Mod Kurma Rehberi (Bütün Yöntemler)

YokunjoN

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar :)Ben foruma yeni katıldım ve bu ilk mesajım.Umarım benden memnun kalırsınız.Belki bağzılarınız ile daha önceden tanışmışızdır,kesinlikle 1-2 kişi tanıdığım çıkacak.Neyse konumuza geçelim şimdi size minecrafta mod yüklemenin değişik yollarını anlatacağım."Değişik yol" derken bağzı modlar minecraft.jar a atmanızı ister bağzıları ise .minecraft içindeki mods ve resources'e.

Benim bildiğim mod kurumları 2 çeşittir;
1- Basit kurulumlu modlar. (gelişmişler)
2-Zor kurulumlu modlar. (gelişmemişler)

İlk olarak basit kurulumlu modlar ile başlayalım.Basit kurulumlu modlara örnek olarak:
İndustiralcraft 2,
Portal Gun Mod,
Verilebilir .
İlk olarak minecraftınıza force update çekin (Premium olanlar optionstan tıklasınlar) ve gerekli modları yükledikten sonra (bunlar gelişmemiş modlardır 2. seçenekte yüklenmesi gösterilecek)minecrafta girip hata vermeden ana ekrana gelip oyunu kapatın.(hata verdiyse force update ve yine yükle)İkinci olarak .minecrafta giriyoruz girmek için;
Windows XP : Başlat>Çalıştır>%appdata%/.minecraft/,
Windows Vista/7 : Başlat>Arama çubuğuna>%appdata%/roaming/.minecraft/,
yazın.
Sonra ise; İndirdiğiniz dosyayı açın.
İçinde büyük ihtimalle resources ve mods dosyası olacak.
eğer modsu göremezseniz 1. adımı yine uygulayınız.(1. adımın sonunda minecraftı kapatıp açtığımızda mods dosyası oluşmuş olacaktır lütfen adımları tam olarak uygulayınız)
Modsun içindekileri modsa resourcesin içindekileri resourcese atalım.
Bağzılarında resources olmayabilir fakat mods kesinlikle olmak zorundadır.

.Bu modların kurulumunu detay olarak hamachimden alabilirsiniz.(Hamachi ağım ve şifrem aşağıda olacaktır)

İkinci olarak ise zor kurulumu yapacağız (gelişmemiş)
Basit kurulumun ilk iki adımını yapalım

İlk olarak minecraftınıza force update çekin (Premium olanlar optionstan tıklasınlar) ve gerekli modları yükledikten sonra (bunlar gelişmemiş modlardır 2. seçenekte yüklenmesi gösterilecek)minecrafta girip hata vermeden ana ekrana gelip oyunu kapatın.(hata verdiyse force update ve yine yükle)
İkinci olarak .minecrafta giriyoruz girmek için;
yazın.
Şimdi bu modlardan biraz bahsedelim:
Bu modlar normal mod olabilir fakat çoğunlukla bağzı modların çalışması için gereken modlardır.

Normal mod olanlardan biri : Buildcrafttır.
Yardımcı mod olanlardan bir ikitanesinide verelim : Modlaoder,ModloaderMP,Minecraft Fore Api(buildcraftın yapımcısının yaptığı bir moddur ve çoğu modda gereklidr).

Şimdi yardımcı mod filan olması farketmez.
Bin/minecraft.jar ı açıyoruz(winrar veya benzeri bir programla) (minecraft.jar yazmayabilir.Direkt minecraft yazabilir)
modun olduğu klasordekilerin hepsini (bağzı modların açıklaması vardır onları okuyun)minecraft.jar a atıyoruz.;
Not: Bağzı modlarda hepsi minecraft.jar a atılmaz. Gereken dosyalar resourcese ve moda diğerleri ise minecraft.jar a atılır.Extradan planes moddaki gibi .minecraftada atılabilir.

Modları googleden buildcraft , industrialcraft2 gibi aratırsanız bulabilirsiniz.

Yardım edebildiysem ne mutlu bana :)

Burak

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
konuyu daha tertipli düzenli yazsan daha iyi olcak aslında, biraz karısık gibi geldi düzen, baslıkları tek tip renk, acıklamalar tek tip renk olsa daha iyi olur ya

Anil96

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Burak Arkadaşım Bence Adam Daha Belirgin Olsun Dikkat Çeksin Diye öyle yapmış

YokunjoN

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Eğer düz renk yapsaydım Önemli Yerler farkedilmez kaldığınız yerleri karıştırabilirdiniz.Bir bildiğimiz var heralde :)Azcık emeğe saygı...O kadar renk koymak kolay değil o yazıyı 2 saatte yazdım.

D

DT4ever

Ziyaretçi
Adamlar haklı. Renksiz daha güzel olacakmış. Ekran gözümü aldı hiçbir şey okuyamadım. Umarım doğru ve düzgün bilgiler verilmiştir.

