Nasıl Bukkit Sunucu Açarım? (Detaylı Anlatım) (Resimli)

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Herrrrrrrrrkese selamlaaar!! Benim adım Gürkan ve bugün oyuna yeni başlayanlardan server meraklısı olanlar için bu konuyu açma gereği duydum ve ben de açtım. Bugün size Bukkit sunucularının nasıl açıldığını öğreteceğim. Uzatmadan başlayayım isterseniz.

1. İlk olarak Bukkit'in websitesine girelim.

2. Üst taraftaki seçeneklerden "Get Craftbukkit" tıklatalım.

Karşımıza böyle bir sayfa çıkacaktır;

3. Yandaki seçeneklerden "Get Bukkit" tıklatalım.

4. Açılan sayfadan "Alternative Versions" tıklatalım.

5. Açılan sayfadan ise indireceğiniz Bukkit versiyonunu bulup indiriyorsunuz. Örn:

6. İndikten sonra ise craftbukkit-1.7.5 R.1 .... .jar dosyasını yeni bir klasör açıp içine atın.

---

7. Karışık rakamlarla isimlendirilmiş olan Bukkit dosyasının ismini değiştirerek "craftbukkit" yapın.
-------

8. craftbukkit dosyasını attığınız klasörün içinde yeni bir metin belgesi oluşturun.

9. Metin belgesinin içine size verdiğim kodu girin;

Kod:
java -Xmx1024M -jar craftbukkit.jar
PAUSE

10. Üst kısımdaki seçeneklerden "Dosya" tıklatıp, "Farklı Kaydet" tıklatın.

11. Açılan pencerede dosya adını Baslat.bat koyun ve kaydedin. (sonundaki .bat kısmıdır önemli olan. ne tür isim koyarsanız koyun fakat sonunda mutlaka .bat olmak zorunda)

12. İşlem tamamlandığında klasöre oluşturduğumuz Baslat.bat gelecektir. Ona tıklayın ve biraz bekleyin. Sunucu dosyaları yüklenecektir o esnada.

13. İşlem tamamlandığında konsolda şöyle bir yazı gözükecektir;

Evvet, klasörünüze sunucu dosyaları gelmiş vaziyetteee...

14. "server.properties" dosyasını açalım ve ayarlarımızı yapmaya başlayalım.

false: kapalı -- true: açık

Evvet... Sunucu ayarlarımız bitti. Sunucunuzu güle güle kullanın. Sunucuyu başlatmak için "Baslat.bat" kullanabilirsiniz.

Olabildiğince detaya girmeye çalıştım. Umarım beğenmişsinizdir. Bunu için 1 saat uğraştım çünkü bazen güç kaybı olup bilgisayarım kapanıyor.
Eksikler varsa lütfen söyleyin, konuyu güncelleyeyim.

Yararım dokunduysa bir beğeniyi hor görmeyiniz.

İyi forumlar, iyi oyunlar!!

Son düzenleme:

AzlaazTR

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Çok Yeteneklisin Çok iyi Aferin.!!