Arama sonuçlarınız

1. Hydran

1.6.4 Thermal Expansion Sorunsalı

Merhaba gençlik. Öncelikle forumdaki tek ve asil ejder olan ben tekrar döndüm. İkinci olarak "1.6.4 ne lan taş devrinde mi kaldın." demeyin. Forge sorunsalı yüzünden ancak onu açabildim. Diğerlerini de zorlamadım. Sonuç olarak kensi hazırladığım mod paketine Thermal Expansion ekledim. Ve bam...
  2. Hydran

Dünya Yüklenmiyor!

Merhaba arkadaşlar. Dünyam yüklenmiyor. Hemen anlatayım: Oyun normal bir şekilde çalışıyordu, dondu. Bende kapattım. Yeniden açtığımda bu şekildeydi: http://www.hizliresimyukle.com/image/GC2 http://www.hizliresimyukle.com/image/GCf http://www.hizliresimyukle.com/image/GCo...
  3. Hydran

Open to Lan Sorunu

Merhaba arkadaşlar. Kuzenimle beraber oyunu oynamak istiyoruz. O Yerel ağda paylaşım yapınca ben görüyorum. Girmeye çalışınca timed out (zaman aşımı) hatasını vererek oyun açılmıyor. Ben paylaştığımda o beni hiç göremiyor. Neler yapmalıyız?
  4. Hydran

.DLL Editleme Sıkıntısı

Arkadaşlar başlıkta bahsettiğim gibi .dll uzantılı bir dosya var (Oyunun dil dosyası). Bir program buldum. Bu program .dll'yi düzenlemeyi sağlıyor. İşte açtım birazını çevirdim. Sonra aklıma bir şey geldi. Acaba aklıma gelen hata oldu mu diye test ettim. Aklıma geldiği gibi olmuşta. Türkçe...
  5. Hydran

OkEr Gaming

Merhaba arkadaşlar. Kuzenimin açtığı bu yepyeni kanalımıza hepinizi bekleriz. Kanalımızda birçok oyun videosu yayınlanacaktır. Minecraft videoları yakında gelecektir. Kanalımızda yayınlanacak ve yayınlanmış videolar: Minecraft (Çok Yakında) Surgeon Simulator (Yakında) Darkorbit Nostale...
  6. Hydran

Call of Duty 3 Var Mı?

Call of Duty 3 var mı?
  7. Hydran

Mod Pack

Arkadaşlar uzun zamandır aynı modlarla oynuyorum. Canım sıkıldı. Bana 15-20 modluk bir pack yapabilecek var mı? Adını yazsada olur. Ben bulur indiririm. Modların içeriği önemli benim için. Sürüm fark etmez.
  8. Hydran

[Genişletilebilir Bilgi] Gelişmiş Command Block

Arkadaşlar bu konu altına sadece Command Block hakkında gelişmiş bilgileri yazalım. -Lütfen saçma sapan şeylerle doldurmayalım.- Gelişmişten kastım tellraw, datatag, tıklanılabilir bağlantılar, tek command block, renkli yazılar, gelişmiş (çok az kişinin bilgi sahibi olduğu kodlar) kodlar...
  9. Hydran

[Çözüldü] Ses Sorunu

Arkadaşlar ben Minecraft 1.7.2 oynuyorum. Mod yükledim. -Hatta çok eskiden yüklemiştim.- Eskiden oynadığımda normal bir şekilde oynuyordum ama 2 gündür oynuyorum ve sesler ya hiç yada yarım yamalak geliyor. Mesela sandık açarken ses gıırt diye gelmesi gerek gı diyo ses kesiliyor. Kapatırken hiç...
  10. Hydran

Kanal Tanıtımı Serbest Mi?

Merhaba arkadaşlar. Biz Youtube'da yeni bir kanal açtık. Bunun burada böyle bir konu altında paylaşmak istiyorum ama yasak mı serbest mi bilmiyorum. Bilen birisi var mı?
  11. Hydran

Forestry 1.7.2 Sorunu

Merhaba arkadaşlar. Başlıkta bahsettiğim gibi Forestry 1.7.2 de sorun yaşıyorum. Bulamıyorum. Bulduklarım da oyuna girerken hata veriyor. Crash yiyorum. Galiba ic² ile beraber uyumlu çalışıyorlarmış. IC² Exp. vardı zaten beraber açmayı denedim açılmıyor. IC² yüklemedende denedim gene açılmıyor...
  12. Hydran

MC Edit Version Sorunu

Merhaba arkadaşlar ben MC Edit ile bir map yapmak istiyorum. Bu mapı 1.7.2 versiyonunda yapmak istiyorum ama MC Edit sadece 1.8.4'te map yapabiliyor. Bunu nasıl ayarlayabiliriz. Yardım edin lütfen.
  13. Hydran

