Mythcraft Role Play - Middle Earth

RaltaH00k

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0

SUNUCU HAKKINDA

Sunucu Adresi: 82.96.119.78:25665
Forum: Tıkla
Başvuru Formu: Tıkla
Wiki Adresi: Tıkla

Sunucu İçin Gerekli Olanlar
"Yüzüklerin Efendisi ve Orta Dünya hakkında ki temel bilgiler
Orta Düzeyde RolePlay Bilgisi
Sunucu Sistemleri
"Şemsi paşa pasajında sesi büzüşesiceler" deme becerisine sahip olmak -_-

Sistemler
Para Birimleri
Büyücü ve Büyüler
Rolsel Oylama
Zaman sistemi
Rolsel Vatandaşlar
Casus Belli
Ve daha birçok sistem

Giris
Öncelikle hepinize merhabalar;

Ben Mythcraft RPG sunucusu adına konuyu sizlerle paylaşacak, Role Play anlamında bir adım ileri giderek ciddi bir ortamda düzgün rollere katılmak isteyen arkadaşlara sunucumuzu tanıtmaya çalışacağım. Mythraft RP sunucusu kesinlikle Role Play öncelikli bir sunucudur, Hardcore RP kuralları geçerlidir ve RP dışı hareketlere gerçekten ağır cezalar verilir. Sunucumuzda ki asıl amaç Türkiye de ki Rol ortamını bir nebze olsun arttırmak ve sizlere gerçekten iyi bir Role Play deneyimi yaşatmaktır. Ayrıca gerçek bir rol deneyimi yaşamak isteyen arkadaşlar dışında, sadece PvP ya da Survival olarak oynamak isteyenlerin başvurmasını önermiyoruz.

BİLGİ
Mythcraft yüzüklerin efendisi platformunda açılan kapsamlı bir RolePlay sunucusudur... Hikayemiz 4. cagda gecmekte olup mcmythcraft.wikia.com dan okunabilir. Sunucunun genel sistemi farklı diller konuşulan ırkların, gerçekçilik kazandırılması açısından farklı diller konuşan oyunculara paylaştırılmış olmasıdır. Örnek vermek gerekirse, Rohan dili ile Gondor'da konuşulan, eski Numenor dili ile Elfçenin karışımı olan Gondorian farklı oldukları için, Gondorlu oyuncuların İngilizce, Rohanlı oyuncuların Türkçe konuşması gerekmektedir. Yabancı kökenli oyuncuların birbirlerinin dilini anlamadıkları için role büyük katkı sağlandığını düşünüyoruz. Sunucumuz 2 yıldır aktif bir şekilde çalışmaktadır. Gerçek yapısına uygun bir Orta Dünya haritası, tüm coğrafi özellikleri ile hazırlanmış, üzerindeki yapıların büyük bir kısmı tamamlanmıştır. Sunucuda iş bölümü vardır ve meslekler aktif olarak kullanılmaktadır. Örneklemek gerekirse, sunucuda Rohanlı bir oyuncu, oduncu olmayı seçmediği sürece ağaç keserek odun toplayamaz.Ya da savaşçı olmayan bir oyuncu demir zırh giyemez, demir kılıç kullanamaz. Sunucuda aktif bir ekonomi söz konusudur, her ülkenin kendine ait ticari ürünleri mevcuttur ve bu ürünler, o ülkeden gelen kervanlar dışında o ülke ziyaret edilmeden alınamaz. Her halkın ayrı bir para birimi vardır ve ekonomideki değişimlere oranla paraların değeri düşüp azala bilmektedir. Sunucudaki tüm özellikleri yazmak isterdim, ancak ne kadar uzun bir konu olursa o kadar sıkıcı bir konu olacağını biliyorum, bu sebeple merak edenler sistemlerimizi wiki ve forum adresimizden inceleyebilirler.

[IRKLAR HAKKINDA]

Gondorian
Gondorda yaşayan halk Gondorlu [Gondorian] olarak adlandırılır. Orta Dünyada çeşitli krallıklar kuran Dúnedain arasında en ünlüleri kuşkusuz Güney Krallığının Gondor İnsanlarıdır. Isildur ile Anárion Gondor’un beyaz kulelerini Güneşin İkinci Çağı’nın 3320. yılında, Arnor’daki Kuzey Krallığını kuran babaları Elendil ile birlikte Númenor’un yok edilişinden kaçtıktan sonra inşa etmişlerdir. Sunucudaki konumları insan uygarlıkları arasında en yüksek yerdedir. Ayrıca Şehir devleti olmaktan çıkmış, bir imparatorluk olma yolunda ilerlemektedirler.

