50 Tane mod (ALINTI!)

0lumsuz1

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba sonunda 2. mod paketini çıkardım 1. si pek sağlam olmamıştı ama bu mod paketi 1. cisinden 10 kat daha iyi :)

BU MOD PAKETİ 1.4.7 DİR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

İlk olarak bazı modları çalıştıran modları vereceğim yani pek bi özellikleri yok .

1-Forge
2-Forge Modloader
3-Coder Pack
4-GuiAPI
5-AtomicStyker Update Checker Mod

Şimdi Modlara geçelim

Hepsi alfabeye göre dizilmiştir !

6-Atmos Mobs
Resimlerde Gördüğünüz hayvanları ekler .

7-Backpacks
Oyuna sırt çantası ekler ve onu envanter olarak kullanabalirisiniz.

8-Balkon Weapon
Resimde gördüğünüz gibi bazı silahlar ekler .

9-Battle Tower
10 katlık savaş kulesi ekler her katta mob ve sandık vardır en üst katta ise boss vardır. 2. Resimdeki Bossdur.

10-Birds
Oyuna kuşlar ekler

11-Build Craft
Oyuna bazı makineler ekler gerçekten çok karışık bir moddur . Bu modun eğitimini almalısınız yoksa bir yanlışlık yaparsınız makineler patlar.

12-Campfire
Oyuna kamp ateşi ekler yatak ekler ve kampçı insanlar ekler .

13-Colour Beds
Oyuna farklı renklerde yatak ekler.

14-Computer Craft
Oyuna bilgisayar ekler buna kılıç verirseniz moblara vurur balta verirseniz ağaç keser işte ne kazma verirseniz taş kazar yani ne verirseniz onu yapar.
http://www.*******************/wp-content/uploads/2013/01/ComputerCraft-1.png
15-Craft Guide
Bütün anlatımları G ye basarak bakabilirsiniz .(Modlarda Dahil)

16-Creeper No Creepin !
Creeperlar Güneşte yanar

17-Damage Indicators
Bu mod ile moblara vururken kaç vurduğunuzu ve mobların canını gösterir.(Modlu moblarda dahil)

18-Durability 101
Bu mod ile silahınızın dayanıklılık saviyesini görebilirsiniz. H ile büyüklüğü ayarlayabilirsiniz.

19-Dynamic Lights
Torch elinizdeyken ışık saçar .

20-Dynamic Lights on burning
Normalde ateş yakınca torch gibi ışık yaymaz ama bu mod sayesinde moblarda artık ışık saçar.

21-Dynamic Lights on Creepers
Creeperlar Sssss diye ses çıkardığında etrafa ışık saçar.

22-Dynamic Lights on ItemEntities
Torchu yere attığınızda hala ışık saçar.

23-Dynamic Lights on Flame enchanted Arrows
Oklarda flame enchantedi olanlarda alevli ok atıyor bilirsiniz . İşte bu mod sayesinde ateşli oklar ışık saçar.

24-Dynamic Lights Other Player Light
Bir oyuncuya vurduğunuzda ışık saçar. (Kırmızı olunca)
25-Dynamic Lights Player Ligth
Bunda ise siz ışık saçarsınız.(26 ve 27 ye uygun resim bulamadım üzgünüm :/)
26-ExtraBiomes XL
Yeni iklim bölgeleri ekler

27-FarmCraftory
Oyuna yeni sebze meyve ekler.

28-Gravity Gun
Bu silah ile mob veya blokları çekip fırlatabilirsiniz.

29-Industrial Craft 2
Buda build craft gibidir yeni makineler ekler ve bununda eğitimini almalısınız.

30-Inventory Tweaks
R tuşu ile Envanterinizi düzenleyebilirsiniz (otomatik).

31-Iron Chests
Yeni chestler ekler.

32-Jammy Furniture
Bu modla koltuk,klozet,sandalye,televizyon ve daha birçok dekarasyon ekleyebilirsiniz.Hemde sandalye klozet koltuklar sadece dekarasyon değil ! Oturabilirsinizde ..!!

33-Legendary Beasts
Yeni bosslar ekler.

