Minecraft server lagg

haykolarken

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar,
Benim bir serverim var Survival server..6 GB ram 82 oyuncu kapasitesi var.
70/82 çekiyor...Fakat serverimde çok lag var server hosting'i Nitrado fakat onlarda ilgilenmiyorlae.Ram'i arttırsakta lag sorunu bir türlü çözülmüyor.
Yardımlarınızı konu altına yazabilir,skypeden ulaşabilirsiniz.
Teşekkürler...
Adminlik ver yapayım demeyin !

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Nitrado yetkilileri ilgilenir sen söyle derman bulurlar merak etme ben çok destek aldım onlardan.

haykolarken

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Kardeşip siplemiyolar sen merak etme istersen konuşmalarıda atarım

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
At bakalım konuşmaları.

eLvvNt

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar,
Benim bir serverim var Survival server..6 GB ram 82 oyuncu kapasitesi var.
70/82 çekiyor...Fakat serverimde çok lag var server hosting'i Nitrado fakat onlarda ilgilenmiyorlae.Ram'i arttırsakta lag sorunu bir türlü çözülmüyor.
Yardımlarınızı konu altına yazabilir,skypeden ulaşabilirsiniz.
Teşekkürler...
Adminlik ver yapayım demeyin !
Ram haritayı kaydeder sıkıntı işlemcide (ah bilgisizlik ah)

eLvvNt

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
minecraft serveri ikisine de abanır ama :)
Bu 70 kişi hammaddeden ne zaman çıktı acaba ? Ram geçici hafıza alanıdır. Chunk açar kapatır ve hafızasında tutar. İşlemci verilerin işlendiği yerdir. Oyuncu hareketleri dahi orda işlenir. Bu adam gidip bir blok ilerlerse işlemci bunu hesaplar vs. gidip o nitrado kardeşe sunucun hakkında senin limitlerini sor. Sonuçta ana makina kiralamıyorsun. 8 çekirdekli 3.40 ghz hızda (normal bilgisayardan hesaplıyorum) işlemcin yok. Sen bunu max. 2 çekirdeğinin bilmem ne kadarını kullanıyorsun. Eğer verim almak istersen gidip bir ana makina kirala ve ya kendin al

ununbium

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu 70 kişi hammaddeden ne zaman çıktı acaba ? Ram geçici hafıza alanıdır. Chunk açar kapatır ve hafızasında tutar. İşlemci verilerin işlendiği yerdir. Oyuncu hareketleri dahi orda işlenir. Bu adam gidip bir blok ilerlerse işlemci bunu hesaplar vs. gidip o nitrado kardeşe sunucun hakkında senin limitlerini sor. Sonuçta ana makina kiralamıyorsun. 8 çekirdekli 3.40 ghz hızda (normal bilgisayardan hesaplıyorum) işlemcin yok. Sen bunu max. 2 çekirdeğinin bilmem ne kadarını kullanıyorsun. Eğer verim almak istersen gidip bir ana makina kirala ve ya kendin al
8 çekirdekli 3.40 ghz bilgisayar mı var benim kullandığım tek intel işlemcidir ve o da en fazla 6 çekirdekli sunuyor bilgisayar için

ununbium

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Atmıştım zaten (sunucu makinalarına bir bak netten)
E7 lerden bahsetmiyorum onlar sunucu işlemcileri i7 gibi bilgisayar için işlemciler işte anladın neyse bir minecraft sunucusu için i7 işlemci yeter :)
nitrado acaba ne sağlıyor bize kaç çekirdek?? işlemci dedicated mi falan filan?? bunlar dediğin gibi lag konusunda önemli fakat sadece donanım olarak düşünmeyin kötü yazılım da lag yapar plugin map vs.vs

eLvvNt

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
E7 lerden bahsetmiyorum onlar sunucu işlemcileri i7 gibi bilgisayar için işlemciler işte anladın neyse bir minecraft sunucusu için i7 işlemci yeter :)
nitrado acaba ne sağlıyor bize kaç çekirdek?? işlemci dedicated mi falan filan?? bunlar dediğin gibi lag konusunda önemli fakat sadece donanım olarak düşünmeyin kötü yazılım da lag yapar plugin map vs.vs
Şöyle bir şey var ki adamlar tek makinada (atıyorum) 10 sunucu açıyor. Ama o makina 5 sunucu kapasiteli diyelim bu durumda doğal olarak o makinadaki sunucular lag yapıyor çokuyor vs. Ayrıca 80 kişilik sunucu istiyorsan 3.nesil bir i7 ve rahat bir 4 gb ram lazım. Birde bant genişliği var tabii ki bunları çözdükten sonra bukkit'in betası vs. kullanımı var. Beta previewlere göre daha rahat çalışır. (bildirimler çıldırdı yazıyı burda bitiriyorum)