Minecraft sunucuma .com alan adı olarak uyarlama.

Leforfs

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar, başlıktada göründüğü üzere minecraft sunucuma .com alan adı ile bitmesini istiyorum bağlamayı felan biliyorum fakat, alan adını godaddy diye bir siteden 5TL'ye alacağım. Sizce aldığım alan adını minecraft sunucuma geçirebilirmiyim ?

Elfen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Nameserver

ShortPallMall

AtinaSaga.Com Türkiyenin ilk MMOSurvival sunucusu
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
evet yapılabilir al godaddy den

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ne Alakası Var?

Sunucuna Yönlendirmek İçin Alan Adını ya Hostinge Sahip Olacaksın ya da GoDaddy'den Yönlendirme Servisi Satın Alacaksın. (GoDaddy de Yönlendirme Servisi Yoksa Hosting Almak Zorundasın)

Elfen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ne Alakası Var?

Sunucuna Yönlendirmek İçin Alan Adını ya Hostinge Sahip Olacaksın ya da GoDaddy'den Yönlendirme Servisi Satın Alacaksın. (GoDaddy de Yönlendirme Servisi Yoksa Hosting Almak Zorundasın)
Hosting ile ne alakası var ? Bilmiyorsunuz bari gelip bilgili kişilik gibi gözükmeye çalışmayın. "Name server, sahip olunan alan adlarının belirli bir IP adresiyle bağdaştırılmasını sağlar."

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hosting ile ne alakası var ? Bilmiyorsunuz bari gelip bilgili kişilik gibi gözükmeye çalışmayın. "Name server, sahip olunan alan adlarının belirli bir IP adresiyle bağdaştırılmasını sağlar."
Güldürüyorsun Beni :D. Sen NameServer'ı Nasıl Bir IP'ye Yönlendirmeyi Düşünüyorsun ? Abi Saçma Yorumlar Yapmayın ya

Elfen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Güldürüyorsun Beni :D. Sen NameServer'ı Nasıl Bir IP'ye Yönlendirmeyi Düşünüyorsun ? Abi Saçma Yorumlar Yapmayın ya
Zaten Nameserver'ı bir IP adresine yönlendirmiyorsun alan adını yönlendiriyorsun...

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bak Zahmet Edip İnternetten ilk Cümleyi Kopyalamışsın Eyvallah :D Ama İsim Sunucusu Alan Adı İle Sunucu Arasında ki Bağlantıyı Sağlar. Senin xx.com isminde Alan Adın Varsa Bu Alan Adını Yönlendirmeni Sağlamaz. Atıyorum Hostingin Vardır ve İsim Sunucusu ns1.xx.com ns2.xx.com dur alan adının isim sunucularını da ns1.xx.com ns2.xx.com yaparsın böylece hostingten alan adına dair tüm ayarlamayı yapabilirsin.

Kodzernet

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba,
Evet yapabilirsin. İP Adresin portluysa bir SRV kaydı ile bunu halledebilirsin, eğer VDS kullanıyorsan A record ile ekleyebilirsin. Hosting almana veya Nameserver yönlendirmenize gerek yok.

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhaba,
Evet yapabilirsin. İP Adresin portluysa bir SRV kaydı ile bunu halledebilirsin, eğer VDS kullanıyorsan A record ile ekleyebilirsin. Hosting almana veya Nameserver yönlendirmenize gerek yok.
Sadece Alan Adı Alarak Bunu Yapamaz. Yani Çoğu Firmada Ücretsiz Yönlendirme Hizmeti Var Evet Ancak Yönlendirme Servisi Olmayan Firmalarda Hosting Almak Zorundadır. Öbür Türlü NameServer İle Yönlendirmenin (Sayılı IP Değiştirme Olayından Bahsediyorum) Hiçbir Alakası Yok Diye Bİliyorum.

Kodzernet

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sadece Alan Adı Alarak Bunu Yapamaz. Yani Çoğu Firmada Ücretsiz Yönlendirme Hizmeti Var Evet Ancak Yönlendirme Servisi Olmayan Firmalarda Hosting Almak Zorundadır. Öbür Türlü NameServer İle Yönlendirmenin (Sayılı IP Değiştirme Olayından Bahsediyorum) Hiçbir Alakası Yok Diye Bİliyorum.
Bu olay Name Server ile alakalı değil, DNS ile alakalı yukarıda anlattığım SRV ve A kayıt oluşturma tamamen DNS ile alakalı

Elfen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
İllaki attıracaksın yahu. @Kodzernet in dediği gibi de olur. Hostinge falan gerek yok saçmalamayı bırak artık.

Leforfs

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar yazılan yorumları tek tek okudum olur demişsiniz veya hosting felan demişsiniz. Sunucumu nitrado'dan aldım xxx.nitrado.net diye ip'de var fakat ben alan adını alıp play.xxx.com yapabilirmiyim.

FuryRS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İllaki attıracaksın yahu. @Kodzernet in dediği gibi de olur. Hostinge falan gerek yok saçmalamayı bırak artık.
Beni Desteklediğin İçin Teşekkürler.
Söylediğin Şey : Hosting ile ne alakası var ? Bilmiyorsunuz bari gelip bilgili kişilik gibi gözükmeye çalışmayın. "Name server, sahip olunan alan adlarının belirli bir IP adresiyle bağdaştırılmasını sağlar."

Benim Dediğim Şeyse: Sunucuna Yönlendirmek İçin Alan Adını ya Hostinge Sahip Olacaksın ya da GoDaddy'den Yönlendirme Servisi Satın Alacaksın. (GoDaddy de Yönlendirme Servisi Yoksa Hosting Almak Zorundasın)
Lütfen Yorumları Adam Akıllı Oku. Neyse Anlamak İstemeyen Bir Arkadaş Daha :D

KilllerDragons

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
yapacağın işlem basit alacaksın domain sunucunun ip adresine yönlendirme yapıcaksın oldu bitti bu iş :D eğer yönlendiremezsen hostingten nameserverlerini istiyebilirsin