Karşılaşılan Hatalar Ve Çözümleri

cmrcmr

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
1- Oturum Açılamadı Bad Login Hatası:
-Arkadaşlar bu hata cracked olmayan yani premium oyuncuların girebildiği sunucuya premium hesabı olan birinin nickiyle girmenizdendir. Türkiye'de skinlerin mcskinsearch.gamer.com.tr olarak anlaşıldığından hata bu yüzden kaynaklanmaktadır.
Örnek: mc.hypixel.net ip li sunucuya Notch nickiyle girildiğinde
2013-04-26_14.38.25.png

2-Siyah Ekran Hatası:
-Bu hata mod yükleyip minecraft.jar ın içindeki META-INF adlı dosyayı silmediğinizden kaynaklanır. Çözümü META-INF dosyasını silmenizdir.

3-MOJANG yazısından sonra oyunun donması:
-Yüklediğiniz modların çakışmasından kaynaklanır genellikle. Çözümü Force Uptade' dir.

4-Bad Video Card Drivers:
- Hatanın sebebi ekran kartı driver ınızın güncel olmamasıdır. Çözümü driver ı güncellemektir.

5-Kasma Sorunları:
-Birden çok çözüm önerisi vardır:
a- Oyunun ayarlarını en düşükde kullanın. Görüş mesafesi küçücük gibi
b- Optifine Mod unu yüklemenizi öneririm. FPS yi çok arttırır. Minecraft'ım da TMI ile olan tek moddur.
c- GameBooster 3... Çoğu oyunda yüksek performans alabilmek için kullanırım ve size de önerebilirim.
d- Arka plandaki programlarını kapatın. GameBooster arka plandaki işlemleri kapatır ancak Google Chrome gibi programlar açıksa onları kapatmaz onları da siz kapatın yani Face'ye girmemeye bakın Minecraft oynarken.
e- Çok düşük Texture ler kullanın. Düşük derken 8x8 gibi.
f- Çok fazla mod yüklemeyin.

6-Out of Memory Hatası:
- Bu hata minecraft ın kullandığı ram in yetmemesi gibi birşeydir. Çözümü:
bu videoda vardır ancak bilgisayarınızın ram i düşük ise Force Uptade'dir.
Bu hatayla karşılaştığınızda tüm yazılar olması gereken yerlerden daha solda görünür.

7- Internal Exception: java.net.SocketException: Connection reset
- Sorun sizden değil sunucudan kaynaklanmaktadır. Endişelenmeyin. Ya sunucu kapalıdır ya anlık bir lag olmuştur.

8- Zaman Aşımı:
- Bir sunucuya girdiğinizde /register şifre şifre yapmaz iseniz bir süre sonra sunucudan atılırsınız. /register şifre şifre yapmanız yeterli olacaktır. Sonraki girişlerinizde /login şifre yapmanız gerekmektedir.

9-Error: Could not create Java Virtual Machine. Error: A fatal exception has occurred . Program will exit.
-Bu videoda çözümü vardır.

10-Perhaps a server is already running that port:
-2 tane sunucuyu aynı bilgisayardan aynı anda açmaya çalıştığınızdan bu hatayı alırsınız. CTRL+ALT+DELETE yapıp işlemlere gelin ve oradaki java.exe lerin hepsini sonlandırın. Eğer hala aynı hatayı alıyorsanız hamachi ip nizi kontrol edip server-ip kısmına o ip yi yazın. Çözemediyseniz ip yerini boş bırakın ve sunucuya 127.0.0.1 ip siyle girin.

Karşılaştığınız diğer sorunları mesaj altından sorun.

ClassKing77

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kardeşim iyi güzel de şu avatarlar nereden yapılıyor? 1 aydır merak içindeyim :D

Topaktas

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
3 no'lu hata force update ile değil de ,crash'daki çakışan id'leri not alıp değiştirmekle çözülür.Ama o karmaşanın içerisinde bulmak da mesele tabi.

MelihCeku

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
bilmeyen lere yararı olacağını düşünüyorum teşekkürler

TheACT

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
8x8 Texture ile barutu futbol topu sanarsın o ayrı da.
Faydalı konu tebrikler :)

Ekran kartı driverini güncelleyemeyen arkadaşlara yardım edebilirim.

cmrcmr

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
3 no'lu hata force update ile değil de ,crash'daki çakışan id'leri not alıp değiştirmekle çözülür.Ama o karmaşanın içerisinde bulmak da mesele tabi.
Mod işini fazla anlamayanlar için öyle yazdım zaten modlardan anlayan kişi foruma MOJANG YAZISINDAN SONRA OYUN DONUYOR diye bir konu açmaz.

cmrcmr

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
8x8 Texture ile barutu futbol topu sanarsın o ayrı da.
Faydalı konu tebrikler :)

Ekran kartı driverini güncelleyemeyen arkadaşlara yardım edebilirim.
Alışıyon ya ben bi ara ekran kartını yakmıştım arkadaşları çağırıyom eve pes yerine minecraft oynuyoruz. :D

cmrcmr

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Out of Memory
Internal Exception: java.net.SocketException: Connection reset
Zaman Aşımı
Error: Could not create Java Virtual Machine. Error: A fatal exception has occurred . Program will exit
Perhaps a server is already running that port
Hatalarının çözümleri eklenmiştir.

Ulquiorra Schiffer

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yararlı bir konu. Yalnız yanlış yere açılmış. Amacına ulaşması için Rehberler ve Kılavuzlar Bölümü'ne taşıyorum.

cmrcmr

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
bad login hatasını ben hayla anlamadım :(

Mesela Notch ismiyle bir sunucuya girdin. Sunucu sadece premium oyuncular için. Notch hesabı premiumdur. Ama sen name_change_launcher.exe dosyasından ismini Notch yazıp girmişsindir. O zaman bu hatayı alırsın.

mustafa3325

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
peki ben bu hatadan nasıl kurtulabilirim?
yani karakurt ismiyle giriyorum yine aynı hatayı alıyorum