde almayı denerdim, kuracağım sunucuda da böyle olursa çok zevkli bir ortam olabilir diye düşünüyorum. Onun dışında server inanılmaz zor durumda zaten hız 3 efektli zombiler, kılıçlı iskeletler, jockeyler, charged creeperlar vb. var, daha zor yaparsam oynanmayacak :)

Ayrıca her oyuncunun arasında 1000 blok olursa chunk sayısı ve x.r.a.y koruması yüzünden sunucunun dayanması mümkün değil :D. Fikirlerin için teşekkürler. :)
1000 blok abartı zaten. 200 blok felan uzaklaştırsan hem fazla chunk yüklemezsin, hem de oyuncu güvende olur.

Greyder

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Güzel fikir, bende survival sunucu çalışmalarına başladım. Aklıma fikir gelmiyor, güzel şeyler gelirse survivalı farklı hale getireceğim.

Blueyescat

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Chunk diyorsun da survival sunucuda dünyaya sınır mı koyacaksın? Çünkü isteyen 50000 blok öteye de gider 100000 de :olgun:
Bu arada ben sade survival sanmıştım çok değişik yapmışsın :(