Wikipediaları Türkçeleştirme

Merhaba arkadaşlar. Ben birkaç modun ve Minecraft'ın kendi wikisini Türkçeleştirmek istiyorum ama nasıl yapacağım hakkında bir fikrim yok. Bir el atabilir misiniz? Yani Türkçe yapmak için neler yapmam lazım? Yazılar sorun değil sadece Türkçe wikisini nasıl oluşturabilirim? Ve konuyu yanlış yere...
  14. Hydran

Plugin Özellikleri ve İşlevleri

Arkadaşlar ben bir Plugin paketi yükledim. "Kasmasın diye bazılarını çıkartayım." diyorum ama neyin ne işe yaradığını bilmediğim için çıkartamıyorum. Bildiğiniz Pluginlerin özelliklerini ve işlevlerini yazarsanız sevinirim. Eğer çok fazla Plugin özelliği ve işlevi yazılırsa konu sabitlenebilir...
  15. Hydran

Zombie Exp Drop

Single-player'da zombilerin düşürdüğü expleri ayarlayabiliyor muyuz arkadaşlar?
  16. Hydran

NEI Plugin Sorunu

Merhaba arkadaşlar. Nei'nin 1.7.2 için Plugin'ini 1.30 saatten beri arıyorum ama bir türlü bulamadım. Bi' el atabilir misiniz? (1.7.2 için Plugin yok demeyin var. Çünkü önceden bulmuştum ama şimdi bulamıyorum.)
  17. Hydran

Tek Kral (Zombi)

Merhaba arkadaşlar. Oyunda Kral Zombi adında bir yaratık yapmak istiyorum ama bu yaratıktan oyunda sadece bir tane olacak. Kralı algılayacak bir sistem yapıp kral öldükten sonra yeni bir kral oluşturabilir miyiz? Kral ölmeden başka bir kral olmayacak. Böyle bir şey mümkün mü?
  18. Hydran

World Edit Sorunu

Merhaba arkadaşlar! World Edit modunu yükledim! Bir map yapmaya karar verdim! Sonra mapın sadece bir bölümü olacağından diğer tüm yerleri silmeye karar verdim! Elime baltayı aldım. Olduğum yeri işaretledim, sonra tp atarak mapın sonuna gittim. Orada mapın dibine kadar indim. Son bloğu seçip...
  19. Hydran

Rastgele Mini Dünya Oluşturmak

Merhaba arkadaşlar! Ben bir map hazırlayacağım. Bunun için 1.000 x 1.000 boyutundaki bir alanı rastgele bir dünya oluşturabilecek command block komutu veya mod var mı? Bu arada şu "Single Player Command" var galiba (yada World Edit) (//wand yazınca elinize tahta balta veren mod). Snapshot...
  20. Hydran

Kırılmayan Bloklar

Merhaba arkadaşlar! Serverlerde genelde spawn bölgesinde bulunan kırdıkça yenisi gelen (kırınca elinize gelmiyor) ve kırınca yabancı dilde "Bu bloğu kıramazsınız." veya "Bu bloğu kırmak için yetkiniz yok." yazısı çıkan bloklar command block ile nasıl yapılır? Setblock komutuyla olur ama çok...
  21. Hydran

[ÇÖZÜLDÜ!] Zombiye Ok Attırmak

Merhaba arkadaşlar! Merak ettimde Zombi'ye ok attırabilir miyiz?
  22. Hydran

[ÇÖZÜLDÜ!] Lapis Lazuli ID Sorunu

Merhaba arkadaşlar! Adventure map yapacağım. Bunun için Lapis Lazuli gerekiyor. Lapis Lazuli'nin ID'si "351:4" yada "#0351/4" olarak görünüyor ve bu yüzden Lapis Lazuli oluşturamıyorum. Nasıl oluşturabilirim?! Yardım eder misiniz?
  23. Hydran

[ÇÖZÜLDÜ!] Ata Binebilen ve Düşmeyen Yaratıklar

Merhaba arkadaşlar! Başlıktada bahsettiğim gibi bazı yaratıkları (zombi ve iskeletorlar başta olmak üzere) ata bindirmeye çalışıyorum ama ne yaptıysam, ne ettiysem bindiremedim! Yani bindirdim ama normal ata bindi ve bindikten 5-10 saniye sonra atlar zombiyi ve iskeletoru üstünden attı...
  24. Hydran

Özel Eşyalarla İlgili

Arkadaşlar bazı yaratıklara özel eşya düşürtülebilir mi? Tabii bu eşyaları üstüne giydirmeden düşürtmek istiyorum! Yani "Equipment" kısmına zırh giydireceğim ayriyeten de bunlardan özel olarak bir eşya düşürteceğim ve eşyaların özelliklerini nasıl değiştirebilirim?
  25. Hydran

Özel Eşyalarla İlgili

Arkadaşlar bazı yaratıklara özel eşya düşürtülebilir mi? Tabii bu eşyaları üstüne giydirmeden düşürtmek istiyorum! Yani "Equipment" kısmına zırh giydireceğim ayriyeten de bunlardan özel olarak bir eşya düşürteceğim ve eşyaların özelliklerini nasıl değiştirebilirim?