SpongePowered Başlatirken Çökme sorunu yaşayanlar için çözum.

djyee

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar bazi arkadaşlarimizda mutlata sponge vanilla yada sponge forge yi başlatirken çökme sorunu ile karşilaşmişsinizdir
Bu sorunun çözumunu sizlerle paylaşmak istedim
1. çözum bilgisayarinizin dilini ingilizce yapmaktir
2. çözum ise en son spongeforge yada sponge vanilla surumunu indirmektir
Bu sorunu fark ettiğimde spongeye başvurdum önce problemin ne olduğunu ne sponge ekibi anladi nede ben durumun uzerinden 2 ay geçti spongeden umudu kesmiştimki birden bire aklima modlarda dil ile alakali aldiğim hata geldi bilgisayari ingilizce yapinca sponge çalişti bu durumu sponge ekibine ilettim onlarda sağ olsunlar duzellttiler ve evet artik son surumu indirerek türkçe çaliştirdiğiniz bilgisayarinizda sponge yide kullanabilirsiniz.
Bu konudan sponge indirme linklerine ulaşabilirsiniz: https://forums.spongepowered.org/t/sponge-status-update-1st-march-2016/11631
Bu konudan ise bu sorunun nasil çözulduğunu inceleyebilirsiniz: https://forums.spongepowered.org/t/spongevanilla-crashing-on-startup/10950

BattleDragon14

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bilgisayar dilini İngilizce yapmak yerine o dediğiniz şeyin dosyasından dil ayarı gibi bir şey olacaktır, orayı tr_TR yerine en_EN yaparsınız sizde.

djyee

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bilgisayar dilini İngilizce yapmak yerine o dediğiniz şeyin dosyasından dil ayarı gibi bir şey olacaktır, orayı tr_TR yerine en_EN yaparsınız sizde.
o kadar basit değil işte bilgisayarinizin kullandiği dili tespit ederken hata veriyor. ve ayrica dediğim şeyin ne olduğunu bilmeden lutfen konuya cevap yazmayin önce bi araştirin. sponge, bukkit gibi kendi pluginleri var bukkit dmca yi ihlal ettiği için bu projeye start verdiler fakat daha sonra bukkiti dağitmanin bi yolu bulundu bu yuzden sponge populer olmadi.