Mınecraft Yeni Başlayanlar İçin Baştan Sona Anlatım

KaganTR

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Minecraft oynamak isteyen oyuncular maalesef oyundaki rehber ve öğretici noktaların noksanlığından dolayı zorlanabiliyorlar ve sizler için hazırladığımız bu Minecraft rehberimiz sayesinde oyundaki ilk gününüzü çok daha kolay bir şekilde atlatabilir ve ardından oyuna dair bilmeniz gereken temel noktalar hakkında fikir edinebilirsiniz. Tabii ki bunun için ilk olarak Minecraft'ı bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor.
Mınecraft'a başlarken ilk yapmanız gereken elbette yeni bir dünya yaratmak. Bu işlemi tamamlamak için gerekli olan adımları aşağıdaki başlık altında bulabilirsiniz.
Minecraft'ta Yeni Dünya Yaratma

Bu oyunu yeni Başlayanlar İçin Baştan Sona Anlatacağım. Yeni Başlayanlar İçin Baştan Sona Anlatım'ta yeni dünyamızı yaratmak için ilk yapmamız gereken tabii ki oyunu açmak ve daha sonra karşımıza çıkacak olan "Tek Oyunculu" seçeneğini kullanmak. Eğer bu bölüm sizde İngilizce olarak çıktıysa "Settings" ve daha sonra "Language" bölümünden oyunun dilini Türkçe'ye çevirebilirsiniz.
"Tek Oyunculu" menüsünün içinde hemen sağ tarafta "Yeni Dünya Yarat" butonunu göreceksiniz. Bu butona tıklayarak devam ediyoruz.
"Dünya Adı" bölümüne oyundaki dünyamız için kullanacağımız adı giriyoruz ve ardından "Yeni Dünya Yarat" butonuna basıyoruz. Bu aşamada oyun bizi yeni dünyayı yaratana kadar kısa bir süre bekletecektir.
Oyun dünyamız yaratıldığına göre ilk etapta hiç vakit kaybetmeden bir kaç tane ağaç bulmamız gerekiyor. Zira temel malzemelerimizi odunlarla hazırlayacağız ve oyun dünyasında gece olmadan tüm ihtiyacımız olan malzemeleri elde etmemiz yaratıkların saldırısından korunmak için gerekli. Oyundaki zararlı yaratıklar geceleri ortaya çıktıkları için ilk gecemizde elimizde savaş malzemeleri bulunmayacaktır ve bu nedenle onlardan kaçınmak oldukça önemli.

Ağacımızı bulduğumuzda hemen ellerimizi kullanarak ağaçta bulunan tüm odun bloklarını parçalıyor, çıkan odunları topluyoruz. 3 veya 4 tane ağaçta bulunan tüm odunları toplamak ilk etapta bizim için yeterli olacaktır fakat vakti ayarlayabilirseniz daha fazla ağaç da kesebilirsiniz.

