Redstone Sistemi ile ilgili [İçeri buydur]

Barisoncu

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Yanıp sönen redstone sistemi ile Pistonu 2-3 dakika çalıştırarak bi devre varmı olsa otomatik tarla yapcaktım
Var ise Bi resim veya video atarmısınız

TheRedstoneEngineer

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Elbette olur da, komut bloğuyla çok küçük boyutta yapılabilir, ancak komut bl. kullanmazsan alan büyür. Repeater'lar ile yapabilirsin. En son ayara getirildiklerinde 0.4sn geciktirirler.
2dk = 120sn
120/0.4 = 300 yani minimum 300 repeater gerekir.
Onun yerine minecart da kullanabilirsin. Şu konudaki gibi:
https://forum.gamer.com.tr/konu/minecart-ile-trafik-isigi.206141/
Tabi bunu büyütmek gerekir.

Barisoncu

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Skyblock serverdeb oynuyorum Komut bloğu ile yapmam
Bana Redstone sistemi ile lazım ama kısa lazım

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
güneş ışığı sensörüde kullanabilirsin istersen güneşin konumuna göre farklı güçte redstone veiyor redstone devrelerini seviyorsan bununla küçük bür sistem planlayabilirsin

Thepoisonn

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
balkabağı ve karpuz tarlası yapıcaksan örneğin balkabağı büyüdünğünde repeater ona deyerek ön taraftaki redstoneye güç iletebilir bununlada sistemi çalıştırabilirsin fakat furkanın dediğini yaparsan daha mantıklı her gece olduğunda pistonlar hareket eder fakat gece tamamen açık kalır buna bir flip flop devresi ekleyerek tek sefer açılıp kapanmasını sağlayabilirsin

Metin2TR

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Eger huni kullaniliosa sana devre soylerim

Metin2TR

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
kardeşim tmm hemen atayım [DOUBLEPOST=1437465727,1437465415][/DOUBLEPOST]

Kardeşim bu ilk olarak yenileyici olarak düşün bunu bu devre bir huniye 64 çimen koydum ben diyer huniye akarak pistonları hareket ettiriyor şimdi sen bunun içine 2 stack koyarsan 5 dkk gibi bi zaman olabilir ve böylece bitkilerin büyüdügünde otomatik 5 dkk alır eger bu olur diyosan devrenin devamını atabilirim

Metin2TR

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
devrenin devamı :D

böyle bir devre yaptim oto karpuz için bak sadece göstermek amacı ile yaptım eger gerçekten cok güzel otomatik istiyosan ayrıntılı bi devre yaparım :)

devrenin içi :D gördügün gibi karpuzları ezerek suya gönderiyor suyun sonunda fark ettiysen hunimiz var sandıga bagladım karpuzlar sandıga akıyor :D

vede mutlu son karpuz keyf :D

al bide devrenin son olarak çalışma prensibi :D

Barisoncu

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Çok saol skyblock'ta senin devreni yapcam Büyüğünü yapcam bizde yaptık fakat çok yineleyici kullandık 60-70 tane kullandık 1 haftada 5 double chest doldu karpuz
ÇOK TEŞEKKÜRLER

Barisoncu

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Fakat çalışıp devre piston hala kalıyor ve item gidince kapanıyo hemen hasap edip kapanmasını istiyorum olmuyor ama o sıkıntı