Rohirrim
At Diyarı olarak da bilinen Rohan Güneşin Üçüncü Çağı’nda, 2510 yılında kuruldu. Celebrant savaşında Gondor tam yenilmek üzereyken yardıma gelen Eorl’a, Gondor Kralı tarafından verilen bu topraklarda yaşayanlar, kendilerine “At Efendileri” anlamına gelen Rohirrim ve ülkelerine de Rohan adını verdiler. Rohan; doğuda Anduin Nehri, güneyde Beyaz Boru Dağları, kuzeyde Dumanlı Dağlar ve Fangorn Ormanı ile sınırlanmış geniş ve yemyeşil düzlüklerin bulunduğu bir ülkeydi. Rohan ülkesi beş bölgeye bölünmüştü: Doğu ağılı, Batı ağılı, Doğu Emnet, Batı Emnet ve Bozkır. Çağlar boyunca birçok saldırıya uğrayan Rohan’ın başkenti Edorasdı. Rohan da yaşayan halkın bir çoğu ağırlıklı olarak Batı Emnet’e kurulmus Kral Garwine Lightmane’in inşa ettirdiği Batı göl Kasabasında yaşarlar. Çok güçlü savunma kaleleri (Miğfer Dibi ve Doğu Emnet kalesi) bulunan bu halk Sürü dinine inanmaktadır, At tapınakları olan ve ata tapan bu halk, suratlı atları sayesinde hızlı saldırı yapabilen fakat kültür olarak geride kalmış bir konumdadır. Konuştukları dil Rohirric [Türkçe] olarak adlandırılır.

Orclar
Güneşin İkinci Çağı’nda Anduin Nehri’nin doğusunda Sauron tarafından mesken tutulan bir bölge vardı. İki çağ boyunca Sauron’un ve onun kötü güçlerinin merkezi olan bu bölgenin ismi Mordor yani “Kara Diyar”dı. Mordor doğal bir kale gibiydi üç tarafı aşılması neredeyse imkansız dağ sıraları ile korunuyordu. Kuzeyde Kül Dağları ve batı ile güneyde Gölgeli Dağlar ile sınırlanan Mordor’a sadece iki giriş vardı: Kuzeybatıdaki Cirith Gorgor ve batıdaki Cirith Ungol. Cirith Gorgor girişi Mordor’un iki büyük yaylasına yani; Gorgoroth Yaylası ve kölelerin toplandığı Nurn Yaylasına açılırdı. Bu büyük yaylalar ayrıca ork ordularının da barındırıldığı yerdi. Mordor’un kalbinde Orodruin yani Kıyamet Çatlakları bulunurdu. Onun hemen yanında Ash dağlarının kuzeydoğusunda Sauron’un kalesi Barad-dûr bulunuyordu.Orcların hepsi Mordor birliğine katılmak zorundadır. Efendilerini sevmeseler bile Nazgul ve Kara Lorda duydukları korku nedeni ile sorgulamadan itaat ederler. Aralarında güvenilmez ve kavgacıdırlar. Mordor orcları diğer orclar'ın aksine daha üstündürler ve kavga dolu bile olsa aralarında bir ticaret ve zanaat düzenleri vardır. Savaşlar dişında Mordor diyarında istedikleri gibi yaşarlar. Ama efendileri onları savaştan savaşa sürüklemeye bayıldığından neredeyse bütün günleri Orta Dünya toplumlarıyla savaşmakla geçer. Orta dünyanın lanetidirler. Orclar köle gibi gözükseler de kötü olmanın zevkini her daim yaşayacak, Orta Dünyaya zulüm etmeye devam edeceklerdi.

