Minecraft PvP Server Açıcaz.Ama bazı şeyler eksik.Benimde bunlar hakkında pek bilgim yok.YARDIM

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Evet arkadaşlar ben Ŧ£Λɱ£הƊ klanı üyesiyim.

Klan sahibi yakında batihosttan bir pvp server aççak.Kodlama düzenleme vb konusunda benden yardım istedi bende yardım ediyorum.

Bazı skript felan yükledim.Pluginleri ayarladım.

Fakat bazı şeyler hakkında bilgim yok.

İlk sorunlardan bazıları:

Köylü ticaret.Mesela birisini öldürünce elmas çıkması o elmaslardan elmas kılıç vb alınabilmesi.

Özel chest.Oyuncuların özel eşyalarını koyabilmesi için ender chesti.Pluginini bilmiyorum.

İtem.Oyuncular vs atarken öldüklerinde tekrar aynı itemlerin gelmesi.İtemler klasik pvp itemleri olması gerek yani.Demir set,demir kılıç,çakmak,yay,10 tane ok gibi.

Kısacası pluginlerden anlayan adam gibi bize pluginer lazım.

Oktay_TR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Birini öldürünce elmas çıkması diyorsun onun için pvplevels pluginini yükle mesela 5 adamı öldürünce 1 level atlıyor ve her level atladıgında 1 elmas veriyor.
özel chest için alphachest pluginini kur.
tekrar aynı item gelmesi için bir spawn yaparsın aşağıya atlayacagı yere basınç plakası koy altına komut blogu koy komut blogundan ayarla give @p 307 olarak ayarlarsan üstüne basana demir göğüslük verir bunları çoğaltabilirsin ok yay vb...

AtomyTR

Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Birini öldürünce elmas çıkması diyorsun onun için pvplevels pluginini yükle mesela 5 adamı öldürünce 1 level atlıyor ve her level atladıgında 1 elmas veriyor.
özel chest için alphachest pluginini kur.
tekrar aynı item gelmesi için bir spawn yaparsın aşağıya atlayacagı yere basınç plakası koy altına komut blogu koy komut blogundan ayarla give @p 307 olarak ayarlarsan üstüne basana demir göğüslük verir bunları çoğaltabilirsin ok yay vb...
Elmas sorununu hallettik.Chestide.

Senin dediğin gibi komut blockla denedik ama yakındaki oyuncu ya üzerinde özel bir şey varsa elmas kılıç vb ? elmas düştüğünde onla köylülerden elmas kılıç alıyor.Yakındaki biri o plakaya basarsa onunda itemleri sıfırlanır.Hala bilmiyoruz nası yapcağımızı

MuzafferM54

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Elmas sorununu hallettik.Chestide.

Senin dediğin gibi komut blockla denedik ama yakındaki oyuncu ya üzerinde özel bir şey varsa elmas kılıç vb ? elmas düştüğünde onla köylülerden elmas kılıç alıyor.Yakındaki biri o plakaya basarsa onunda itemleri sıfırlanır.Hala bilmiyoruz nası yapcağımızı
Starter Kit pluginini dene. Kullanımı çok basit. İlk önce oyuncuya nasıl bi envanter gelmesini istiyorsan kendi envanterini öyle yap. sonra /sk save komutunu gir. Komut bloklarına da /sk load @p yaz. Komut bloguna basan oyuncuya senin kaydettigin envanteri verir.

ve ayrıca EnderChest koymayı dene.

Oktay_TR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Skripte yazabilirsin Oyuncu öldüğünde envanteri sıfırlanıt sonra basamaga basıp kit alır eğer komut blogu yapamam dersen onuda skrptle ayarlayabilirsin.

AtomyTR

Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Pluginlerden Anlamıyor Ve Sunucu Açıyor. En İyisi sende Lapisli Fekşın Aç.
Bilip bilmeden konuşmanızı tavsiye etmiyorum.Pluginleri az da olsa biliyorum senin veya diğerleri gibi %100 değil.
Skript işlerine başladım pek de bilgim yok konuyu okumadan direk yazı yazıyorsun.

Ayrıca sunucu benim değil :)
Ve açacak kişi groupmanagerden yetki vermeyi bile bilmiyor o yüzden ayrıldım :)

EmekliKorsan

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bilip bilmeden konuşmanızı tavsiye etmiyorum.Pluginleri az da olsa biliyorum senin veya diğerleri gibi %100 değil.
Skript işlerine başladım pek de bilgim yok konuyu okumadan direk yazı yazıyorsun.

Ayrıca sunucu benim değil :)
Ve açacak kişi groupmanagerden yetki vermeyi bile bilmiyor o yüzden ayrıldım :)
Konuyu Tam Okumamışım Kusura Bakma Ama O Mesajını Server Sahibine İlet Bari Boşuna Gönderme Yapmadım :D