Minecraft PvP Gelişme Yolları (Rehber)

AtakanRS

osu!
En iyi cevaplar
0
Minecraft da PvP de Gelişmek istiyorum demek le Gelişilmez.
Benim PvP De Gelişmem 1 Yılımı Aldı. Bu Süreçte Bol Bol PvP ile İlgili (Survival Games, Taktik Videoları) izlemem Gerekti. Sonrası Yeteneğinize Kalmış
İlk Olarak Düzgün Ekipman (Klavye,Mouse) Gerekli. Ben Mouse Olarak Everest SGM-X6 Klavye Olarak da Laptopun Sabit Klavyesini Kullanıyorum.
Ve Daha Önemlisi Bir Texture Packdir. Texture Packlerde Kasıyorsa Default PvP Packleri Rahatlıkla Önerebilirim.
Ayrıca, Düzgün Bir Envanter Düzeni Belirleyin. Taktik Resimlerinde Benim Envanter Düzenimi Göreceksiniz.
Ekipmanlar ve TexturePack Tamam ise Eşyaların Kullanımına Geçelim:

1. Bow:
Çoğu PvP Serverda Yasak Olsa Bile Survival Games ve HungerGameslerde Yasak Olmayan BowSpam Taktiği.
Mantığı Basit, Sadece Oku Tam Çekmeden Atacaksınız. Daha Hızlı Olacak.

Ayrıca Bow İle Koşan Birine Ok Atarken Nereye Gittiğine Dikkat Edin. Bow PvP nin En Zorlu Kısımlarından Biridir. Bu Nedenle Çok Çalışmalısınız.

2.Flint And Steel (FnS)
FnS Oyuncuları Yakma Aracıdır. Oyuncular Yanarken Canı Yenilenmez, Hatta Canları Azalır.

Oyuncu Sizi Kovalarken Hızlıca Arkanıza Dönerek FnS yi Yakın. %90 İhtimalle Yanacaktır.

3. Olta (Fishing Rod):
Olta, Oyuncunun Hareketlerini Engellemeye Yarayan Bir Araçtır.Mesela Sizi Kovalarken Birden Arkanıza Dönüp Oyuncuya Olta Atın. Bide Arkasında Ateş varsa Vay Haline... Ayrıca Oyuncunun Hareketlerini Engellemekten çok Hızlandırmaya da Yarayabilir. Mesela Suda Oyuncunun Arkasına Atın; Yaklaşık 3-4 Blok Öteye Fırlayacaktır.

Sınırsız Olta Taktiği: Oltayı attıktan Sonra Geri Sağ Tıklamadan Başka Bir Slota Geçin. Oltanın Canı Gitmeyecektir :)

4. Veee En Önemli PvP Aracı. Kılıç!!!:
Kılıç Çok Önemlidir. Hele Karşınızdaki Oyuncunun Macrosu(1 Tıklamayı 3 Tıklama Yapma) veya hacki Varsa Vay Halinize...
Kılıç İle Oltayı Birleştirmek Çok Önemlidir.Oltayla Vurup Kılıca Geçerek 2 Vurdunuzmu Size Hack Derler bir de. Ama Taktik Bilmedikleri İçin Sürekli Yenilirlier.
Kılıç ile Her Zaman Adamın Yanından Vurun. Çünkü Oyuncunun Yanındayken Sizi Göremez.

Kılıç Taktikleri:
1. CriticalHit (Kritik Vuruş):
Çoğu Kişi Zıplayarak Vurmayı Kritik Sanar. Aslında Kritik Vuruş Zıplayıp Düştüğünde Vurursan Olur. Mesela 2 blok Uzunluğunda Bir Alanda Sınırsız Kritik Vurabilirsiniz.
2. BlockHit (Bloklu Vuruş):
Blockhit Çok Basittir. Sadece Vururken Sol Tıkla Sağ Tıka Aynı Anda Basmalısınız. Böylece Daha Az Hasar Alırsınız Ve Savrulmazsınız. Hatta BlockHit Yaparsanız Siz Değil Diğer Oyuncu Savrulur. Özellikle Block Hiti Köşeye Sıkıştıysanız Yapın. Çünkü Adamı Savuracak ve Kolayca Kaçabileceksiniz. Hatta Daha Az hasar Aldığınız İçin Belki Öldüreceksiniz!