34-Mo Creatures
Yeni hayvanlar kuşlar ekler hemde birçok . (En az 50). Ama sadece hayvanlar kuşlar değil yeni moblarda (canavarlarda) ekler.(Bu resimdekiler daha birkaçı)

35-More Village Biomes
Köylerdeki evlerde bildiğiniz gibi sadece tahta var ama bu mod sayesinde daha farklı evler ve taştan tuğladan evler yapar.

36-Multi Mine
Bu mod sayesinde bir bloğa vurup bıraktığınızda bildiğiniz gibi hemen düzelir ama bu mod sayesinde öyle olmucak ! Videoyu izleyin .

37-Mutant Creatures
Bu mod ile mutant zombie mutant enderman , mutant creeper , mutant kardan adam ekler.

38-Optifine
Bu mod ile oyunun grafiğini daha gerçekçi yapabilirsiniz . Video settingse yeni ayarlar ekler. Oyunun donmasını engeller. (Ayarlamaları yaptım)

39-Parachute
Paraşüt ekler.

40-Rainbow Xp
Exp leri rengarenk yapar.

41-Red Power 2
Oyuna yeni redstone lar ekler ve tahta kum gibi aletleri inceltebilirsiniz (testereyle) inceltip ne yapıcaz derseniz cevabım : redstone ları gizleyebilirsiniz . Ama sadece bunlar temel daha bir sürü özellik ekler.

42-Reis Minimap
Harita ekler. Kırmızılar yaratıklardır. Beyaz koyun inek kurt vs.. yeşiller köylü yarasa vs..

43-Rope Plus
Tırmanma aletleri ekler.

44-Smart Moving
Eğilme , tırmanma gibi haraketler ekler ve suda daha gerçekçi yüzersiniz. Videoyu izleyin anlarsınız.

45-Steam Ship
Hava balonu ekler

46-Steves Carts 2
Bu mod ile otomatik olarak işleri yapan bir cart ekler.

47-ThaumCraft
Büyü aletleri ekler.

48-Too Many İtems
Bu mod ile hileler yapabilirsiniz istediğiniz kadar item alabilirsiniz ve sabah akşam yabalirsiniz ve son olarak survival moddan creative moda geçebilirsiniz.O ya basarak açıp kapayabilirsiniz.

49-Too Much TNT
Bu mod yeni tntler ekler.

50-Warfield 3
Bu mod yeni silahlar ekler.

Veeee son olarak Ozan Texture Pack . Bu texture packı ben yaptım ama pekde kendim yaptım denilmez bi 3 texture packı karıştırdım .

Texture packda çim taş odunlar falan değişmez sadece güneş ay ve moblar değişir ve daha gerçekçi olur

-Cam daha saydam olur.
-Kapının camı daha büyük olur.
-Kurt inek yarasa gibi moblar daha gerçekçi olur.
-Güneş ve ay daha gerçekçi olur.
-Denizin içini daha güzel görebilirsiniz ve lav daha gerçekçi olur.
-Normal texture packda güneş ve ay karedir ama bu texture packla yuvarlak olur.

Eğer texture packı default yaparsanız çok şey kaybedersiniz :D

Bu arada ben bazı tuşları değiştirdim modlar çakışıyor diye siz settingsden controle basarak bakabilirsiniz .

Biraz sorulara geçelim daha sormadınız ama bunları sorcağınıza eminim:

Tale Of kingdoms u neden yüklemedin ?

Tale Of kingdomsun ilk yüklemememin nedeni Ekranda çok şey olması . Ekranda o butonlar varken bir moba saldırmak çok zor .
2-Minecraft bi hayatta tek başına kalma oyunudur ama tale of kingdoms bu işi bozuyor.
3-Bilirsinizki tale of kingdoms la birlikte eklenen moblar vardır. enderman gibi canları ve güçleri var ve tam 10 tane falanlar , gittiği yerlerden ateş çıkar hemde . O yüzden size tek atacak kadar güçlü .

Tree Capitor veya Timber!

Bunları neden yüklemedim derseniz mesela elle kırıp düşseydi daha gerçekçi olurdu elle kırıyoruz düşmüyo baltayla kırıyoruz düşüyo bence saçma bi modlar. Ve extrabiomes xl ile çakışır.

