Modsuz survival'da acayip az fps

andreasste

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Fazla az olmasının nedenini bilmiyorum fps'nin(saniyedeki görüntü sayısı).Burda sizin ss attım fps'nin az olduğunu kanıtlamak için.Bu az 3-4 modlu oynarken oluyor ancak modsuz survivalda ise en fazla 10 fps oluyor o da çekilmeyecek kadar az yardım edebilecek var ise çok saolsun.+1 vereceğim.

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
RAM'ı çok verdiği için böyle bir sorun ile karşılaşmaz. Bunun bir kaç sebebi vardır. Ekran kartı performası veya yazılımsal. Ekran kartınız MineCraft ayarlarınızı kaldıracak kadar güçlü değil ise bunu yapması normal. Ama eğer yeterli bir donanım ise yazılımların etkisi çok büyüktür. Java, DirectX, OpenGL gibi temel çözümleme araçlarınızı güncellemeniz sorunu çözer diye düşünüyorum.

andreasste

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ekran kartı problem olur mu anlamadım benim ekran kartı 512mb ancak o ekran kartını kaldırmadığı için ekran mavi oluyor hep.Java tam sürümlü diğerlerini bilmiyorum :)

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Ekran kartı problem olur mu anlamadım benim ekran kartı 512mb ancak o ekran kartını kaldırmadığı için ekran mavi oluyor hep.Java tam sürümlü diğerlerini bilmiyorum :)
Ekran kartı tabi ki problem olur çünkü minecraft sanıldığı kadar kötü bir görüntü işletimi kullanmıyor. Sadece az ekran kartı belleği kullanıyor fakat ekran kartının performansı sürümü modeli çok önemli. MineCraft'ın resmi sitesinden sistem gereksinimlerine bakabilir ve sisteminiz ile karşılaştırabilirisniz.

enescrafter

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Bende 0 FPS ye kadar düştü kanıtıda var hatta inanmayanlar için ekran görüntülerine baksın çok bloklu yerlerde çok kasıyor küçük ekranda oynamanı öneririm bnde FPS yi artırmıştı ayarları en düşüğe almışsındır zaten Optifine modu var bide onuda deneyebilirsin yapılacak çok bi şey yok

andreasste

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ekran kartı tabi ki problem olur çünkü minecraft sanıldığı kadar kötü bir görüntü işletimi kullanmıyor. Sadece az ekran kartı belleği kullanıyor fakat ekran kartının performansı sürümü modeli çok önemli. MineCraft'ın resmi sitesinden sistem gereksinimlerine bakabilir ve sisteminiz ile karşılaştırabilirisniz.

Sistemler tam oturmuyor ama eskiden 512 mb ram ile oynardım 20 fps ile felan ama yükseltince düştü ama bu bu aralar oluyor eskiden fps 30 a vardığı oluyor.

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Bilgisayar özelliklerini yazabilir misin?

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
En az 2 GB RAM olması lazım Minecraft'ı düzgün oynamak için. Ekran kartının özellikleri nedir?

andreasste

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ekran kartı 512 mb ancak pc çoook eski olduğundan ekran hep mavi gözüküyor bu da adama koyuyor yani :)