Bu Taktikleri Herhangi Bir PvP Server da 3-4 Ay boyunca Kullanın. İyice Prolaşacaksınız. Ayrıca Elinizin Isısı da Önemlidir. Çünkü Titrerseniz İyi Tıklayamazsınız. Bunun Taktiği İse Ellerinizi Poponuzun Altına Koyun :p Ciddiyim.Ve Hemen MCSG ile Başlamayın. MCSG iyice Prolaşınca girilebilecek Bir Server. Şimdiye Kadar Ben Bile 1 El Çıkartamadım.

Mockingjayy

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Keşke daha düzgün yazıp her harfi büyük yapmasaydın.Oyunda yeniler için yararlı olabilir.

RedFail

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
MCSG??? HAH! Orada IsmetRG(Adını Unuttum) vb. Kişiler Dışındaki Herkes Çok Ezik... Daha 2-3 ay önce oynamaya başladım ve o kadar çok killim var ki. Win im 13 gibi bir şey.

Emir Halıcı

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ya yararlı ama benim macro mouse'm var fakat macro trial çıktı , süresi bitti kullanılmıyor. Ama mouse hızlı vurmak için ideal
Benim fns , bow , olta iyi değil. (Aslında Kılıcım da iyi değil ama gaza gelince çok hızlı basıyorum)
Çok hızlı tıklayınca da hack deyip report ediyorlar veya server türkse ban atıyorlar direk kanıt videosu da işe yaramıyor :(Bu yüzden neredeyse premiumum yanıyordu.

O yüzden bu taktikleri uygulamam gerek :p

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
BlockHit olayını bilmiyordum, ne diyelim eyiymiş :D

GuidoTec

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Hilelere olta ve kılıçla dalmak ? Sanırım hiç MCSG atmadın :(
- lCrafty

AtakanRS

osu!
En iyi cevaplar
0
MCSG??? HAH! Orada IsmetRG(Adını Unuttum) vb. Kişiler Dışındaki Herkes Çok Ezik... Daha 2-3 ay önce oynamaya başladım ve o kadar çok killim var ki. Win im 13 gibi bir şey.
IsmetRG noob herkese hack dio benle kapışsa hack diyecek.

TheRedstoneEngineer

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hackler varken istediğimiz kadar uğraşalım, onları öldürebileceğimizi sanmıyorum. Adam bi tuşa basıyor son hız vuruyor üstelik her vuruşu da kritik. Biz anca kritik vuralım diye zıplayalım.

erentyu

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
BowSpam asla yapmayin adamdan kacarken falan yapin arkanizi dönün bow spam yapin hemen yeri yakip kacin ama adami oklarken bow spam yapmayin pisman olursunuz bow spam yapinca adamin cani gitmez nerdeyse bide fns ile yaktıktan sonra biraz kacin sonra dalin cünkü adam fns ile yaninca anti knockback olur ve kilic vs de 1 adim önde olur onun icin fns yaktiktan sonra (fns ile yanmak 3 kalp götürür) kacin ve sonra dalin rahatca ölücektir

xSoulFlyRS

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Hilelere olta ve kılıçla dalmak ? Sanırım hiç MCSG atmadın :(
- lCrafty
Tam tersoi fns yay ok[DOUBLEPOST=1436634895,1436634815][/DOUBLEPOST]
BowSpam asla yapmayin adamdan kacarken falan yapin arkanizi dönün bow spam yapin hemen yeri yakip kacin ama adami oklarken bow spam yapmayin pisman olursunuz bow spam yapinca adamin cani gitmez nerdeyse bide fns ile yaktıktan sonra biraz kacin sonra dalin cünkü adam fns ile yaninca anti knockback olur ve kilic vs de 1 adim önde olur onun icin fns yaktiktan sonra (fns ile yanmak 3 kalp götürür) kacin ve sonra dalin rahatca ölücektir
BowSpam gereksiz olta yerini tutuyyor oltaniz yoksa bowspam yapin onun yerini tutar[DOUBLEPOST=1436635016][/DOUBLEPOST]
Ben 2 gune 101 Won Yaptım Zor Aslında Kendini profesyonel ggibi gösterme butda türkiye sıralamasına giren var 2387 won ile ve cw sayesinde :)