The Minecraft

Storm

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Yeni bölüm gelmiştir. Umarım beğenirsiniz.

Storm

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Bölüm 5 gelmiştir. Çok hızlıyım değil mi :D

The Minecraft Bölüm 5 - Köy?

Buda nedir! Önüme sürü geliyor! Ne yapabilirdim! Fazla ok geliyordu! Tek yapabileceğim kılıçla savurmak olacaktı! Kılıcı çıkarıp teker teker okları savurmaya çalıştım. Bir tanesi tam yanağımdan geçti. Yanağım yaralanmıştı. Birden arkamda yeşil yaratığın olduğunu gördüm ve patlama yaşandı. Tüm canavarlar birden patlamaya yakalandı ve öldüler. Tabi uzun boylu ve dehşet yüzüyle kaybolan yaratık hariç. Yaratık birden önümde belirdi. Çok korktum. Kılıçla vurmaya çalıştığım an kayboldu! Birden arkamdan itme hissettim. Yaratığa yine kılıcı vurdum ve yere düştü. Mavi bir inci düşürmüştü. Tabi inciyse. İnciyi alıp hemen eve koştum. Kapıyı hızla açtım ve kapıyı öyle şiddetli kapattım ki yer dibinden kopacaktı. Birden bir ses duydum. Arkamda zombi vardı! Kaçtım. Çok fazla koştum. O an kaybolduğumu fark ettim. Otlarla dolu, ağaçsız bir alandaydım. İleride bir ev gördüğümü fark ettim. Yoksa bu zamanda yaşayan biri mi vardı? Hemen oraya koştum. Gözlerime inanamadım. Bir köy!

Köyü gezerken birini gördüm. Onla konuşmak istedim:
"Merhaba? Biz hangi zamandayız" dedim. Köylü arkasını döndüğünde burnu çok garip bir yapıdaydı.
Köylü söyledi:
"Hı? Hangi zamanda mıyız? Bildiğimiz zaman işte." dedi. Bende:
"Saat, tarih işte." dedim. Köylü arkasını döndü ve 'Bu ne diyor' dedi. Bende başka yerlere gittim.
Köyü gezdiğimde demirci evi gördüm. İçeri girdim. Sandık vardı. İçini açtığımda çok sevindim! Sandıkta 9 tane obdisyen vardı! Tam alacaktım ki demirci kızgınlıkla söylendi:
"Hey! Onu alamazsın! Hırsızlık mı yapacaktın yoksa!" dedi. Bende korkuyla:
"Şey, hayır. Bu bana gerekli de ondan almak istedim." dedim. Köylü kılıç çıkararak:
"Onu ancak bana 10 elmas vererek alabilirsin!" dedi. Bende o kadar şaşırdım ki ağzım açık kaldı. 9 obdisyen 10 elmasa mı satılırdı! Sonra söylendim.
"9 obdisyen 10 elmasa mı satılır adam!" diye kızgınlıkla söylendim. Demirci öyle bir kızdı ki gözlerinden ateş fışkırıyordu! Bana bağırarak:
"Tabikide satılır!!!! Madem bana ait istediğim tutara satarım!!" dedi ve ben korkuyla oradan kaçtım.

Bir köylü beni gördü ve söylendi:
"Sen savaşçıya benziyorsun. Köyümüzü korursan sana elmas verebilirim." dedi. Bende çok sevindim, bağırarak ve zıplayarak:
"Tabikidee! Yeter ki bana elmas verin!" dedim. Köylü zıplama mı görünce elmasları çok istediğimi anladı. Bana 1 tane elmas uzattı. Bende:
"Hmmm. 1 elmas. Daha fazlasını almak için ne yapmalıyım?" dedim. Köylü gülümseyerek:
"Köyü koruyacaksın işte." dedi. O aradan sabah olduğunu fark ettim. Köylü söyledi:
"Sabah oluyor. Benim işlerime dönmem lazım. Sende en azından köyümüzü örümceklerden ve creeperlerden korursun artık." dedi. Bende şaşırarak sordum:
"Creeper de ne?" dedim. Köylü:
"Birde savaşçıymıssın! Creeper yeşil ve patlayan bir yaratıktır! Hiç mi görmedin?" dedi. Bende:
"Yeşil ve patlayan yaratık gördüm de adının Creeper olduğunu yeni öğrendim" dediğim an "SSSSS" sesi geldi. Ne tahlilsizlik. Creeper tam patladığında köylüyü kucağıma aldım. Köyün ortasında çukur oluşmuştu.

Storm

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
The Minecraft Bölüm 6 - 3 obdisiyen daha mı!