PiRaTe

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Güzel Olmuş Eline Saglık

YokunjoN

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Teşekkürler Ayrıca DT4Ever her bir konu ayrı başlıkta koydum karıştırılmasın diye...Ayrcıa renksiz versionuda ekledim... AŞAĞIDA

Renksiz Version:

Merhaba arkadaşlar Ben foruma yeni katıldım ve bu ilk mesajım.Umarım benden memnun kalırsınız.Belki bağzılarınız ile daha önceden tanışmışızdır,kesinlikle 1-2 kişi tanıdığım çıkacak.Neyse konumuza geçelim şimdi size minecrafta mod yüklemenin değişik yollarını anlatacağım."Değişik yol" derken bağzı modlar minecraft.jar a atmanızı ister bağzıları ise .minecraft içindeki mods ve resources'e.

Benim bildiğim mod kurumları 2 çeşittir;
1- Basit kurulumlu modlar. (gelişmişler)
2-Zor kurulumlu modlar. (gelişmemişler)

İlk olarak basit kurulumlu modlar ile başlayalım.Basit kurulumlu modlara örnek olarak:
İndustiralcraft 2,
Portal Gun Mod,
Verilebilir .
İlk olarak minecraftınıza force update çekin (Premium olanlar optionstan tıklasınlar) ve gerekli modları yükledikten sonra (bunlar gelişmemiş modlardır 2. seçenekte yüklenmesi gösterilecek)minecrafta girip hata vermeden ana ekrana gelip oyunu kapatın.(hata verdiyse force update ve yine yükle)İkinci olarak .minecrafta giriyoruz girmek için;
yazın.
Sonra ise; İndirdiğiniz dosyayı açın.
İçinde büyük ihtimalle resources ve mods dosyası olacak.
eğer modsu göremezseniz 1. adımı yine uygulayınız.(1. adımın sonunda minecraftı kapatıp açtığımızda mods dosyası oluşmuş olacaktır lütfen adımları tam olarak uygulayınız)
Modsun içindekileri modsa resourcesin içindekileri resourcese atalım.
Bağzılarında resources olmayabilir fakat mods kesinlikle olmak zorundadır.

.Bu modların kurulumunu detay olarak hamachimden alabilirsiniz.(Hamachi ağım ve şifrem aşağıda olacaktır)

İkinci olarak ise zor kurulumu yapacağız (gelişmemiş)
Basit kurulumun ilk iki adımını yapalım

İlk olarak minecraftınıza force update çekin (Premium olanlar optionstan tıklasınlar) ve gerekli modları yükledikten sonra (bunlar gelişmemiş modlardır 2. seçenekte yüklenmesi gösterilecek)minecrafta girip hata vermeden ana ekrana gelip oyunu kapatın.(hata verdiyse force update ve yine yükle)
İkinci olarak .minecrafta giriyoruz girmek için;
yazın.
Şimdi bu modlardan biraz bahsedelim:
Bu modlar normal mod olabilir fakat çoğunlukla bağzı modların çalışması için gereken modlardır.

Normal mod olanlardan biri : Buildcrafttır.
Yardımcı mod olanlardan bir ikitanesinide verelim : Modlaoder,ModloaderMP,Minecraft Fore Api(buildcraftın yapımcısının yaptığı bir moddur ve çoğu modda gereklidr).

Şimdi yardımcı mod filan olması farketmez.
Bin/minecraft.jar ı açıyoruz(winrar veya benzeri bir programla) (minecraft.jar yazmayabilir.Direkt minecraft yazabilir)
modun olduğu klasordekilerin hepsini (bağzı modların açıklaması vardır onları okuyun)minecraft.jar a atıyoruz.;
Not: Bağzı modlarda hepsi minecraft.jar a atılmaz. Gereken dosyalar resourcese ve moda diğerleri ise minecraft.jar a atılır.Extradan planes moddaki gibi .minecraftada atılabilir.

Modları googleden buildcraft , industrialcraft2 gibi aratırsanız bulabilirsiniz.
Logmein Hamachi Ağları : Yokusv1,
Yokusv2,
Yokusv3,
Yokusv4,
Yokusv5,
Yokusv6,
Yokusv7,
Yokusv8,
Yokusv9,
olmak üzere hepsine (dolu olmadığı sürece)girebilirsiniz.
Hepsinin şifresi: 123 tür.
NOT:Ağa alınmanız için ilk önce benden onay beklemelisiniz.Onaylandıktan sonra bana sorununuzu yazabilirsiniz en geç 1 gün içerisinde cevaplarım.

Yardım edebildiysem ne mutlu bana

Bora

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
bence renksiz daha iyi

EspioN96

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Emeğine sağlık kardeşim olduça işimize yaradı.En azından bilmeyenlerin :)

Bora

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
evet soran arkadaslarima tavsiye ediyorum

BigBoss32

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ayıp olmasın ama keşke yazıyı gri yapsaydın gözü çok yoruyor :S

onuralp

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Birde Bunun mc patcher ile kurulumu vardı modların tabi basit modların.