Sunucunuzu Değerlendirin - Düzgün Sunucu Kılavuzu

İşe Yaradımı ?

• Evet

• Hayır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

xXDavcerXx

damnant quod non intelligunt.
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Merhaba. Öncelikle Bu Konuda Nasıl Düzgün Bir Sunucunuzun Olacağını Anlayacaksınız. Hatalarım Varsa Bildirin. Hadi Başlayalım...

Eğer Bir Sunucu Kuracaksanız 3 Şey Üzerinden Gideceksiniz: Bütçe,Şirket,Plan.
Sunucu İçin Bir Miktar Para Lazım. Sunucuya Aylık Bir Bütçe Belirleyin. Bulabilirseniz Bir Ortakla Çalışmanız Daha Makul Olur.
.
Sunucu Şirketlerini İyice Araştırın. Örneğin AxiTR,Nitrado,BatıHost Gibi Şirketleri Biliyorsunuz Sadece. Geniş Düşünün. Daha Fazla Şirket Arayın. Fiyat Karşılaştırması Yapın. Kalitelerini Sorun,Araştırın.
.
Bir Adet Plan Çerçevesinde çalışın. Öyle Kafadan gitmeyin.
.
Pluginer Değilseniz Tutmanızı Tavsiye Ederim. (Buradada Benim Reklamım. Eğer İsterseniz Pluginerlık Yapıyorum. Skype:ImDavcerX)

.
Serverı Kadroyu Topladıktan Sonra Açın. Mümkünse Portlu Server Açın ki Paranızdan Gitmesin(Eğer Portlu Server Açmayı Bilmiyorsan Modeminin Markasına Bak Youtubeda Arat Örn:TP-Link Modemim Var. Minecraft TP-Link Modeme Portlu Server Açma. Bulamayabilirsin Üzülme Aramaya Devam Et)
.
Server'ı Açtınız Yapıyorsunuz. Kaç Gün Kaldığını Plana Yazın.
.
Cezaları Bir Warp'ta Veya Oyuncuların Görebileceği Yerde Belirtin. Çok Ağır Ceza Vermeyin. Uyarı'da Olsun(Örn: Küfür: 1.de Uyarı, 2.de 5 dk Mute, 3.de 15dk Mute... Burda Küfür:BAN Yapmayın)
.
Yetkili Alırken Şart Koyun. Üslubuna,Davranışlarına,Becerilerine Dikkat Ederek Alın.
.
Markette Parayı Çok Ucuzda Yapmayın Pahalıda. Orta Kalsın...

.
Hadi Buraya Kadar Yazdıklarımın Örneklerini Veriyim. Bir Defter Tutun Ve Bunun Gibi Yazın;
Bütçe: 70TL/Aylık

Şirket: Nitrado
Plan;
Nitrado 20 Kişilik Servera 30 Günde 25 TL Verilecek.
Builder'a Spawn İçin 10 TL Verilecek
Warp Hammadde,Lapis,Örs,Arsalar Bitti
Warp ... Bitmedi
Pluginer'a Pluginler İçin 15 TL Verilecek
Serverın 23 Günü Kaldı
20 TL Kaldı Bir Sonraki Aya Saklanacak.
Serverı Bu Şartlar İle Bitirdiniz. Dikkat Etmeniz Gereken Konular;

• Oyuncularla Üslubunuza Dikkat Edin. Küfür-Argo Kullanmayın,Kullandırtmayın.
  • Çok Sert Olmayın. Yumuşakta Olmayın. Belirttiğiniz Cezalar Çerçevesinde Gidin.
  • Yetkilileri Kontrol Edin. Uyarın Yine Hata Yaparsa Rütbesini Düşürün. Çok Büyük Hata Yaparsa BAN Atabilirsiniz.
  • Oyuncularla Sıcak Olun. Onlarla İlgilenin,İlgilendirtin.
Şimdilik Bu Kadar. Düşündüğünüz bir şey Varsa Konu Altına Yazmanızı Çok İsterim.

==İyi Günler==

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bizden ayrıldın mı,ayrıldıysan neden belirtmedin.

KirazTR

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sunucu işine yeni başlayan amatör arkadaşlar için rehber olabilir, beğendim eline sağlık :)

muhammed1841

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Bir gözden geçirmek için okuyayım dedim. Klişeleşmiş gereksinimlerden pek bir farkı yok.*

xXDavcerXx

damnant quod non intelligunt.
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Sunucu işine yeni başlayan amatör arkadaşlar için rehber olabilir, beğendim eline sağlık :)
Teşekkürler
Bir gözden geçirmek için okuyayım dedim. Klişeleşmiş gereksinimlerden pek bir farkı yok.*
Eleştiriniz İçin Teşekkürler Fakat Klişeleşmiş gereksinimler Hiç Değişmedi. Ben empati kursam Küfürlü,Pahalı,İlgisiz Bir Serverda Durmam. Sizin Klişeleşmiş Gereksinim Dediğiniz Sıfat Zaten Gerekli her şey İçin Kullanılan Bir Sıfat. Yinede Tekrar Teşekkür Ederim.
Bir resmi eleştirmek için ressammı olmamız gerekiyor ?
Güzel Yaklaşım Haklısın :)
bunu yazman icin en az 3 senedir kesintisiz şekilde online olan bir sunucun olması lazım varmi?
Bu Yorumu Yazmak İçin 3 Senedir Kesintisiz Şekilde Online Olan Bir Sunucuda Oynamış Olman Lazım Oynadın mı? Ben 2 Yıl Açık Olan Bi SWde Çalıştım. Plugin Developer Olarak Neler Yaptım Saymıyorum. Vede Bilmem Hiç Duydunmu Ama "Empati" denen bir kavram var. Ben Bu Kılavuzu Hazırlarken Herkesi Düşündüm. Eleştirin İçin Teşekkür Ederim

Bertan Taşkıran

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
"Ws"ci "V eletler" bunu okumayıp hala lapisli sunucu açıyorlar, boşuna uğraşmışın.

KeremTokgz

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
AxiTR mi HAHSDHADHADHSAHD yapmayın artık yav

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
bu konuyu burdakilere yardim yapmak icin acmadıgın cok acik :) öyle birşeyin olsa kendi reklamını koymazsin empati denen kavramı senden iyi biliyorum :)
Bizimle çalışıyordu,demekki bir hainlik yapmış,onu kovmam gerek artık istediği kişinin plugineri olabilir.

Andromurat

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
sanki lapissiz açılan bir server tutuluyor boş boş konuşuyorsunuz herkes lapissiz istiyor ama lapissiz server açan kişinin serverininde tuttugunu görmedim ?