[+] Sunucu Açmadan Önce Dikkatle Okuyunuz [+]

MinerTR

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Görüşlerim
Bir kısmına katılmıyorum. Özellikle de yukarıdaki cümleye.
Tek kişiyle sunucu açılır. Hemde çok güzel olur.

Uzun uzun yazardım da şimdi olmaz maalesef. Fena konu değil. İyi forumlar.
Haklısınız bey fendi, fakat Türkiye'de genellikle 18 yaş altı insanlar sunucu açıyor. Demek istediğim "hangi zamanını map yapmaya/plugin paketi hazırlamya harcasın?" sonuçta hepimizin okulları var. İyi forumlar dostum.

edergo

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Dostum herşeyimiz tamam. 6 Gb ramımız var gelicek ay sorun çıkmazsa 8 alıcaz. 6 senelik sunucu. Emek. (Faction ve skyblock dışında(aslında onların da emeği vardı ama bulamadım hard diskimde)) Slot 300. Hazır build yok, builder kendi işini yapıyor admin kendi işini. Ee nereye vardık? 6 senedir hala aynı yerdeyim?

R

Reloven

Ziyaretçi
Kendi evinde sunucu barındırmak kolay, Çekersin metro ethernet tabi paran yeterse çok güzelde barındırılır. 4G Devrindeyiz 100 mbit çok düşük. Benim telefon bile 80 90 mbitin altına düşmüyor, bazı yerlerde 210 mbitleri gördüğüm oldu (iphone 6s) yani firmanın en az 1 gbit hattı olması lazım 5G ile 1 gbit bile az gelecek...
Kolaysa barındır hadi Bunun sürekli jeneratöre yada yedek bir güç kaynagına bağlı olması gerekliki elektrik kesilirse sunucu kesintiye uğramadan devam etsin ayrıca odanın ve sistemlerin ısısı sürekli kontrol edilip oda sabit bir sıcaklıkta tutulmalı oda herhangi bir yerden hava su toz vb şeyler girmemeli internet hattı 1gbps havuza bağlı olmalı. bunları yapmak için öncelikle 1gbps portu sadece şirketlere veriyolar 2.si böyle bir ortam elde edemezsin. hadi eyvallah.

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
En son, ya site scripti satın alırsınız (ki piyasada en az 100 ₺) ya da site yaptırırsınız. (250'den aşağı yapacaklarını sanmıyorum.)
PHP (veya Flask/Django/Rails/Node.js) öğrenip kolayca (ve ucuza) site """"scripti"""" yapılabilir.

SweetNetwork

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Haklısınız bey fendi, fakat Türkiye'de genellikle 18 yaş altı insanlar sunucu açıyor. Demek istediğim "hangi zamanını map yapmaya/plugin paketi hazırlamya harcasın?" sonuçta hepimizin okulları var. İyi forumlar dostum.
18 yaşındakinin zamanıda 28 yaşındakinin zamanıda aynıdır. Yani zaman aynı zaman. Okulumdan fırsat buldukça bahsettiğin işlemler için zaman harcıyorum. Yani mümkün.

Bertan Taşkıran

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Açmayın arkadaşlar sunucu falan açmayın, genişleyin bütçe toplayın açılın şu piyasadan. Illa türk sunucusu açmak zorunda değilsiniz. Ben açtım da ne oldu? O kadar emek, sunucu ödülü, tonla harcanmış para, zaman. Sonuç: 0.

R

Reloven

Ziyaretçi
Açmayın arkadaşlar sunucu falan açmayın, genişleyin bütçe toplayın açılın şu piyasadan. Illa türk sunucusu açmak zorunda değilsiniz. Ben açtım da ne oldu? O kadar emek, sunucu ödülü, tonla harcanmış para, zaman. Sonuç: 0.
Türkiyede sunucu açmak başlı başına zaten sıkıntı şuanda açılacak benimde içimde oldugum heroes of mc , hom survival var bunun gibi blazerd vb var Türk oyuncularının hak ettiğini hiç düşünmüyorum ne emeğe saygıları olur nede başka bir şey nasıl hile açarım nasıl serveri laga sokarım diye düşünüp çekememezlik yaparlar ama yabancılarda nasıl? adam sunucuyu çok beğendiği için hiçbir karşılıksız sunucu dahada ilerlesin diye bağış yapıyor bu kafa bize gelmedikçe bir şey olmaz.

Bertan Taşkıran

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Türkiyede sunucu açmak başlı başına zaten sıkıntı şuanda açılacak benimde içimde oldugum heroes of mc , hom survival var bunun gibi blazerd vb var Türk oyuncularının hak ettiğini hiç düşünmüyorum ne emeğe saygıları olur nede başka bir şey nasıl hile açarım nasıl serveri laga sokarım diye düşünüp çekememezlik yaparlar ama yabancılarda nasıl? adam sunucuyu çok beğendiği için hiçbir karşılıksız sunucu dahada ilerlesin diye bağış yapıyor bu kafa bize gelmedikçe bir şey olmaz.
İşte bu yüzden her emekçi sunucu sahibini bu türk piyasasını bırakıp yabancı piyasaya davet ediyorum.

Ufuk5454

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kolaysa barındır hadi Bunun sürekli jeneratöre yada yedek bir güç kaynagına bağlı olması gerekliki elektrik kesilirse sunucu kesintiye uğramadan devam etsin ayrıca odanın ve sistemlerin ısısı sürekli kontrol edilip oda sabit bir sıcaklıkta tutulmalı oda herhangi bir yerden hava su toz vb şeyler girmemeli internet hattı 1gbps havuza bağlı olmalı. bunları yapmak için öncelikle 1gbps portu sadece şirketlere veriyolar 2.si böyle bir ortam elde edemezsin. hadi eyvallah.
Amerikada kesintisiz google fiber var. 1 gbps hızında, evimin bir odasına klima ve ups'lerimi yerleştiririm kabinleride koyarım barınır. biraz internette araştırma yap evinde sunucu kuran birçok insan var.
Ayrıca Metro Ethernet ağını sadece şirketler alabilir. Fakat paran varsa senin evinede çeker bu hattı. Turk telekom yada Superonline'nın amacı hizmeti verip parayı almak.
Buyur;