Bir miktar odun alınca hemen klavyemizden "E" butonuna basıyoruz ve daha sonra "Üretim" bölümü içerisine odunlarımızın yarısı kadarını koyuyoruz. Böylelikle odunları kolayca işlenmiş tahtalara çevirebiliyoruz. Farenizin sağ butonunu tahta üzerine getirip tıkladıkça tahtaları elde edebilirsiniz.
Bir miktar tahta elde ettiğimizde bu tahtaları hemen yine üretim bölümüne ekran görüntüsünde olduğu gibi yerleştiriyoruz ve bir "Çalışma Masası" elde ediyoruz. Daha sonra bu masayı alt kısımda bulunan kısayollara ekleyebilirsiniz.
Alt kısımda bulunan bu kısayollara erişmek için klavyenizdeki 1 ila 9 arasındaki sayılara basabilirsiniz. O an aktif hale getirdiğiniz eşya karakterinizin elinde belirecektir. Çalışma masamızı elimize aldıktan sonra boş bir yere sağ tıklıyor ve masanın yerleştirilmesini sağlıyoruz.
Yere koyduğumuz masamıza bir defa sağ tıkladığımızda daha gelişmiş üretim seçeneklerinin olduğunu ve artık 9 adet ürün kullanarak üretim yapabileceğimizi görebilirsiniz. İlk etapta çubuklara ihtiyacımız var ve bunun için iki tahta bloğunu üstüste çalışma masamızın üretim kısmına koyuyor ve çıkan çubukları envanterimize atıyoruz.
Tabii ki dün odunlarınızı ve tahtalarınızı harcamayıp birazını kenarda yedek olarak tutmayı unutmayın. Şimdi çalışma masamıza çubuk ve tahtaları ekran görüntüsündeki gibi yerleştirerek bir tahta balta yaratabiliriz. Tahta balta sayesinde ağaçları çok daha hızlı bir şekilde kesebiliyoruz ve kendimize bir sığınak yapmadan önce bir iki ağaç daha kesmek isteyebilirsiniz.
Baltadan sonra hemen bir kazma yapıyoruz.Kazmalar taşı kırabilmek için gerekli ve bu nedenle bu adımı atlamamanızı öneriyorum.
Kazmamızı elde eder etmez hemen etrafınızda bir taş formasyonu aramalısınız ve daha sonra bu taşın içerisine kendinize yetecek kadar genişlikte bir oda kazabilirsiniz Eğer çevrede taş yoksa topraktan oluşmuş herhangi bir tepe ya da dağ da işinizi görecektir.
Mağaramızı açarken kırdığımız taşları topladıysanız envanterinizde bir ocak yapmak için gerekli miktarda taş var demektir. Ekran görüntüsündeki gibi taşları çalışma masanıza yerleştirirseniz burdan hemen bir ocak elde edebilirsiniz.
Ocağımızı çalışma masasının yanına yerleştirdiğimizde artık onu çalıştırabiliriz demektir. Bunu yapmak için yerleştirdiğiniz ocağın üzerine sağ tıklayabilirsiniz.
Eğer çevrenizdeki taş formasyonlarında kömür bulduysanız bu adıma ihtiyacınız yok ancak hemen çevrede kömür yoksa odunumuzun bir kısmını ocağın üst kısmına bir kısmını ise alt kısmına koyarak odun kömürü elde edebiliriz. Odun kömürünün standart kömürden daha dayanıksız olduğunu da belirtmek gerek ancak acil ihtiyaçlarda odun bu konuda yeterli kömür kaynağını sağlayabiliyor.
Elimizdeki çubukları ve kömürleri çalışma masasının üretim bölümüne yerleştirirsek meşaleler yaratabilir ve böylelikle gece karanlığından korunabiliriz. Bu meşaleleri evimizin içini aydınlatmak ve evin çevresini aydınlatarak yaratıklardan korunmak için kullanacağız.
Meşalelerimiz sayesinde evimizin içerisini aydınlattık. Ufak bir oda için tek bir meşale yeterli olacaktır ancak geniş yerler kazıyorsanız bol bol meşale koyarak mağaranızda yaratıkların ortaya çıkmasını engellemelisiniz. Zira yaratıklar karanlık ortamlarda kendiliğinden ortaya çıkmaktadırlar.
Mağaranızın girişini iki blokluk bir açıklık bırakacak kadar taşla kapadıktan sonra bir kapı yapmak isteyebilirsiniz. Tahta kapılar normal zorluk ayarında zombiler tarafından kırılamıyorlar ve bu nedenle yeterli olacaklardır. Çalışma masasının üretim kısmına tahtalarımızı aşağıdaki gibi yerleştiriyor ve kapımızı alıyoruz.

Kapıyı iki blokluk boşluğa yerleştirerek aktif hale getirebilirsiniz. Ancak kapıyı eklerken evin dış kısmına çıkıp oradan yerleştirmeyi unutmayın. Aksi taktirde kapı ters olacaktır.
Sıra geldi kendimize bir odun veya taş kılıç yapmaya. Zira hem yemek için hayvan avlamamızgerekiyor hem de yatak yapmak için yün toplayacağız. Eğer yeterli taşınız yoksa mağaranızı kazmaya devam edebilirsiniz yahut odun bir kılıç yapabilirsiniz. Çalışma masasına aşağıdaki şekilde ürünleri yerleştirerek kılıcınızı elde edebilirsiniz.

Çevrenizde muhtemelen domuzlar, inekler, tavuklar gibi hayvanlar yer alacaktır. Bu hayvanların etlerini alarak ilk günlerimizde açlığımızı bastırmak için kullanacağız. Koyunlardan et çıkmadığı için acıktıysanız koyunları kesmemenizi öneriyorum. Benim çevremde o an domuzlar vardı ve bu nedenle kılıcımla domuzları öldürdüm.
Öldürülen domuzların üzerinden düşen etleri topluyor ve envanterimizde 5-6 tane et olana kadar bu şekilde devam ediyoruz.
Tabii ki etleri çiğ çiğ yemiyoruz. Hemen evimize gidiyor ve ocağa kömürle birlikte koyarak pişirilmiş et elde ediyoruz. Böylece etimiz daha doyurucu olacaktır.
Şimdilik konumuzu burda bitiriyorum.Konuda bir eksik görürseniz yorumda belirtebilirsiniz :)
Kaynak: Tam-İndir Google *Mınecraft Resmi Kitabı* Ve Ben :)

Son düzenleme:

Jacops

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Açtığın konulara alıntıdır da yazarsan çok iyi olacak.

fyreUK

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
kardeş bari alıntı yapacaksın düzgün alıntı yap ismini vermek istemediğim sitenin logosu her yerde ona göre mod olma çabaları gibi

Shrike

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
tam indir logosunu görene kadar iyidi üşenmeden yazmış diyecektim ama o logo :c