Şu modların eğitimini almalısınız !!!

ThaumCraft
Ind. Craft
Build Craft
Red Power 2
Steve Cart 2
ComputerCraft
-Bu modların eğitimini almak istiyorsanız forumdan fake dead hepsini anlatmış durumda youtube profili :http://www.youtube.com/user/bfchickengamers
Bende zaten fakedead dan öğrendim hepsini :D

İstediğiniz kadar soru sorabilirsiniz :) Mesela bu hangi modla oluyor veya bende açılmıyor veya mod bozuk gibi sorular sorun istediğiniz kadar .

Minecraft 1.4.8 çıkınca 3. cü mod paketini çıkaracağım .

Link 2.1 : http://www.dosya.tc/server/cwcXNm/ozanmodpaketi2.rar.html

2.1 nedir ?

Bu bir güncellemedir . Neler değişti derseniz:
Damage Indicators modundaki ve campfire modundaki camperların ismi yazmıyordur sallama bir şey yazıyordu onu değiştirdim. Birtane mod çalışmıyordu onu Iron chest ile değiştirdim. ( Çalışmayan modu bulana benden bir saydam imza (Pm atın) )

Link : http://www.dosya.tc/server/SvfIvu/oznmodpaketi2.rar.html

Kurulum :
Ozan Mod paketini masaüstüne atıyoruz.

Sonra pakete 2 kere tıklıyoruz. O açık kalsın ..

Sonra başlata %appdata% yazıyoruz ve roaming çıkıyor.

.minecraft ı yani kendinizinkini daha sonra kullancaksanız bir klasöre kopyalayıp yapıştırın.

Yedeklediğimize göre silelim artık işimize yaramaz çünkü bizde yedeği var.

Size verdiğim mod paketini Roaminge atıyoruz .

Sonra kendi minecraftınızı atın ve çalıştırın :D Minecraftınız 1.4.7 olması gerek !

Metehan Nasay

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
öncelikle iyi günler hemen sualime geçeyim bende mod paketi yapmıştım kendim için 30 modlu falandı orada optifine vardı onu sildim daha iyisini yapacaktım MinecraftForumdan Optifine D3 Ultrayı indirdim ve mineye attım. kontrol edeyim dedim açılmadı sence bunun nedeni nedir şimdiden sağol teşekkürler

0lumsuz1

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
öncelikle iyi günler hemen sualime geçeyim bende mod paketi yapmıştım kendim için 30 modlu falandı orada optifine vardı onu sildim daha iyisini yapacaktım MinecraftForumdan Optifine D3 Ultrayı indirdim ve mineye attım. kontrol edeyim dedim açılmadı sence bunun nedeni nedir şimdiden sağol teşekkürler
benim teorime göre yani yüzde yüz doğru değil ama pcden yada dosyalardan kaynaklanıyordur :)

Mechanic

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ya bu mod paketine tale of kingdoms'u bir türlü yüklemeyi beceremedim.Bi tale of kingdoms'u ekleyebilsem :(

scarfaceo7

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Kardeş bitek texture pack oluo dierleri olmuyo veya ben yapamadım

0lumsuz1

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
mods yazarsa olmuştur mods menüsü çıkar :) direk oyuna gir texture pack i yükle sonra oyuna gir biraz uzun sürerse tamamdır

Mechanic

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ben bir türlü beceremedim.Biri bu mod paketinin üstüne Tale of Kingdoms'u ekleyip linkini verebilirmi ? Yapana şimdiden teşekkürler.

0lumsuz1

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Minecraft crash veriyor ne yapıcam ???
Oyunu sil tekrardan kur sonra yap bu arada çok hızlı basma butonlara çöküyor oyuna girince alışıyor pc sonra çok alışıyor rahat rahat oynuyon oyuna girmeden önce 5 dk bekle pc oyununa ısınır sonra oynamaya başla yada yok arkadaş ben direk oynucam diyosan pcne güvenin varsa hemen oyna :)

Mechanic

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ben bir türlü beceremedim.Biri bu mod paketinin üstüne Tale of Kingdoms'u ekleyip linkini verebilirmi ?Lütfenn yapana şimdiden teşekkürler.