Scoreboard ile ilgili?

ZereftheBlackMage

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar eğer yanlış yerdeyse üzgünüm.
Şimdi ben scoreboard ile belli bir miktar para ve ona uygun market yaptım. Peki biz bu parayı, canavar öldürüp elde etmenin bir yolunu yapabilir miyiz?

MahocuK

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
BountyMobs plugibi vardi sanirim ama isnini tam hatirlamiyorim veya tam ismi budur. Bu pluginin 1.7.2 sini indir cobfig.yml den zombi filan be kadar para vercek oldurmeye ayarlayabikirsin...

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

MahocuK

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Nasil ? Anlayamadim seni :?

ZereftheBlackMage

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben şimdi map yapıyorum, mapta market lazım onun için böyle bir şey lazım. Plugin demişsin ama sw'de plugin olur ancak.

ZereftheBlackMage

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ya sen bence dediğimi anlamadın.
-Redstone bilgin iyi mi?
Hani komut bloğu ile /scoreboard komutu yapıp market yapıyoruz ya işte marketi yaptım ama moblardan para elde etmem gerekiyor.

MahocuK

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ya sen bence dediğimi anlamadın.
-Redstone bilgin iyi mi?
Hani komut bloğu ile /scoreboard komutu yapıp market yapıyoruz ya işte marketi yaptım ama moblardan para elde etmem gerekiyor.
Hmm o zaman ben 0 im :p

Epistomoloji

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
scoreboard objectives add x totalKillCount (buydu sanirim adi)

Direk bunu yaz bu otomatik olarak parayı sayacaktır. Sağ tarafa display yaparsın oradan bakarsın.

fthb14

Marangoz
En iyi cevaplar
0
scoreboard objectives add x totalKillCount (buydu sanirim adi)

Direk bunu yaz bu otomatik olarak parayı sayacaktır. Sağ tarafa display yaparsın oradan bakarsın.
Aynen totalKillCount bütün öldürdüğün moblara scoreboard puanı ekliyor.[DOUBLEPOST=1430640446,1430640369][/DOUBLEPOST]
Kolaymış?
ilk önce kaç zombi(skeletonda yapabilirsin) öldüren bir scoreboard objektifi oluşturuyoruz :
/scoreboard objectives add zombi stat.killEntity.Zombie zombi

Sonra bir clock oluşturuyoruz ve bir komut bloğu bağlıyoruz ve şu komutu yazıyoruz :
/testfor @a[score_zombi_min=1]

Sonra o komut bloğunun herhangi bir boş tarafına redstone comparator koyuyoruz. Sonrada ona redstone repeater bağlıyoruz. Redstone repeater'ada komut bloğunu bağlıyoruz. Ve o komut bloğuna şu komutları yazıyoruz:
/scoreboard players add @a[score_zombi_min=1] %para objektifinin adı% 10

Sonra o komut bloğunun herhangi bir boş tarafına redstone repeater bağlıyoruz. Sonrada o redstone repeater'ada bir komut bloğu bağlıyoruz ve o komut bloğuna şu komutu yazıyoruz :
/scoreboard players set @a[score_zombi_min=1] zombi 0

Bu kadar kolay bir şey yani. Forumun redstone hakkında hiçbirşey bilmediği ortada. (bazı kişiler hariç)
Sen çok yanlış yere gelmişsin o zombiler herhangi bir yerde spawn olup ölebilirde.
Hem belki skeleton öldürcek ?

fthb14

Marangoz
En iyi cevaplar
0
1- O objektif öldürdüğü zombi sayısını sayıyo. Eğer bir zombi herhangi bir yerde olup ölürse hiçbirşey değişmez, puan almaz.
2- Skeletonda yapabilir diye parantezin içine yazdım zaten. İstersen al skeleton öldürünce puan kazanmak için gereken objektifin kodları:
/scoreboard objectives add skeleton stat.KillEntity.Skeleton skeleton.
Tamam sen harita yaptığında bütün moblar için teker teker uğraşırsın kardeşim.

Sarper170

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Zombi öldürme adlı bir score board oluştur ve her zombi öldüdüğünde bir zombi puanı ver. Ve testfor ile adamın bilmemne zombi puanı olduğunda bilmemne para versin...

fthb14

Marangoz
En iyi cevaplar
0
scoreboard objectives add %isim% totalKillCount <- Bu kodla aslında daha kolay olur evet ama bir sorun var : Bu objektif öldürülen bütün herşeyi sayıyor. Mesela : Adam yaratık öldürerek para kazanılmasını istiyor. Ama etrafta hayvanlar doğuyor. O hayvanlarıda,yaratıklarıda öldürürse puan alıyor ve para kazanıyor.
Hem ne kadar emek o kadar güzel ve kaliteli bir map demektir.
kill @e[type:Hayvanlar] :D hayvanları öldürebilir + 2 dakikada yapıcağın işi 20 dakikada yapınca o emek değil afedersin sa..klık olur

fthb14

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Hadi bir clock'a komut bloğu bğalayıp o komut bloğuna bu komut'u yazdık diyelim. Her saniye ölen hayvan sayısı baya fazla olacağı için(çünkü bi yandanda hayvan doğacak) mapte kasma yaratabilir.
20 dakikamı? Tek yapacağın şey :
İlk başta /scoreboard objectives zombi stat.killEntity.Zombie yazıyoruz.
Sonra o ilk yazdığımız yazıyı kopyalıyoruz(CTRL + C). Sonra yapıştırıyoruz(CTRL+V) ve ismini ve oldurecegi yaratigin ismini değiştiriyoruz:
/scoreboard objectives skeleton stat.killEntity.Skeleton,
/scoreboard objectives spider stat.killEntity.Spider,
Öyle öyle gidiyoruz. 5 dakikadan kısa sürede mapte öldürecek yaratıkları öldürünce para kazanmasını yapabiliriz.
Umarım tatmin olmuşsundur artık.
Bu kadar hırs yapmana gerek yoktu. :D