Otomatik girilen komutlar

atomnetwork

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
İyi forumlar beyler bir konuda yardıma ihtiyacım var planım var fakat nasıl yapılacağını bilmiyorum.

belirli bir zaman arayla istediğim komutun girilmesini istiyorum clearlag gibi 10 dakikada bir siliyorya, bende 30 dakikada bir istediğim bir komutu girmesini istiyorum. Örneğin komutum /hammaddeyenile ve bu komutu girince hammeddeyi yeniliyor her 30 dakikada bir bu komutun girilmesini istiyorum.(Not: bu bir örnektir otomatik belirli süre arayla hammadde yenileyen eklentiler var fakat bana lazım olan 30 dakikada bir benim belirlediğim komutu girmesi.)

tree

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
skript ile kolaylık la yapılır on skript load/start sonra wait yada başka bir arg ile yapılır skript'den aylayan arkadaşları etiketleyebilirsin ayrıca örnektekii mineresetlie ile kolaylıkla yapabilirsin, öyle bir eklenti olabilir otomatik komut giren bir eklenti yani

atomnetwork

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
skript ile kolaylık la yapılır on skript load/start sonra wait yada başka bir arg ile yapılır skript'den aylayan arkadaşları etiketleyebilirsin ayrıca örnektekii mineresetlie ile kolaylıkla yapabilirsin, öyle bir eklenti olabilir otomatik komut giren bir eklenti yani
evet skript ile yapılabilir hatta bende yapabilirim fakat skript eklemek istemiyorum sunucuya, çok ram yiyor. Mineresetlite eklentisinde biz istediğimiz komutu girebiliyormuyuz belirli aralarla o komutun girilmesi için? (hammadde yenilemek için kullanmıyacağım)

Myper

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
evet skript ile yapılabilir hatta bende yapabilirim fakat skript eklemek istemiyorum sunucuya, çok ram yiyor. Mineresetlite eklentisinde biz istediğimiz komutu girebiliyormuyuz belirli aralarla o komutun girilmesi için? (hammadde yenilemek için kullanmıyacağım)
Çok ram yiyor dediğinize göre yeteri kadar bilmiyormuşsun :(

Myper

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
JAVA - SKRİPT hangisi performans dostu? bu kadar basit bir şey için sunucuma skript pluginini neden ekliyeyim?
Gerçekten mi ? Ciddi misin ? Asıl niçin böyle basit bir şey için bir plugin yükleyip ramı ı şişiresin? Skriptle 3 satır kod lag yapacak mı sanıyorsun?

atomnetwork

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Gerçekten mi ? Ciddi misin ? Asıl niçin böyle basit bir şey için bir plugin yükleyip ramı ı şişiresin? Skriptle 3 satır kod lag yapacak mı sanıyorsun?
Şaka mı? Java nedir bilirmisin?

Diyelimki 3 satır skript kodladım. Bu skripti çalıştırmak içinde SKRIPT eklentisi gerekli java ile kodlanmış bir eklenti ve bu eklentinin içinde sadece 3 5 satır kodmu var zannediyorsun? yani ben sunucuma 3 satır kod eklemiş olmuyorum Skripti ekliyince ortalama boyutu 1,50 mb olan java ile kodlanmış bir eklenti eklemiş oluyorum yani içerisinde sadece 3 satır kod mevcut olmuyor..

ÖZETLE: ben diyorumki bu eklentiyi 7 satır java kodları ile kodlar bitiririm, sen diyorsunki yok ben bunun için 1000 satırlık java kodlarıyla bir eklenti yazar (SKRIPT) sonra bu eklentinin içerisinde 3 satırlık küçük bir eklenti daha yazarım işi bitiririm diyorsun. Sence hangisinde daha iyi performans alınır?

Son düzenleme:

Myper

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şaka mı? Java nedir bilirmisin?

Diyelimki 3 satır skript kodladım. Bu skripti çalıştırmak içinde SKRIPT eklentisi gerekli java ile kodlanmış bir eklenti ve bu eklentinin içinde sadece 3 5 satır kodmu var zannediyorsun? yani ben sunucuma 3 satır kod eklemiş olmuyorum Skripti ekliyince ortalama boyutu 1,50 mb olan java ile kodlanmış bir eklenti eklemiş oluyorum yani içerisinde sadece 3 satır kod mevcut olmuyor..

ÖZETLE: ben diyorumki bu eklentiyi 7 satır java kodları ile kodlar bitiririm, sen diyorsunki yok ben bunun için 1000 satırlık java kodlarıyla bir eklenti yazar (SKRIPT) sonra bu eklentinin içerisinde 3 satırlık küçük bir eklenti daha yazarım işi bitiririm diyorsun. Sence hangisinde daha iyi performans alınır?
Bence projeni de topla uzaklaş buralardan, senden bir şey olmaz...

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Bilmeden konuşma lütfen, skript sunucuya yüklediğin zaman lag yapabilecek bir eklenti (herhangi bir skript eklemesen bile.) ^^ bütün eventleri açık tutuyor.

Myper

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bilmeden konuşma lütfen, skript sunucuya yüklediğin zaman lag yapabilecek bir eklenti (herhangi bir skript eklemesen bile.) ^^ bütün eventleri açık tutuyor.
Bilmeden konuşmak mı? @SnKaan skript dışında 2 3 plugin ile (onlar da addondur) server açmıştı ve hiç lag yaşamadan oynsmıştık?
Bütün eventleri içinde açık tutsa bile senin plugin klasöründe kaç plugin var? Bir skript mi lag yapacak? Eğer doğru kullanmasını bilirsen hiç sorun olmaz...

Tamam daha fazla konuma bir şey yazma.
Nedense ben de...

atomnetwork

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
@Myper senin bu yazdığın şeyleri özetliyeyimmi?
Ben elimde 1 elmayı taşıyamıyorum onun yerine bir sepet alıp içine 10 kilo elma doldurup taşırım.

SnKaan

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kod:
every 30 minute:
    execute console command "hammaddeyenile"
    send "/hammaddeyenile komutu girildi" to all players

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Bilmeden konuşmak mı? @SnKaan skript dışında 2 3 plugin ile (onlar da addondur) server açmıştı ve hiç lag yaşamadan oynsmıştık?
Bütün eventleri içinde açık tutsa bile senin plugin klasöründe kaç plugin var? Bir skript mi lag yapacak? Eğer doğru kullanmasını bilirsen hiç sorun olmaz...

Nedense ben de...
Dediğin şeyle alakası yok, direk java ile yazılmış bir eklentinin java diline aktarılarak kullanılan bir skript'e göre daha performanslı olduğunu, bu işleri düzgün bilen kime sorsan kabul eder. Tekrar diyorum bilmeden konuşma.

SnKaan

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Tartışmayı bence kapatın çünkü
1.si skript javaya göre daha fazla lag yapar ama bunlar abartılacak oranlar değildir.
2.si suan 1 gb ramlik makinede yaklaşık 5000 satırlık skript kodu barındırıyoruz ve cpu %25lerde
3.Arkadaş benim geçen seneki sunucumdan bahsetmiş ve haklı 1000 üzerinde mob ve yüzlerce event içeriyordu sunucu ama yinede lag olmazdı.Siz gidip "every a second" eventı girip tüm oyuncuları taratıp hepsine eşya,para verirseniz o zaman sorun yaşarsınız.
4. İlla java istiyorsanda kısa bir araştırma yeterli binlerce konu var
http://www.minecraftforum.net/forum...nistration/1895453-automatic-console-commands
pluginler:
http://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/consolescheduler2/
http://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/tce/

Son düzenleme: