[UcanKofte-Siesta]Hayatta kalma sunucusunda neler olabilir sizce ?

UcanKofte

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar ,belki bilirsiniz 2-3 ay önce şehirleşme temalı ''towny'' sunucum vardı onu maalesef kapamak zorunda kaldım gerek parasal sorunlar dolayı lakin yeni bir sunucu işine girdim ,zekaya dayalı hayatta kalma sunucusu açmayı planlıyorum bazı konularda aklımda sivri köşeler var hala, bende forumun değerli üyelerinin fikirlerini almak için böyle bi konu açma isteği duydum .

Nasıl yardım lazım ?

1.Eklenti yardımı
Sunucumuzda ne tür eklenti ekleyebiliriz ,ne eklemeliyiz? ne eklememeliyiz?(Örn:Factions,Claim)

2.Doku paketi

Sunucumuzda doku paketi kullanmak istiyoruz ama hayatta kalma için ne tür bi doku paketi kullanacağız ?
sunucuda modern, hayatta kalma,Türk mimarisini öne çıkarmayı planlıyoruz ,sizce hangi doku paketini kullanalım ?

3. Makine lokasyonu

Sizce sunucumuzu hangi lokasyonda barındıralım ,fransız düşünüyoruz sizce ?

[Konuda yazım hatası yaptıysam kusura bakmayın]
Yardımlarınızı Maddi ve Manevi olarak bekliyoruz :aşık:

Alps

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Fransa'daki sunucular DOS attack'larına karşı daha dayanıklı.
OVH'ın kendi alt yapısında genel olarak 480G DDOS var.
Fakat ilk ay ücretleri uçuk malesef.
Fransa'dan alacak arkadaşlar birde köklü satıcılardan almalı öyle durumlarda var.
Tavsiyem Türkiye'den 16 GB Xeon E-3 bir Dedicated alman.
En kötü durumda Fransa'dan bir makine alıp (Kimsufi) DOS koruması olarak orayı kullanman bir nevi duvar olarak.
Bungee yeterince gizleme işlemini yapacaktır. :)
En rahatı ise Almanya olur her halde.
3-4 G yediği taktirde sorun çıkabiliyor.
Fakat Türkiye'deki genç arkadaşlarımız bu tarz saldırıları yapacak sunucuları temin edemiyor genelde.
Kafan rahat olur ben Almanya i7 3770 / 16-32 / SSD al geç diyorum.

qlawing

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
maddi manevi derken amelelik mi yapıcaz anlamadım .s

UcanKofte

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Fransa'daki sunucular DOS attack'larına karşı daha dayanıklı.
OVH'ın kendi alt yapısında genel olarak 480G DDOS var.
Fakat ilk ay ücretleri uçuk malesef.
Fransa'dan alacak arkadaşlar birde köklü satıcılardan almalı öyle durumlarda var.
Tavsiyem Türkiye'den 16 GB Xeon E-3 bir Dedicated alman.
En kötü durumda Fransa'dan bir makine alıp (Kimsufi) DOS koruması olarak orayı kullanman bir nevi duvar olarak.
Bungee yeterince gizleme işlemini yapacaktır. :)
En rahatı ise Almanya olur her halde.
3-4 G yediği taktirde sorun çıkabiliyor.
Fakat Türkiye'deki genç arkadaşlarımız bu tarz saldırıları yapacak sunucuları temin edemiyor genelde.
Kafan rahat olur ben Almanya i7 3770 / 16-32 / SSD al geç diyorum.
İlginiz için teşekkür ederim ,Türkiyeden makine almak için iyi bi firma bulmak gerekiyor Türkiyedede pek fazla iyi firma yok, sizce so you start adında bi yabancı bi firma buldum o güvenilirmidir bi bilginiz varmı o firmayla ilgili

maddi manevi derken amelelik mi yapıcaz anlamadım .s
''amelelik'' tabikide hayır bizim için görüşleriniz maddi yardımınızdan daha önemli :)

Towny olaydı iyidi ya.
Bencede ama Türkiyede towny pek yaygın olmadığı için mantığınıda bilmiyorlar doğal olarak ondan kim kime öğreticek sunucuyu insanları sıkılır bide masrafı çok oluyor ama sunucumuz ilerledikçe Towny yarışması yapmayı planlıyoruz :)

Swertyy

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
İlginiz için teşekkür ederim ,Türkiyeden makine almak için iyi bi firma bulmak gerekiyor Türkiyedede pek fazla iyi firma yok, sizce so you start adında bi yabancı bi firma buldum o güvenilirmidir bi bilginiz varmı o firmayla ilgili

''amelelik'' tabikide hayır bizim için görüşleriniz maddi yardımınızdan daha önemli :)

Bencede ama Türkiyede towny pek yaygın olmadığı için mantığınıda bilmiyorlar doğal olarak ondan kim kime öğreticek sunucuyu insanları sıkılır bide masrafı çok oluyor ama sunucumuz ilerledikçe Towny yarışması yapmayı planlıyoruz :)

Kitle indeksli yapıyorsanız Faction yapın. Survival diyorsanız bile direk yapmayın faction da ekleyin. İlgi çeker yani.