Sunucudan Resimler

Moderatör tarafından düzenlendi:

BlackiePie

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sunucu hakkında diyecek söz yok, gerçekten kaliteli bir Role Play sunucusu. Hoşuma gitmeyen tek tarafı buildlerin yalap şap yapılmış olması. En azından East Emnet için factionvari duvarlar örülmüş, Buildlere pek dikkat edilmemiş. Ayrıca Texture pack'ın pek göze hitap ettiğini söyleyemem. Bunun dışında sunucu da oyuncu kıtlığı var sanırım.
Özetleyecek olursam; J.R.R Tolkien'in yarattığı dünyada özgürce dolaşmak, gerçek bir RolePlay deneyimi yaşamak ve etrafta koşturan Rohirrim atlılarıyla süregelen roller yapmak istiyorsanız ilk bakmanız gereken yer Türkiye de ki Rol yapma sunucularının efsanesi MythCraft olacaktır -_-

Ayrıca Benden size bir kaç öneri;

*Sunucun forum sitesini özelleştirin
*Mimarileri elinizden geldiği kadar iyileştirin
*Doku paketini yenileyin
*Başvuruları özel mesaj yoluyla almayı deneyin

Son düzenleme:

sasaliger

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
ya neolur başvuru yapamıyorum ben oyun nickim skaterforlife208 neolur white list alın çok oynamak istediğim bi sw

RaltaH00k

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Sunucu hakkında diyecek söz yok, gerçekten kaliteli bir Role Play sunucusu. Hoşuma gitmeyen tek tarafı buildlerin yalap şap yapılmış olması. En azından East Emnet için factionvari duvarlar örülmüş, Buildlere pek dikkat edilmemiş. Ayrıca Texture pack'ın pek göze hitap ettiğini söyleyemem. Bunun dışında sunucu da oyuncu kıtlığı var sanırım.
Şöyle söylemeliyim ki J.R.R Tolkien'in yarattığı dünyada özgürce dolaşmak ve gerçek bir RolePlay deneyimi yaşamak istiyorsanız Sunucuya mutlaka bir göz atmanızı öneririm.

Ayrıca Benden size bir kaç öneri;

*Sunucun forum sitesini özelleştirin
*Mimarileri elinizden geldiği kadar iyileştirin
*Doku paketini yenileyin
*Başvuruları özel mesaj yoluyla almayı deneyin
Önerileriniz için sağolun[DOUBLEPOST=1398017576,1398017483][/DOUBLEPOST]
ya neolur başvuru yapamıyorum ben oyun nickim skaterforlife208 neolur white list alın çok oynamak istediğim bi sw
Özelden ulaşırsanız yardımcı olabilirim

Umut_Yazar

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Kıskandığım sunucu. :p Örnek aldığım sunucu. Çok severek oynadığım ve gerçekçi roller yaptığım efsanevi sunucu. Oyuncu sıkıntısı olsun olmasın ben bu sunucuda 2 kişi ile, başka sunuculardaki 50 kişi ile yapmadığım rolleri yapabiliyorum. Konsept seçimi ve Role Play dünyasında kazandırdığı yeniliklerin mükemmeliği de aşikar. :)

Quadra

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Dün gece başvuru yaptım hala cevap yazmadınız bi baksanız iyi olacak
Edit : Cuma günleri kontrol ediyormuşsunuz tamam

Son düzenleme:

RaltaH00k

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Dün gece başvuru yaptım hala cevap yazmadınız bi baksanız iyi olcak
Edit : Cuma günleri kontrol ediyormuşsunuz tamam
Evet cuma, cumartesi ve pazar günü okunuyor başvurular. İyi günler[DOUBLEPOST=1398587955,1398365222][/DOUBLEPOST]Birçok yeni Quest eklenmiştir.

NeadSing

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Daha önceden de konuları açılmış Türkiyede elit rp yapmak isteyenlerin bulabilecegi 2-3 allternatiften biri. Build konusunda biraz Daha gelistirilirse tam Muah lık olur :))

Zamanım olmadığından kaydim yok ama arkadaşların hesaplarından role yeni basladiklarinda bakmistim.

andreasste

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
ben lord of ring i izledim ama soruları internet yardımıyla yapabildim ancak :)

RaltaH00k

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Lord Of The Ringsi İzlemediğimden Kaybediyorum İşi Offffff!!:((((((((((
Lord of the rings hakkındaki soruları Vikipediden araştırabilirsiniz.[DOUBLEPOST=1398608923,1398608854][/DOUBLEPOST]
Daha önceden de konuları açılmış Türkiyede elit rp yapmak isteyenlerin bulabilecegi 2-3 allternatiften biri. Build konusunda biraz Daha gelistirilirse tam Muah lık olur :))

Zamanım olmadığından kaydim yok ama arkadaşların hesaplarından role yeni basladiklarinda bakmistim.
Yorumunuz için teşekkürler