Yardım Minecraft Sorunları - Yardım - Tüm Hatalar

• Konuyu başlatan Reloven
  • Başlangıç tarihi
R

Reloven

Ziyaretçi
Son Zamanlarda Artan Minecraft Sorunları Hakkında Çok Fazla Başlık Açılıyor Ve Başlıklar Neredeyse Hep Aynı Sorunla İlgili Bende Bu Sorunları Tek Başlık Altında Toplayarak Çözüm Yollarını Söyleyecegim. Başlayalım :)

Not : Emeğe Saygıdan Bi Beğeniyi Hor Görmeyin.
Minecrafta Tıklıyorum Açılmıyor ;

Javayı Güncelleyin Ve Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın Ve Minecraftı Yönetici Olarak Çalıştırın. 2. Olarak Güncelleyerek Olmaz İse Minecrafta 1Kez Tıklayın Ve 7 8 Kez Entere Tıklayın.

Minecraft Çok Geç Açılıyor ;
Bir Mod Yüklemiş Olabilirsiniz Yada Bir 3. Parti Program Force Update Yaparak Oyununuzu Güncelleyin. Yine Sorun Devam Ediyor İse Javayı Güncelleyiniz.

Minecraft İndiriyorum Ama Açamıyorum ;
Öncelikle Korsana Karşıyım Ama Yinede Yardımcı Olayım İnternetten Cracked İndirdiginde Zaten Exe'ye Tıklarsanız Roaming Klasörüne .Minecraft Otomatik Olarak Gelecektir. Daha Sonra Force Update Yaparak Oyununuzu 1.5.2'ye Yükseltebilirsiniz.

Java Virtual Machine Hatası ;
Çok Rastlanmasada Bazen Olabiliyor Pc Çok Fazla Ram Kullanıyodur Buyüzdende Oyunu Açmaz Kendini Korumak Amaçlı Bilgisayarınızda Gereksiz Olan Programları Kapatarak Tekrar Girmeyi Deneyin.

Connection Timed Out Connect Hatası ;
Sunucunun İp Adresi Ya Yanlıştır Yada Portları Vb. Yanlış Açılmıstır Bu Hata Sunucuya Bağlanılmadıgını Gösterir Ayarları Kontrol Edip Tekrar Bağlanmayı Deneyinizi.

Minecrafta Ram Verme ;
Böyle bir şey Yoktur Boşuna Denemeyin. Oyun Kendi Verecegi Kadar Vermiş Zaten. En Azından Ben Böyle Biliyorum.

Could Nod Create Java Virtual Machine Hatası ;
Java Sanal Sunucu Oluştururken Hata Yaşamış Bunun Çözümü Bilgisayarınızın Bit'ine Göre Javayı Güncellemektir.

Minecraft Kasıyor - Fps Çok Düşük ;
Oyunu Kastıracak Bir Mod Yada Prog. Yüklemişsinizdir Yada Vsync'den Maximum Fpsyi Düşürmüşsünüzdür. En Kötü İhtimal Ekran Kartınızı Güncelleyin.

Playerler Yükledigim Plugini Kullanamiyor ;
Group Managerden Yada PermissionEX'ten Permlerini Ayarlamamışsındır Onları Kontrol Et.

Minecraft World Birleştirme ;
Bunun En Zor Yolu McEdit'tir En Az 2 Saatinizi Alır Ama En Kolay Yolları W.e İndirerek Schematic İle Buildleri Kaydedip Daha Sonra Tekrar Normal World'e Dönerek Yapıştırmaktır Bir Yöntemde Multi World İle 2 Map Açarsınız Ve Ordaki Buildleri Direk //Copy Ve //Paste Yaparak Yapıştırabilirsiniz.

Bad Video Card Hatası ;
Ekran Kartınız Ya Yetmiyodur Yada Güncel Degildir Ekran Kartınızı Güncelleyin Eğer Aynı Hata Devam Ediyor İse Ekran Kartı Almanız Lazım.

