PVP'de Gelişme Yolları (anlatım)

sehags

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Pvp minecraft oyuncularının çoğunun dikkatini çeker. ama çoğu kişi en başlarda oynamayı beceremez(mesela ben :D) bu yüzden bende bu konuyu açma ihtiyacı duydum
ben çok pro değilim ve ekipmanlarım oldukca kötü ama bütün eşyaların kullanımını biliyorum ve kullanabiliyorum.
Hemen eşyalarla başlayalım;
PVP ALETLERİ
1)Kılıç(sword):pvp'nin en önemli aletidir karşıdaki kişiye yapıldığı madene göre damage(hasar) vurmak (ve birkaç başka amaç)

2)Çakmak(Flint&steel); teamleri(takım) veya hackerları(hileci) kesmenin en iyi yolu sayılır. Çakmağı çok hızlı kullanırsanız kişi yaktığınızı farkedemeyip yanabilir bu şekil hem 3 kalbi gider hemde damage yediği için yavaşlar (bu şekilde kaçarken farkı açabilir kovalarkende adamı yavaşlatabilirsiniz)ayrıca takımlara aynı anda vurmuş olduğun için işiniz kolaylaşır.

3)Olta(Fishing rod);eğer kılıçla kombolayabiliyorsanız gerçekten çok işe yarar bu şekilde adamın attack(saldırı)larını dodge(savuşturmak)leyip adama vurabilirsiniz ve buda size first hit(ilk vuruş) avantajını kazandırabilir . First hit sizi daima önde kılar. :D

4)Yay(bow);peşinizde demir set elmas kılıç var ve 1 kalbiniz kaldı canınızda regen(yenilenmek)lenmiyor. Burada tek kurtarıcınız Bow olabilir.Bow gerçekten çok büyük yetenek ister karşıdakini vurmak için gittiği yönü iyi takip edin ve gittiği yöne doğru ok atın.

ÇANTA DİZİLİMİ

çanta dizilimi yay kılıç olta ve çakmağı çok hızlı komboloyabilmeniz içindir. örneğin siz 1'deki kılıçtan 9'daki çakmağa hızlı geçebilirmisiniz ? ben geçemiyorum çanta diziliminizi iyi seçin

En çok kullanılan 3 çanta dizilimi;
1)kılıç 2)çakmak 3)olta 4)yay
------------------------------------------
1)kılıç 2)yay 3)olta 4)çakmak
------------------------------------------
1)kılıç 2)olta 3)çakmak 4)yay

bunlardan sizin elinize en uygun olanını seçmenizi tavsiye ederim.(veya kendiniz yeni bir çanta düzeni oluşturun)
PVP TAKTİKLERİ

1)Block hit: Pek çok kişi bilir block hiti ama ben yine söyleyeyim.block hit saldırılardan 1/2 daha az hasar almanızı sağlar ama dikkatli olun sizin vuruş alanınızı azaltır ve sizi yavaşlatır ancak daha az knocback(fırlama) alırsınız.block hit aynı anda hem sol hemde sağ tıka abanmaktır (sürekli basıp çekin basılı tutmak yok :D)

2)Critical hit: kritik vuruş karşıdaki kişinin daha çok damage almasını sağlar. Çoğu kişi kritiği zıplayınca olur sanar. Ama aslında zıpladıktan sonra yere düşerken kritik vurursunuz.

3)180 derece fns: bu taktik birlerinden kaçarken çok hızlı bir şekilde arkanı dönüp adamı yakıp kaçmaya devam etmektir

4)bow spam: okumuzu tam olarak çekmeden atıyoruz ve çok hızlı atıyoruz.(DİKKAT! Çoğu pvp serverde yasaktır mcsg hivemc dışında)

COMBOLARIM

1)Bu combo biraz matematik istiyor:Diyelim bir kişiyle vs atcaksınız adam size yaklaşınca arkanızı dönün ve kaçın ardından adam zıplaya zıplaya gelirken arkanıza dönün ve adamın düşeceği yeri yakın adam yanınca olta atın ve 2-3 kere kılçla vurun ve ok atmaya başlayın adam çok büyük ihtimal ölür.(math.prof combo)
2)bu komboyu yapmadan önce iyi düşünün! Bu kombo peşinizden ikili takım kovalıyorsa yapılır (genellikle) dağa çıkın ve okunuz yokmuş gibi davranın adamlar yeterince yükselince ok atmaya başlayın. Adamlar düşüp fall damage(düşüş hasarı) alır. (bunu oltaylada yaapabilirsiniz) ama dikkat edin eğer adamlar size vurabilcek kadar yaklaşırsa bitersiniz çünkü o sizin altınızdayken size vurabilir ama siz ona vuramazsınız!!(The mountain combo)

Umarım anlatımlarım hoşunuza gitmiştir :D bu yazıyı 2 yıllık pvp ve 4 yıllık mc hayatıma dayanarak yazdım umarım pvpniz benim sayemde gelişir.

Gökçemis

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Teşekkür ederim ^.^
sadece block hit için

rayandu06

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
1) Evet. Kılıç bir saldırı aletidir. Ve damage vurmak için kullanılır. Eklemek istediğim tek şey kılıç kullanırken çok atik olan bir insan bir eşya bölümüne hızlıca geçip sağ klik yapamayabilir. Çünkü fazla hızlı yaparsa kılıç savunma moduna geçer ve o eşyayı kullanamaz. Her zaman elimizde kılıçla gezmemeliyiz ve tahta gösterip diamond ile vurmalıyız

2) Yanlış bir şey belirtmişsin. Çakmağı çok hızlı kullanacağız fakat nasıl kullanacağını belirtmemişsin.
- Elinizde çakmakla zıplayın ve 1 saniye sayın içinizden. Minecraft'ın yer çekim ivmesini 10 olarak düşünürseniz. 10 m/s2 lik düşüşte 1 gibi saniye sonra olduğunuz yeri yakarsanız sizi kovalayan yanar ve siz yanmazsınız.

3)Fishing rod önemlidir. Fakat fazlası kafa yapar ve dikkatinizi dağıtır.

4) Yayı bu şekilde özetlemeniz pek bir şey kazandırmaz. Bugün ya da yarın açacağım konuda nasıl rehber olurmuş görebilirsiniz.

Çakmakta 180 fns taktiği çok artistçe olabilir fakat kendinizi riske atarsınız.
Hele benim gibi egoist bir kişi bu şekilde ego kasar

5) Bow spam iyidir fakat çoğu yerde yasaktır.

COMBOLAR

1) Matematiksel demişsin fakat hesaplama yapmamışsın.
İkinizde zıplama ile koşuyorsunuz aranızda 1 blok fark var
[1, ......) şekilde bu olay devam eder.
Siz geri dönüp olta atarsanız şu şekilde hesap olur

[0, 2......)

Bu demek ki aranızda mesafe var ve Kesinlikle bow kullanmalısın.

[0, 4.....)

Bu şekilde ya rakip kaçmaya çalışacaktır ya da sizi kovalamaya çalışacaktır. 2 olaydan izleyelim durumu

her olayda 1 e 1 eşitlenir
(1, .......]

Ve rakip size aynı taktiği yapar ise sonucu (4, 0] bulmuştuk

Bu yüzden herşeyi ihtimale bağlamayalım. Daha fazla taktik üretelim

Rayandu = Armada takımının başkanı

iyi oyunlar. iyi forumlar.