Çukurun ortasında sarmaşıklı bir taş gördüm. Köylüyü bıraktım ve çukura gittim. Hemen sarmaşıklı taşı kazdım. Taşın altında bir oda vardı. İçerisi çok karanlıktı ama güneş ışınları içeriyi aydınlatmıştı. Tam içine atlayacaktım ki köylü bana:
"Sakın oraya girme! Orası yaratıklarla dolu!" dedi bağırarak. Bende:
"Endişelenme. İçerideki yaratıkları öldürebilirim." dedim. Köylü:
"Oradaki yaratıkları öldürsen bile yeniden doğarlar. Orada yaratık doğurucu kafes var!" dedi. Bende:
"Madem yeniden doğuruyor, bende yaratık doğurucuyu yok ederim." dedim. Aşağıya atladım ve hemen kazmaya başladım. Kafes kırılmıştı. O aradan yere düşmüştüm. Üstüme örümcek atlamıştı. Hemen öldürdüm. Etrafı aydınlattım. Birden sandık gördüm. İçini açtığımda 2 tane müzik cdsi; ekmek, kakao, elma ve demir gördüm. Hemen aldım. Şimdiki sorun yukarıya nasıl çıkacaktım. Birden:
"Köylüler! Yardım edin! Burada kaldım!" dedim. Köylüler beni gördüler. Hemen aşağıya merdiven attılar ve yukarı çıktım. Çıktığım an kimsecik yoktu. Dahada dolaştım. Kimseye rastlamadım. Eğer kimse yoksa demircide yoktur diye düşündüm. Demirci evine gittim. Cidden yoktu. İçeriye girdim ve sandığı açtım. 9 obsidiyeni aldım. Birden görüşüm bulanıklaşmıştı. "Ah. Ne oluyo..." dediğim an yere düştüm ve bayıldım.

Gözlerimi açtığımda yine kendimi garip bir yerde buldum. Yine silah pelerinli adam gelmişti. Adam:
"Başardın. 9 tane obsidiyen topladın. Sana 3 tane daha gerekiy..." dediği an:
"Ne! 3 obsidiyen daha mı! Bana hediye olarak veremiyor musun be!" dedim. Siyah pelerinli adam:
"Bana hakaret edemezsin. Elindeki elması aldım. Bir daha bana hakaret edersen elindeki obsidiyenlerin hepsini alacağım! Geri dönüyorsun!" dedi .

Gözlerimi açtığımda kendimi demirci evinde buldum. Elimde ise kova vardı. Nasıl olmuştu bu? Demirci evinden çıktım ve önümde bir tabela vardı. Tabelada:
"Bu köyde kütüphane bulunuyor. kütüphaneye git. Sağdan ikinci rafa bak. Orada bir mavi kitap olacak. Onu aç!" yazıyordu. Bunu okuyunca köydeki kütüphaneyi aramaya başladım. Dakikalarca dolaşınca kütüphaneyi bulabildim. Tabelada sağdan ikinci rafta mavi kitap olacak yazıyordu. Hemen mavi kitapı rafta aradım ve buldum. Kitabı açtığımda kitapta: "Nasıl obsidiyen yapılır?" yazıyordu. Sayfaları çevirdim. Kitapta: "Lavın üstüne su dökerseniz obsidiyen oluşur. Obsidiyeni almak için elmas kazma gerekli!" yazıyordu. Demirci evindeki sandıkta 2 elmas olduğunu görmüştüm ama görmezden gelmiştim. Hemen demirci evine gittim. Yanıma kitabı da almayı unutmadım. Sandığı açtım ve elmasları aldım. 1 tane daha elmasım vardı. Çantamı açtım ve elmasım yoktu! Olamaz! Siyah pelerinli adam benim elması mı aldığını hatırladım! Ne yapacaktım, ne yapacaktım! Üzüntüyle dışarı çıktım. Önümde elmas vardı! Hemen aldım. Demirci evinde çalışma masasında elmas kazma yaptım. Sonunda olmuştu! Artık obsidiyen yapabilirdim. Bir dakika! Lavı nereden bulacağım şimdi ben!

100. mesajım bu hikaye oldu :D

mstfispa

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
bence kazarak diamond bulsa daha gerçekçi olabilirdi :D

Stalker

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
elması Yerde Bulması tuhaf Olmuş Biraz. Ama Genel Hatlarıyla Güzel.

DevPlus

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Çok Kısa Cümleler kullanıyorsun.Edebiyat hocan görmesin :D
Uyandığımda kendimi bir adada bulmuştum. yerine Uyandığımda kendimi bir adada buldum. demen gerekiyor.Güzel yazmışsın.Tamamını okuyacak vakit bulamadım boş bir vaktimde okuyacağım :D

Stalker

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Çok Kısa Cümleler kullanıyorsun.Edebiyat hocan görmesin :D
Uyandığımda kendimi bir adada bulmuştum. yerine Uyandığımda kendimi bir adada buldum. demen gerekiyor.Güzel yazmışsın.Tamamını okuyacak vakit bulamadım boş bir vaktimde okuyacağım :D

Aslında Doğru "Yapmıştım" , "Etmiştim" Değilde "Yaptım" , "Ettim" Tarzında Yazarsan Daha İyi Olur.

Storm

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Tamam arkadaşlar, dediklerinize dikkat ederim.

Storm

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Konuya kilit atılmasını istiyorum. Hikayeye artık devam etmeyeceğim.