Minecraft Sunucu Desteği

OdyeseusTR

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar biz bir ekip olarak Minecraft sunucusu açacağız. Geçen yaz ve onda önceki yaz Nitrado'dan cüzi olmayan bir rakama sunucualmıştık. Fakat tabii ki Nitrado'nun mükemmel koruma sistemi tüm DDOS'ları engelledi (!) Bizde bu yaz farklı bir şey denemek istiyoruz. Sizce hangi hosting şirketi mi bilişim mi dersiniz bilmem de hangisi onların diğerleribe göre daha iyidir. Biraz araştırdım. Biz 6 GB Ram ile 50 kişilik düşünüyoruz ufak ufak. Kimisinde 70-80 kimi 120-140 çok değişken. Sizce hangisi en iyisi hem fiyat hem performans olarak. Bir de şu DDOS koruması olayı doğru mu yoksa firmaya göre değişir mi? Batihost, AxiTR, McPRO(bu biraz pahalı:)) TTNet Bilişim, Büyükweb, Skynet Bilişim vs. Ben burada en çok Skynet'i sevdim çünkü 16 GB Ram i7 işlemci 300 kişilik kapasiteli falan 95 TL. Diğerlerine göre çok fazla ucuz. Lütfen yardımcı olunuz tüm fikirlere açığız ( Nitradi hariç tabi :) )

iZeckGH

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bence Fiyatina Fazla Bakma Hem Fiyat Hemde Kaliteye Bak!!
Skynet Hakkında BirCok Sikayet Var Dolandırıcı Diyorlar Bence
16 Gb 300 Kisilik Sw 90 Tl Olması Imkansız Bısı..
Bana Gore En Ucuz Hostingelerden Birisi Olan Batihostta 8 Gb 110 Tl Bunda Bir Bit Yenigi Var Soylıyım ...

Son düzenleme:

UcanKofte

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0

MassiveTurk

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Skynet !! Alma Sakın Milleti Kandiriyor Vermiyor !!

Sayfa.Net Var Bakarsan Bütcene Göre bir şey Bulabilirsin.[DOUBLEPOST=1424250964,1424250719][/DOUBLEPOST]
PlameGame'den alabilirsin .Makinenin Upload hızı felaket aşada attım .resmini panel olarak multicraft sistemleri kullanıyoruz .fiyatlar uygun bence ,facebook sayfasında 10 tl indirim kodu var.
Site : PlameGame.com
Facebook sayfası : https://www.facebook.com/pages/PlameGame-Oyun-ve-Ses-Sunucuları/1585380665030103?fref=ts

Bu Şirketde Güzele Benziyor Deniyecegim.

OdyeseusTR

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Açıkçası Plamegame çok iyiymiş beğendim. Kişi kapasitesi yazmıyor sanırım. Ya da ben görmedim. Bir de 6GB Ram i7 işlemciyle o upload hızıyla 10 world sunucuyu zorlar mı? O kadar Dünya için nasıl bir makine olmalı?

UcanKofte

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Açıkçası Plamegame çok iyiymiş beğendim. Kişi kapasitesi yazmıyor sanırım. Ya da ben görmedim. Bir de 6GB Ram i7 işlemciyle o upload hızıyla 10 world sunucuyu zorlar mı? O kadar Dünya için nasıl bir makine olmalı?
2xE5 1410v2 var , 10 haritayi rahat kaldirir :)

OdyeseusTR

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Keşke ne dediğini anlasam :))
10 World ? Hungergames Felanmi Kurcaksin.
Hub olacak. Creative - faction - survival ve games games içersinde skyblock hungergames ve mini games olacak.
hunger gamese o kadar harıta yapmak yerıne butun maplerı bır harıtada toplasan daha ıyı olur ...
Onu nasıl yapacağım ya her mapin kendi worldü yok mu ? O mapleri nasıl aynı worlde koyucam??

iZeckGH

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Keşke ne dediğini anlasam :))

Hub olacak. Creative - faction - survival ve games games içersinde skyblock hungergames ve mini games olacak.

Onu nasıl yapacağım ya her mapin kendi worldü yok mu ? O mapleri nasıl aynı worlde koyucam??
world edıtle kopyala yapıstır yap ama dusuk ramlıyse sw çoker makina kafayı yer en az 6-8 gb ram olsun makina..

Alps

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Abdullah şimdi E5 1410'un dual way desteği yok. :D
2x olması imkansız yani.
OVH'ın 1410 sattığı da açıkçası yok. (KS,SYS,OVH 1410'lu bir makine satmıyor.)
Ki 1410 tek başına i7 2600'den bile zayıf bir CPU.
Ben açıkçası hava da düm düz reklam kokusu alıyorum kusura bakma. :D

RootandBoot

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
2x olması imkansız yani.
Alps;
E5 1410 v2 dual desteği olmasına gerek yok.Makine Dell r3xx serilerinden bir tanesi.Dell tarafından toplanan serverlerin özel anakart ve bios yapısıyla yapılmış bir mimariye sahip.Ayrıca yukarıdaki saydığın firmaların hiçbirinden alınmıyor bu server. Sunucu dünyası orada saydığın firmalardan ibaret değildir. :)

UcanKofte

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
2x olması imkansız yani.
Eren bey gerekli aciklamayi yapmis :)

OdyeseusTR

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Peki ben diyelim 8 GB Ramlik i7 işlemcili bir sunucu aldım. Bu yukarıda bahsettiğim şekilde bir hub'u kaldırır mı dersiniz? (10 world) Ve ayrıca o edit olayıyla diyelim aynı yere koydum hepsini. Hepsini aynı worldde çalıştırırken problem çıkmaz mı? Lag olur başka bir şey olur??

Alps

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Alps;
E5 1410 v2 dual desteği olmasına gerek yok.Makine Dell r3xx serilerinden bir tanesi.Dell tarafından toplanan serverlerin özel anakart ve bios yapısıyla yapılmış bir mimariye sahip.Ayrıca yukarıdaki saydığın firmaların hiçbirinden alınmıyor bu server. Sunucu dünyası orada saydığın firmalardan ibaret değildir. :)
Sunucu dünyası tabi ki OVH ve yan kuruluşları üzerinden yürümüyor.
Fakat verdiğiniz tüm bloklar OVH üzerinden tek makineye kayıtlı.
Co-location olarak OVH'den sunucu kiralamak çok ayrıntılı bir iş ki Türk aracı bulmak imkansız. :)
R10'da iyinet'te filan bu tarz aracıları bulamazsınız.
Ayrıca Dell R310 ve R320 tek soket üzerine kurulu sunuculardır.
Bununla birlikte fiziksel olarak 1400v2'ler aynı chipset üzerinden iki CPU'ya emir veremez.
Buyurun isterseniz Intel'e de Dell'e de birer destek talebi açıp soruları soralım.