Minecraft'ı USB'nizden oynayın!

BlackRains

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Minecraft'ınızı orjinal olsun, ya da olmasın, USB/Flash bellek üzerinden oynamak isterseniz bu adımları uygulayabilirsiniz.​

gerekenler.png
Bir adet çıkarılabilir bellek​
İçinde Minecraft dosyaları yüklü olan .minecraft klasörü​
Zaman​
1.png
USB'nizi takılı olsun. Çalıştır'ı açarak (Windows + R), %AppData% yazın ve Enter'layın.​
2.png
Çıkan klasördeki .minecraft klasörünü masaüstünüze kopyalayın.​
3.png
USB'nizde Minecraft için ayrı bir klasör açıp istediğiniz ismi verin.​
4.png
Açtığınız klasörün içinde bin ve data adlarında iki klasör daha açın.​
5.png
Masaüstündeki .minecraft klasöründeki, oyunu açtığınız .exe dosyasını USB'deki bin klasörüne taşıyın. (Adını Minecraft.exe yapmalısınız yoksa kod ile çakışır.)​
6.png
Sonra Minecraft.exe'sini aldığınız .minecraft klasörünü ise USB'deki data klasörüne taşıyın.​
7.png
Ardından bir metin dosyası oluşturup içine şu kodu yazın:​
Kod:
SET APPDATA=%CD%\data
bin\minecraft.exe
8.png
"Farklı Kaydet" diyerek kayıt türü için "Tüm Dosyalar"ı seçin. İsim yerine de "İSTEDİĞİNİZ_İSİM.bat" yazıp kaydedin.
Bitti!
Kaydettiğiniz .bat dosyasını USB'nize, bin ve data klasörlerinin yanına taşıdıktan sonra artık oyunu .bat dosyasını açarak çalıştırabilirsiniz!​
video.png
Benim çekimimdir. Yalnızca nasıl yaptığımı gösterdiğim için açıklama vb. eklemedim.​
kaynak.png
Minecraft Wiki - Tutorials/Playing and Saving Minecraft on a Thumb Drive:

gmmetin

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
anladığım kadarıyla misafirliğe gittiğin evdeki bilgisayarda bile usb yi taktıktan sonra kaydettiğin yerden devam edeceksin :)

MonsterVC

Marangoz
En iyi cevaplar
0
saçma olmuş direk usbni al %appdata%ye kopyala oyna kardeş

Myrddin

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Gereksiz ve Saçma olmuş .minecraft kopyalarsin usb ye biter gider iş

BlackRains

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
ne işe yaricak bu çokmu onemli
saçma olmuş direk usbni al %appdata%ye kopyala oyna kardeş
Gereksiz ve Saçma olmuş .minecraft kopyalarsin usb ye biter gider iş

Yorumları daha anlayışlı ve saygılı yapabilirdiniz. USB'ye sadece Minecraft.exe'yi atınca da bilgisayardaki .minecraft klasöründen çalıştırıyor oyunu. Eğer işinize yaramıyorsa da yaramıyordur. :bored:

erdem_421

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
sizin aklınıza bu bilgiyle ne yapacağınız gelmiyodur ben metine katılıyorum belki misafirliktesin veya teyzende kalcaksınız açarsın minecraftı oynarsınız yani :D

Edit:beğeni için teşekkür ederim :D

MonsterVC

Marangoz
En iyi cevaplar
0
sizin aklınıza bu bilgiyle ne yapacağınız gelmiyodur ben metine katılıyorum belki misafirliktesin veya teyzende kalcaksınız açarsın minecraftı oynarsınız yani :D

Edit:beğeni için teşekkür ederim :D
arkadaş yav alırsın USByi gittin eve takarsın minecraftı yüklersin zaten 1 dk sürmüyor sonra da giderken silersin yada kalır :D bu kadar bizi küçük düşürmeye hakkın yok istersen sen yap bana saçma geldi

MonsterVC

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Yorumları daha anlayışlı ve saygılı yapabilirdiniz. USB'ye sadece Minecraft.exe'yi atınca da bilgisayardaki .minecraft klasöründen çalıştırıyor oyunu. Eğer işinize yaramıyorsa da yaramıyordur. :bored:
anlayışla karşiladığın için teşekür ederim ama kolaydan yükler ve saveyi ordakine atarsın böyle daha kolay olur ve yeni başlayanlara kolaylık olur

xdzaa21

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
arkadaş yav alırsın USByi gittin eve takarsın minecraftı yüklersin zaten 1 dk sürmüyor sonra da giderken silersin yada kalır :D bu kadar bizi küçük düşürmeye hakkın yok istersen sen yap bana saçma geldi
Kardeşim Onu Atınca Ama Evde Kaldığın Yerden Devam Ediosun [Where İs The Beyin ?]

erdem_421

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
yani hemen alırsın kaldığın yerden devam edersin :D

KakashiCZ

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
yararlı bilmeyenler için şimdi gelip bu ne konumu filan demeyin bunu bilmeyenler elbet vardır arıca direk oyunu kopyala flash a at baka pc ye tak bak bakalım açılıyormu. Ben denedim açılmaz