[Resimli Anlatım] Fraps ile Video Çekme

Anlatımı Yeterli Buldunuzmu ?

• Evet

Kullanılan: 12 80.0%
  • Hayır

Kullanılan: 3 20.0%

• Kullanılan toplam oy
    15

EmreKLC

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba Arkadaşlar bugün Video Çekme Programı Fraps ile Video Çekme ve Kullanmayı Anlatıcam Sizlere Umarım Beğenirsiniz :)
Öncelikle Fraps Programını İndirmemiz Gerekli
Buradan İndirelim : Fraps 3.5.9 İndir
Link Asla Kırılmaz veya Ölmez Kendi Dropbox Hesabım'dandır
Anlatıma Geçelim
General Sekmesi
Burası Fraps'ı Açtığımızda Karşımıza Gelen Ekran
1- Fraps'ı Açtığınız An, Sağ Alt Köşede Saatin Yanında Başlatır.
FPS Sekmesi
Bu Bölümde FPS Ayarlarımızı Yapabilir ve Bilgisayarımızın Performansını Ölçebiliriz.
1- Bilgilerin Kayıt Edileceği Klasör
2- FPS Göstergesini Açar veya Kapatır Başlatma Tuşu F11'dir Değiştirilebilir
3- FPS Göstergesi Ayarıdır Buranın Tik'lerini Bu şekilde Kaldırdığımızda FPS Göstergesi Görünmez.
4- F12 Tuşu ile FPS Göstergesinin Durduğı Köşeyi Değiştirebilirsiniz.
5- FPS Göstergesinin Hangi Köşede Durmasını İstiyorsanız o Köşeyi Seçin Eğer Görünmesin Diyorsanız Hide overlay Seçeneğini İşaretleyin
Movies Sekmesi
Bu Bölümde Video Seçeneklerinizi Ayarlayabilirsiniz F9 ile Video Çekebilir ve Tuş Kombinasyonunu Değiştirebilirsiniz.
1- Çekilen Video'nun Kaydedileceği Klasör
2- F9 Basarak Video Çekmeye Başlayabilirsiniz Başlatma Tuşu Değişebilir
3- Burayı 999 Yapıyoruz ve Artık 30 Saniye Sonra Video Kesintisi Ortadan Kalkmış Oluyor ve 16Dakika Civarında Kesintisiz bir Kayıt Alıyoruz.
4- Oyun içi Sesleri Kayıt eder
5- Mikrofondan Gelen Sesleri Kayıt eder
6- Space veya Sizin Ayarladığınız Tuşa Bastığınızda Mikrofonu Devreye Sokar bir Nevi TeamSpeak Tuşa Basarak Mikrofondan konuşma
Screenshots Sekmesi
Bu Bölümde F10 ile Oyun içi Görüntüler Alabilir, Görselleri Almadan Önce Resim Formatını Seçebilirsiniz. (JPG Önerilir)
1- Çekilen Resimlerin Kayıt Edileceği Klasör
2- F10 Tuşu yada Ayarladığımız Tuşa Basarak Oyun içi Resim Çekmemizi Sağlar
3- Resimlerin Hangi Formatta Çekilmesini istiyorsanız ona Tik Koyun
Evet Arkadaşlar Fraps Kullanımı Bu Kadar Basit İlerleyen Zamanlarda Fraps ile Çekilen Videoların Boyutlarını Küçültmeyide Anlatıcam.
Konu Tamamen Bana Aittir hiçbir Alıntı Yoktur Eğer Beğendiyseniz Bir Teşekkür Yeterlidir.
Başka Bir Anlatımda Görüşmek Üzere.

dgknkrtc

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Bandicam daha çok işinize yarar hem satın almanıza gerek yok hemde 720p çekiyor satın almadan 10dk çekebiliyorsunuz fraps'te 30 saniye. :) bandicam daha çok işinize yarayacaktır.

Naruto-And-Minato

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bandicamda Viedo Cektim Ama Boyutlari Kücültemiyorum o sorun bilmiyorum ve Viedolari Editlemeyi Bilsem Ful viedo Cekerim Atarim Youtubeye

EmreKLC

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bandicam daha çok işinize yarar hem satın almanıza gerek yok hemde 720p çekiyor satın almadan 10dk çekebiliyorsunuz fraps'te 30 saniye. :) bandicam daha çok işinize yarayacaktır.
Konuyu dikkatlice okuyun ben size Fraps'da 30 saniye sınırını kaldırmayıda anlattım :)

fire98

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
yaralı ancak çekilen videolar birlestirilecek kücültülecek anlatıcak ve öğrenecek çok sey var