Server.exe Bugu Lütfen yardım

Yavuz Selim

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar , minecraft server kurmak istiyorum , minecraft.net ten exe yi yada jar uzantılı olan server dosyasını indiriyorum ancak exe yi açınca log and chat bölümü bom boş jarlıda da dosyaları oluşturamıyor .
Yardım edebilecek biri varsa çok sevinirim

TheBlueDeath

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
1.7.10'dan kaynaklı bir şey olabilir daha alt bir sürüm dene

JuggerX

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Forumda bu tarz soruların ve sorunların cevapları mevcut. Konuyu açmadan önce forumu araştırırsanız sevinirim :) Ayrıca minecraft.net teki dosyalarla pluginsiz server açabilirsiniz. Pluginli server istiyor iseniz craftbukkit ten indirip youtube deki veya forumdaki konular yardımıyla pluginli serverinizi açmak mümkün tabi bu sizin tarzınıza kalmış bir konu. Ayrica birde alttaki dosyaya çift tıklamayı deneyin belki sorunu giderebilirsiniz :)

SectionFire

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Craftbukkit , spoutcraft, spigot tarzı şeyler dene
sistemin 32 bitse max 1gb ram verebilirsin belkide onla alakalıdır

Kralimben

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Bende de oluyordu. Craftbukkit kurarken kullandığım .bat dosyasını kullandım oldu. Sana kodunu veriyim sonra adımları izle

Kod:
@Echo OFF
SET BINDIR=%-dp0
CD /D "%BINDIR%"
"%ProgramFiles%\Java\jre7\bin\java.exe" -Xmx1024M -Xms1024M -jar minecraft_server.1.7.10.jar
PAUSE

Bunu Not Defterine yapıştır ve farklı kaydet. Uzantıyı .bat yap.
Oluşan dosyayı server dosyasına at.
Eğer hata verirse büyük ihtimal java 32 bit veya 64 bit ile değişiktir. Ya da sürümü farklıdır.

İşine yaradıysa ya da faydalı olduysam ne mutlu bana :)

TheBlueDeath

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Adam konsol açılamıyor felan dememiş açılıyor ama birinde klasörler oluşmuyor birinde chat kısmı çıkmıyor demiş

Kralimben

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Adam konsol açılamıyor felan dememiş açılıyor ama birinde klasörler oluşmuyor birinde chat kısmı çıkmıyor demiş
İlk önce çim resimli .exe yi açıp dosyaların çıkmasını sağlıcaktı. Sanırım yanlış yapmış yada hiç dosya çıkmamış. Normalde çıkması lazımdı. Bende çıkıyordu ama minecraft konsolundan açılmıyordu .bat ile açıldı.

Yavuz Selim

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Öncelikle cevaplarınız içi teşekkür ediyorum , anlatamadığım bi nokta olmuş , jar yada exe ikisindede dosyalar oluşmuyor lakin exede chat kısmı boş jarda ise :
bu şekil

1.7.10'dan kaynaklı bir şey olabilir daha alt bir sürüm dene
1.7.9'da da aynı şey oluyor en son 1.7.2 de oldu o kadar

Forumda bu tarz soruların ve sorunların cevapları mevcut. Konuyu açmadan önce forumu araştırırsanız sevinirim :) Ayrıca minecraft.net teki dosyalarla pluginsiz server açabilirsiniz. Pluginli server istiyor iseniz craftbukkit ten indirip youtube deki veya forumdaki konular yardımıyla pluginli serverinizi açmak mümkün tabi bu sizin tarzınıza kalmış bir konu. Ayrica birde alttaki dosyaya çift tıklamayı deneyin belki sorunu giderebilirsiniz :)

biraz baktım ama ilgili konuyu bulamadım link atarsanız belki yardımcı olur , bide daha serverı kuramadğımda plugin olayına daha giremedim

Craftbukkit , spoutcraft, spigot tarzı şeyler dene
sistemin 32 bitse max 1gb ram verebilirsin belkide onla alakalıdır
sistemim 64 bit

Bende de oluyordu. Craftbukkit kurarken kullandığım .bat dosyasını kullandım oldu. Sana kodunu veriyim sonra adımları izle

Kod:
@Echo OFF
SET BINDIR=%-dp0
CD /D "%BINDIR%"
"%ProgramFiles%\Java\jre7\bin\java.exe" -Xmx1024M -Xms1024M -jar minecraft_server.1.7.10.jar
PAUSE

Bunu Not Defterine yapıştır ve farklı kaydet. Uzantıyı .bat yap.
Oluşan dosyayı server dosyasına at.
Eğer hata verirse büyük ihtimal java 32 bit veya 64 bit ile değişiktir. Ya da sürümü farklıdır.

İşine yaradıysa ya da faydalı olduysam ne mutlu bana :)

cartbukkit kurmaya çalışmıyorum ama yinede bu bat ı jara winrar la attım yine olmadı eğer böyle yapılıyorsa

Sorun hala devam ediyor arkadaşlar bilen veya yardımcı olabileceklerin cevaplarına ihtiyacım

Kralimben

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Öncelikle cevaplarınız içi teşekkür ediyorum , anlatamadığım bi nokta olmuş , jar yada exe ikisindede dosyalar oluşmuyor lakin exede chat kısmı boş jarda ise :
bu şekil

1.7.9'da da aynı şey oluyor en son 1.7.2 de oldu o kadar

biraz baktım ama ilgili konuyu bulamadım link atarsanız belki yardımcı olur , bide daha serverı kuramadğımda plugin olayına daha giremedim

sistemim 64 bit

cartbukkit kurmaya çalışmıyorum ama yinede bu bat ı jara winrar la attım yine olmadı eğer böyle yapılıyorsa

Sorun hala devam ediyor arkadaşlar bilen veya yardımcı olabileceklerin cevaplarına ihtiyacım
Yarın işim olmazsa 1.7.10 kurmayı denicem vanilla. Bende de olmazsa 1.7.4 dene bende oluyor çünkü. Eğer yapabilirsem Teamwiever gibi bir programdan yardımcı olmaya çalışırım.

zombiespaceman1

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
sonic.exe creepypastası sanmıstım simdi gidiyorum .-.

3310 adlı tuğlam ile güvercin kullanılarak yollandı .

Kralimben

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Kardeş baktım, .exe yi çalıştır dosyalar gelsin, eula.txt diye bir dosya çıkıyor. Onu açıp "eula=false" yi "eula=true" yapmalısın.
https://account.mojang.com/documents/minecraft_eula
linktekileri kabul ettiriyo.
Birazını okudum, oyunu satın alıp kendi bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz tarzından şeyler var.
Daha sonra .jar dan açmayı dene.
ikisini de özelliklerden engellemeyi kaldır yap bende öyle bişi çıkmıştı. .exe yi yönetici olarak çalıştır yap bir de olmazsa dahasını bilemicem.

Yavuz Selim

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
dostum zaten sorun .exe yi çalıştırdıktan sonra dosyaların gelmemesi