Yeni bir proje #IceMC

Ragnarak

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0

Öncelikle merhaba , ben Kayra IceMC adlı sunucunun kurucusu. Bu yaz gerçekten sağlam suncuular açılacak sanırım , bizimde bir yerden farklı bir şey yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Bir krallık sunucusu açmayı düşünüyorum. Ufak bir bahsedeyim fikirlerinizi alayım sizce tutarmı , gelirmisiniz vb. ona göre projeye başlayacağım.

Sunucuya girdiğinizde krallık seçeceksiniz. Örneğin "A" krallığını seçtiniz bir daha o krallığı terk edemeyeceksiniz. Krallığı seçtiniz peki ya sonra ? Sizi bir yere ışınlayacak evet orası sizin büyümekte olan krallığınız. Krallığınızın başında bir yönetici (kral) olucak.
Peki bu kral neye göre seçilecek. Her ayın 14 dünde Kral seçimleri yapılacak. A krallığındaki insanlar oy kullanacaklar , en fazla oyu alan oyuncu kral olabilecek. Siz bu krallığı tarım yaparak , ağaç keserek yeni bölgeler alarak büyüteceksiniz. Karşı krallıklar baskına gelebilecek. (haftada 1 kere savaş zamanı olucak).

Aklımdaki fikrin bir bölümü böyle. Fikirleriniz ne olur ? Sizce açsam tutarmı böyle bir sunucu , neler yapabilirim , nasıl geliştirebilirim sizce ?

TANKPRO

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Eğer böyle bir şey olup heçkırlar olmazsa gelirim :p

Ragnarak

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Eğer böyle bir şey olup heçkırlar olmazsa gelirim :p
Hile olsa bile pek fayda edeceğini sanmıyorum. Büyülü setler çok zor olacaktır . Rapor sistemi düşünüyorum zaten. Haftanın 1 günü savaşa açılacak diğer 6 gün bir yerde taş kazıp bir yerde odun toplayıp gelişmeniz gerektiğinden dolayı hile çok sıkıntı yaratmayacaktır.

@Rlark @SecretForest oradan bakmayın sizde fikirlerinizi yazın lütfen.

TANKPRO

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hile olsa bile pek fayda edeceğini sanmıyorum. Büyülü setler çok zor olacaktır . Rapor sistemi düşünüyorum zaten. Haftanın 1 günü savaşa açılacak diğer 6 gün bir yerde taş kazıp bir yerde odun toplayıp gelişmeniz gerektiğinden dolayı hile çok sıkıntı yaratmayacaktır.
Şimdiki devirde heçkırlar havada uçup vuruyorlar , her ihtimale karşın heçkırlara önlem alı.
Zaten şu an yabancı serverlerden başka serverlerde oynamıyorum ama böyle bir oyun olsun , gelme ihtimalim var.

SecretForest

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0

@Rlark @SecretForest oradan bakmayın sizde fikirlerinizi yazın lütfen.
Daha önce krallık sunucusunda oynamadım fakat anlattıklarına göre güzele benziyor, denemek isterim.
Tabi ne kadar erken yaparsan o kadar iyi olur :)

Ragnarak

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Şimdiki devirde heçkırlar havada uçup vuruyorlar , her ihtimale karşın heçkırlara önlem alı.
Zaten şu an yabancı serverlerden başka serverlerde oynamıyorum ama böyle bir oyun olsun , gelme ihtimalim var.
Teşekkürler ^^
Daha önce krallık sunucusunda oynamadım fakat anlattıklarına göre güzele benziyor, denemek isterim.
Tabi ne kadar erken yaparsan o kadar iyi olur :)
Uğraştıracağından eminim , bir ekip almam vb. gerekecek , en erken 2 ayda açarım sanırım -_-
Fikir Güzel,Ama Geliştirmeye Açık
@Rlark 'ın 2.Hesabıdır
Teşekkürler.

Nano_Sensei

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yaparsın, güveniyorum sana. Ayrıca rapor sistemi felan elimde var gerekirse isteyebilirsin :)

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Türkiye'nin büyük bir sunucusunda bunun kitpvp versiyonu vardı, herkes de bayıla bayıla oynuyordu, sonra kaldırıldı. Senin ki survival tarzında bir krallık olacak, bilinçli ve hilesiz oyuncular olacaksa tutma ihtimali kayda değer. Kolay gelsin.

Wasdefq

Marangoz
En iyi cevaplar
0
krallık sistemi için farklı bir şey bulmanız gerekiyo her ay aynı oyuncu kral olsun krallık içinde millet bölünüp oyunun amacını bozsun istemiyosanız

YasirUS

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Aylik Kral Secimi Yerine İlk Kral Secildikten Sonra Kral Oyundan Ciktikdan Sonra Eğer 5 Dakika İçinde Girmezse Yeni Seçim Olsun :)
Basarilar...

Ragnarak

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Yaparsın, güveniyorum sana. Ayrıca rapor sistemi felan elimde var gerekirse isteyebilirsin :)
Teşekkürler , sorun olmaz ise verebilirsin tabi ki ^^
Türkiye'nin büyük bir sunucusunda bunun kitpvp versiyonu vardı, herkes de bayıla bayıla oynuyordu, sonra kaldırıldı. Senin ki survival tarzında bir krallık olacak, bilinçli ve hilesiz oyuncular olacaksa tutma ihtimali kayda değer. Kolay gelsin.
Yapmaya çalışacağım , teşekkürler ^^
Aylik Kral Secimi Yerine İlk Kral Secildikten Sonra Kral Oyundan Ciktikdan Sonra Eğer 5 Dakika İçinde Girmezse Yeni Seçim Olsun :)
Basarilar...
Peki , bu adam uyumayacak mı ? -_-

afesraca

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
düşünsel olarak güzel ama uygulamaya gelince bu kadar başarılı olacaını zannetmiyorum...
ilk olarak insanların sıkılmaması için yeni ve eğlenceli şeyler yapmalısın
daha sonra ard arda kral olmayı kapatman lazım bence yeni oyuncuların kral olmasını sağlamalısın bazen
yada şöyle şeyler yapabilirsin. Faction gibi bir sürü krallık yaparsın klanı kuran kral olur falan