Hiçbir Servere Giremiyorum ;
İnternet Bağlantın Yoktur Yada Bi Program Engelliyodur Birde Sürümünün Güncel Olduguna Dikkat Et Serverin Sürümüyle Aynı Olsun.

Anvil (Örs)'te Kilica Kitapla Enc Basilmiyor ;
Kilicin Veya Basacaginiz Aletin İsmini Değiştirmeniz Yeterli Olacaktir.

Servere Mod Nasıl Yükleyebilirim ? ;
Bukkit Servere Yüklemek İmkansız Diye Biliyorum Ama Minecraft.net'ten İndirdidin Server.Exe'ye Minecraft Forge Kurararak Modlu Server Kurabilirsin Bunun Haricinde Tekkit Vb. Acabilirsin. Minecraft Forgeyi Nasıl Yüklicem Dersende Youtubede Binlerce Video İzlenmeye Hazır.

Plugin Yükleyemiyorum ;
Server Bukkit Degilse Zaten Yükleyemezsin Eğer Bukkitse Serveri Kurulu Oldugu Dizince Plugins Klasörüne Plugini Atman Yeterli Olucaktır.

Hamachisiz Server Kuramıyorum ;
Port Açman Lazım Öncelikle Portu Nasıl Açıcam Diyosan Youtubede Birsürü Video Var Olmadı Bilgisayarcıya Götür Açsın Sana 2. Yöntem Olarak No İp Alabilirsin Biraz Lag Olur Ama Hamachisiz Olur.

Serverde Renkler Kullanılmıyor ;
Color Me Pluginini Yüklemen Lazım Onu Yükledikten Sonra Renk Kodlarıyla İstedigin Renk Yazı Vb. Yazabilrisin

Kosemena

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Benim masaüstünde Bad video card drivers hatası veriyor. Sistem Gereksinimlerinin olduğu bir şey vardı linkini atar mısınız? Gerçi anlamamıştım. Bu konularda kötüyüm de. :/

|''Dorkrees''|

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Tek Kelimeyle : OpenGL Kurmalısın Kosemena Bende hiç öle bi hata vermemişti :)
Not: Tek kelime olmadı :D

BONANZA

Demir Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Oyuna ram verebiliyorsun ve bu ram verme olayı Mojang tarafından yeni launcherla daha iyi hale geldi oyuna ram vermeden F3 bas sag üst köşede ram yazar sonra oyuna daha fazla ram vererek oyun gir ve tekrar F3 bas ne kadar ram verdiysen orada yazar...

--EypTurkey--

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Bende bir sorun var oyunda başarım var görev listesi onları yapıyorum oyuna çıkıp girince res atıyor bunun bu çözümü varmı ?[DOUBLEPOST=1378383141,1378383081][/DOUBLEPOST]Bende bir sorun var oyunda başarım var görev listesi onları yapıyorum oyuna çıkıp girince res atıyor bunun bu çözümü varmı ?

tiyanas

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Ben oyunu yeni yükledim.çoklu oyuncuya girmek istiyorum ve herhangi bir servere giriyorum. fakat serverde sadece 5-6 saniye kalıyorum ve hareket edemiyorum. sürekli takılıp kalıyor ve sonra atıyor. ne yapmam lazım ? lütfen yardımcı olun arkadaşlar.

LegendofAnatolia

Kaptan Penguen
En iyi cevaplar
0
Kardeş yazı rengini sarı yapma okunmuyor. En yakın sürede rengi değiştirirsen sevinirim.

W

WitherMan

Ziyaretçi
Yazı rengini daha koyu biçimde yazarsanız daha rahat okunur.[DOUBLEPOST=1388832318,1388832203][/DOUBLEPOST]
Oyuna ram verebiliyorsun ve bu ram verme olayı Mojang tarafından yeni launcherla daha iyi hale geldi oyuna ram vermeden F3 bas sag üst köşede ram yazar sonra oyuna daha fazla ram vererek oyun gir ve tekrar F3 bas ne kadar ram verdiysen orada yazar...

