[TÜYO]X- Ray Modu Olmadan Mağaraları Mod Varmış Gibi Gözlemleyin-

Skeleton

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar,
Bu konumda sizlere X- Ray modu olmadan nasıl mod varmış gibi mağaraların gözlemlendiğini göstereceğim. Eğer siz de mağara bulmakta zorlanıyorsanız, bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Ancak bunun için oynadığınız dünyada gelişmeniz gerekmektedir. Keşfi yapan ben değilim. Takip ettiğim bir Youtube kanal sahibinden gördüm. Kanalın ismini isteyen olursa paylaşırım.

Bilindiği gibi X- Ray modu mağaraları istediğiniz yerde görmenizi sağlıyor. Ne demek istiyorum ? Resimden daha iyi anlayabilirsiniz.

Resimde gördüğünüz gibi bunu modsuz yapmak mümkün.

Şimdi gelelim nasıl yapıldığına. Eğer bir serverda gelişmiş iseniz, serverlarda da uygulayabilirsiniz.

Bu yöntemi uygulamak için aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız var.

Redstone block olduğuna bakmayın. Ortadaki malzemeler zorunlu ancak, ek olarak tnt ya da redstone block'tan herhangi birini seçerek yapabilirsiniz.

Şimdi aşağıdaki resimdeki gibi alanımızı kazalım.

En ideal şekil, 2 derinliktir. Resimdeki 8x2x4 lük alanın içine ayrıntıları eklemeyi unutmayın.

Gereken eşyaları aşağıdaki resimdeki gibi yerleştirmemiz gerekiyor.

Dediğim gibi TNT yerine Redstone Block da koyarsanız, sonuç değişmez.

Ve son olarak koyduğunuz TNT ya da Redstone Block'un arkasına geçin. Zıplayarak kolu çekmeye çalışın ne sonuç:

Çıkmak istediğinizde, Redstone Block'u ya da TNT'yi kırmanız yeterli.
İstediğiniz kadar gözlemleyin. Karanlık mağaralar sizin henüz keşfetmediğiniz yerlerdir.

UYARI: Devreye, TNT ya da Redstone Block dışında herhangi bir blok koyarsanız, sıkışıp ölürsünüz.

Hayırlı Günler.

Skeleton

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Gözümden kaçmış olabilir o :) Konuyu açmadan önce blokları tek tek incelemiştim :)