Sunucu TPS (Tick For Seconds) arttırmak.

berkser1232221

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Merhabalar,bu konumda sizlere Tps arttırmanın bir kaç yöntemini göstericeğim.

1-Gereksiz Pluginler

Bu pluginler serverınızda tps düşüklüğüne neden olabilir.Ondan dolayı hub felan kuracaksanız,ram,tps yi iyi ayarlayın.Oyuncular aksi takdirde sunucunuzda kasma sorunu yaşayabilirler.
2-Gereksiz Skriptler
Skript bir plugin.İçinde skriptler var.Aynı bunun gibi düşünün.Bir dosya var içinde gereksiz skriptler var.
Öncelikle- skriptleri silin.Ardından yapacağınız işlem plugin kullanmak olacaktır.Çünkü bir sürü skriptin plugini elvette vardır.Vardır da siz araştırıp şu an keşfetmemişsinizdir.Keşfetmenizi tavsiye ederim.

3-Gereksiz Dünyalar.
Bu dünyalar multiverse-core pluginiyle oluşmaktadır.Yani -/tps yazdığınızda server ramı gözüküyor.Siz bir tane dünyayı boş bıraksanız bile o tps düşürebilir.Eğer dünyayı boş olarak kurmak istiyorsanız yaratık ve diğer özellikleri kapatmanızı tercih ediyorum.
4-İşe yaramayanlar.
Bir plugin indiriyorsunuz.Sadece küçük bir eğlence için..Yeni bir gün doğuyor.İlk işiniz kahvaltı etmek.Sonra okul derken aklınızdan o plugini silmek geçiyor.Belkide o plugin yıllarca kalabiliyor.Dosyalar ölümsüzdür.
depositphotos_66620343-stock-photo-man-doing-a-success-symbol.jpg

Hmm konu bitti.

Ekli dosyalar

• depositphotos_66620343-stock-photo-man-doing-a-success-symbol.jpg
    depositphotos_66620343-stock-photo-man-doing-a-success-symbol.jpg
    23 KB · Görüntüleme: 292

Elfen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yazdıkların aşırı basit şeyler bende çok önemli şeyler önereceksin sanmıştım.

Renacr

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Tps Arttırmanın En Önemli 2 Yolu;

1-ChunkFix
2-Huni Sınırı (Skyblock Sunucular İçin)

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Öhöm. Bir hatayı düzeltmek istedim.
TPS = Ticks Per Second = Bir saniyedeki tick sayısı

Umut Savas

Ne demek yanlış? Ben mi?
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
haritaları oyuncular görmediği veya moblar görmediği takdirde bir işlem yapmaz bide server açılırken işlem geçer başka türlü haritalardan işlem geçmez bir nevi haklısın TPS = Ticks Per Second artırmak senin çok işine yaramayabilir yani minecraft bu pixel pixel tabi faydası olur mu olur ama gta 5 oynamıyoruz minecraftta çok fazla pc yoran bir oyun değil. biraz türkçe kıtlığım var hızlı yazdım bir yere yetişmeye çalışıyorum anlamsız cümleler kurmuş olabilirim