Benim minecraftım RESTART LAUNCHER hatası veriyor nasıl düzelteceğimi biliyor musunuz ?

Elmont

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Herkese selamlar arkadaşlar . Ben win 8 kullanıyorum ve minecraft 1.7.2 setup yükledim her şey sorunsuz ama minecraft launcher e tıkladığımda oyunun başlaması gerekiyor ancak hiçbir şey olmuyor ne bir hata ne bir uyarı oluyor . öylece bekliyorum hiçbir şey olmuyor . rica etsem bana yardım edebilir misiniz ?[DOUBLEPOST=1395507072,1395506861][/DOUBLEPOST]
Ben win 8 kullanıyorum ve minecraft 1.7.2 setup yükledim her şey sorunsuz ama minecraft launcher e tıkladığımda oyunun başlaması gerekiyor ancak hiçbir şey olmuyor ne bir hata ne bir uyarı oluyor . öylece bekliyorum hiçbir şey olmuyor . rica etsem bana yardım eder misin ?

W

WitherMan

Ziyaretçi
Herkese selamlar arkadaşlar . Ben win 8 kullanıyorum ve minecraft 1.7.2 setup yükledim her şey sorunsuz ama minecraft launcher e tıkladığımda oyunun başlaması gerekiyor ancak hiçbir şey olmuyor ne bir hata ne bir uyarı oluyor . öylece bekliyorum hiçbir şey olmuyor . rica etsem bana yardım edebilir misiniz ?[DOUBLEPOST=1395507072,1395506861][/DOUBLEPOST]
Ben win 8 kullanıyorum ve minecraft 1.7.2 setup yükledim her şey sorunsuz ama minecraft launcher e tıkladığımda oyunun başlaması gerekiyor ancak hiçbir şey olmuyor ne bir hata ne bir uyarı oluyor . öylece bekliyorum hiçbir şey olmuyor . rica etsem bana yardım eder misin ?
Birkaç kere tıkla açılacaktır :)

TheSunLight

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
@Reloven Kardeş Ben Oyunu Açıyorum 10-15 Dk Sonra Bilgisayar Kendine Restart Atıyor. Onun Bir Çözümü Varmı? Amd Athlon 64x2 Ekran Kartı Var 8 GB Ram Var Oyuna 1 GB Ram Verdim. Java 32-bit vardı 64-bit yükledim. Bir çözüm Varmı?

Şimdiden Teşekkürler.

R

Reloven

Ziyaretçi
@Reloven Kardeş Ben Oyunu Açıyorum 10-15 Dk Sonra Bilgisayar Kendine Restart Atıyor. Onun Bir Çözümü Varmı? Amd Athlon 64x2 Ekran Kartı Var 8 GB Ram Var Oyuna 1 GB Ram Verdim. Java 32-bit vardı 64-bit yükledim. Bir çözüm Varmı?

Şimdiden Teşekkürler.
Termal Macun Sür Pcn Çok Isındıgından Kendini Kapatıyordur

Emir77

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ram verme diye bise yok demisin ama java ve minecrafta verdim ram ve onceden gorus mesafesi 5ken 30fps simdi 32 iken 70fps
WTF??

Yalova'dan Gönderildi

Elmont

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Birkaç kere tıkla açılacaktır :)
Denedim olmuyor , minecraft 1.7.2 kısayola tıklayınca penceresi açılıyor ad falan giriyorsun minecraft haberleri falan var , sonra launch a tıklanıp pencerenin kapanıp asıl oyunun açılması gerekirken tıkladıktan sonra pencere kapanıyor ve hiçbir şey olmamış gibi oluyor ve oyun açılmıyor . Ha birde ben 2-3 ay önce pc me ilk defa 1.7.2 yüklemiştim ( daha da önceden 1.5.2 yüklüydü de silmiştim. ) her şey normal oynuyordum sonra sıkıldım ve oyunu denetim masasından kaldırdım . Şimdi tekrar setup yükledim 1.7.2 yi ama işte böyle bir sorun çıktı . Yardım ederseniz süper olcak ya.