Alps

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0

SYS dediğiniz firma OVH'ın bir kuruluşudur.
Fakat Türklere hem satış yok hemde elinde kalma olasılığı var.
Ayrıca oradaki sunucular beta bir kişi sadece 14 gün kullanabiliyor.
Bu yüzden PM ile sevdiğim bir dostumu yönlendiriyorum size.
Hizmet konusunda hiç sıkıntı yaşatmadı bana kendisi.
Gayet hesaplı sunucular sunacaktır diye umuyorum. :)
Fakat şimdiden uyarayım sunucu pazarının asıl başladığı yerdir.
Dedicated var komple VDS filan alamazsınız.
En aşşağı DELL T110 veriyor.
Haberiniz olsun. :)

UcanKofte

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kitle indeksli yapıyorsanız Faction yapın. Survival diyorsanız bile direk yapmayın faction da ekleyin. İlgi çeker yani.
Faction direk yaparsak olacaklar aynen şu ''lapis yokmu?'' , ''viplerde niye p10 yok !!!'' aynı bunun gibi sorular geliceği için bile bile zekaya dayalı hayatta kalma sunucusu açmayı planlıyorum hazıra dayalı hiçbir şey yok :)

SYS dediğiniz firma OVH'ın bir kuruluşudur.
Fakat Türklere hem satış yok hemde elinde kalma olasılığı var.
Ayrıca oradaki sunucular beta bir kişi sadece 14 gün kullanabiliyor.
Bu yüzden PM ile sevdiğim bir dostumu yönlendiriyorum size.
Hizmet konusunda hiç sıkıntı yaşatmadı bana kendisi.
Gayet hesaplı sunucular sunacaktır diye umuyorum. :)
Fakat şimdiden uyarayım sunucu pazarının asıl başladığı yerdir.
Dedicated var komple VDS filan alamazsınız.
En aşşağı DELL T110 veriyor.
Haberiniz olsun. :)

Saolun bekliyorum efendim :)[DOUBLEPOST=1414609736,1414609554][/DOUBLEPOST]
Doku paketini kendin tasarlaman daha mantıklı
Grafik üzerine çalışacak yönetimde personel yok ondan dolayı böyle bişeye kalkışmak zor olur onun için ya eleman bulmam lazım yada şimdilik hazırla idare etmek lazım :)

Rylecls_75

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şimdi Modern Hayatta Kalma diyince Bianda Bi afaladdım Aman Tanrım didim (Buildi iyi olsun yeter Sunuculara Build İçin giriyom ben artık :aşık::p^_^:S)
Şahsi düşüncem Hayatta kalma sunucuları fazla tutmuyor Bu devirde ya adam gibi RPG ya da Mükemmel bi Hub Tutar.Hayatta Kalmayı Tutturmak Zor olur -_-(RPG Aç aça çaçaça aça çaaç )

Swertyy

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şimdi Modern Hayatta Kalma diyince Bianda Bi afaladdım Aman Tanrım didim (Buildi iyi olsun yeter Sunuculara Build İçin giriyom ben artık :aşık::p^_^:S)
Şahsi düşüncem Hayatta kalma sunucuları fazla tutmuyor Bu devirde ya adam gibi RPG ya da Mükemmel bi Hub Tutar.Hayatta Kalmayı Tutturmak Zor olur -_-(RPG Aç aça çaçaça aça çaaç )

Modern Rpg çok zor olur. İnsanımız Rp yapmamaya meraklı olduğu için. Bence de hayatta kalma tam istenilen derecede tutmaz ama hayırlısı. Rpg çok daha iyi olur tabii.

LordTs

Umut
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Sunucu açıcaksan Factions açmanı öneririm,Lapis,Hammadde olmadan.Çünkü survival biryerden sonra sıkıyor.
OrizonTurk tarzı bir sunucu yaparsanız Bence başarılı olabilirsin.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

UcanKofte

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sunucu açıcaksan Factions açmanı öneririm,Lapis,Hammadde olmadan.Çünkü survival biryerden sonra sıkıyor.
OrizonTurk tarzı bir sunucu yaparsanız Bence başarılı olabilirsin.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
Haklısın Hayatta kalma sunucularının en güzel örneklerinden biri Craftoloji idi her sezon 2-3 aydan fazla durmuyordu ondan dolayı zekaya dayalı sunucu açıyorum bu yüzyıl mantığında ilerliyecek ne kadar hızlı ilerleyebilirsen okadar yol alırsın, öyle düşün istersen krallık kur istersen kendi şehrini kur ve kira topla istersen savaş öyle bi sunucu olacak :)