Minecraft kasıyor lütfen yardım [Aniden fps düsüyor]

ayberks33

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaslar isletim sistemim güzel bf4 ü mediumda oynuyorum fakat minecraftta kasıyor.
Aslında kasmıyor sorunum söyle 140 fps ile oynuyorum aniden 50 fps ye düsüyor sonra geri cıkıyor ve sürekli böyle ani fps düsüsü oluyor ve 60 fps de bile kasıyor cok anormal bir şey ne yapmam gerek bilmiyorum
Sistem i5 2.2 ghz
16 gb ram
amd generadon hd 8750 2gb
intel hd graphics 4400 6 gb
Simdiden teşekkürler

Son düzenleme:

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
büyük ihtimalle senin "oyun" ekran kardın amd generadon hd 8750 2gb. Fakat Minecraft çalışırken intel hd graphics 4400 6 gb'i kullanıyor. Onun bir ayarı olabilir. Internette araştırabilirsin :)

ayberks33

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
büyük ihtimalle senin "oyun" ekran kardın amd generadon hd 8750 2gb. Fakat Minecraft çalışırken intel hd graphics 4400 6 gb'i kullanıyor. Onun bir ayarı olabilir. Internette araştırabilirsin :)
O kadar cahil değilim oyunda amd ekran kartını kullanıyor :)[DOUBLEPOST=1417334757,1417334604][/DOUBLEPOST]
Bu arada ayarlar en düsükte driverler güncel game booster kullanıyorum advanced system core kullanıyorum turbo güçde acık minecrafttada 2gb ram var.

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
Soyle bir durum var ki Minecraft'ta chunk sistemi vardir oyuncu hareket ettikce baska chunklar yuklenir ve bu da islemciyi yorar islemcinin cok iyi oldugunu dusunmuyorum ama pek anlamam o islerden eger islemcin 2 cekirdekse bu kasmalar gayet normaldir. Cozumu hakkinda bir bilgim yok ada @MUHDE yardimci olabilir

ayberks33

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Soyle bir durum var ki Minecraft'ta chunk sistemi vardir oyuncu hareket ettikce baska chunklar yuklenir ve bu da islemciyi yorar islemcinin cok iyi oldugunu dusunmuyorum ama pek anlamam o islerden eger islemcin 2 cekirdekse bu kasmalar gayet normaldir. Cozumu hakkinda bir bilgim yok ada @MUHDE yardimci olabilir
İslemci kötü derken ? omg

MrSmith

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Buyuk ıhtımal bu sistem laptop, ısınma problemi varmi?

ayberks33

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Buyuk ıhtımal bu sistem laptop, ısınma problemi varmi?
Hayır fan yeni temizlendi sogutucuda var en fazla 50-65 arası ısı oluyor[DOUBLEPOST=1417341076,1417341014][/DOUBLEPOST]
Kötü demedim, çok iyi değil galiba dedim. Yanına da bu konuda fazla bilgim yok, yanlış olabilir yazdım dikkatli oku. Kaç çekirdek?
Özür dilerim dostum düzgün okumamıstım bu arada 4 çekirdek pc yi alalı 1 ay oldu zaten yeni pc

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
Hayır fan yeni temizlendi sogutucuda var en fazla 50-65 arası ısı oluyor[DOUBLEPOST=1417341076,1417341014][/DOUBLEPOST]
Özür dilerim dostum düzgün okumamıstım bu arada 4 çekirdek pc yi alalı 1 ay oldu zaten yeni pc
O zaman işlemci iyi. Verdiğin Ram'ı arttırmayı dene

Korkak Adam

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Minecraftta ram vermek mantıksızdır. Modlu oynamıyorsan 1 gb ram yeterlidir. Ram arttırmak minecraftı dahada kastıracaktır. İşlemcini boost etmeyi dene intel işlemcilerde böyle bir özellik bulunuyor 2.8 ghz gibi bir hıza çıkabilir işlemcin veya 3.0 ghz.

bluera

Fiercely unapologetic.
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
13
Ruh hali
Ben işlemci olarak AMD Phenom 3.4 GHz 4 çekirdek kullanıyorum :D. 13.2 GHz işlemcim var yani. Minecraft hala kasıyor. Sorun sende değil tek :DD

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Minecrafti olupta kasmayan pc görmedim ben.Çoğu bilgisayar oyunu kasıyor.Bu minecrafttan kaynaklanan hata.
Bende niye kasmıyor ve 2500 e kadar fps verebiliyor. (Tabisi en düşük ayar değildir. Optifine yüklü değildir.(en yüksek ayar ve 10 render distance) Multiplayerde Mob arenada alınmıştır. Sürüm 1.7.9 dur. )

ayberks33

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Minecraftta ram vermek mantıksızdır. Modlu oynamıyorsan 1 gb ram yeterlidir. Ram arttırmak minecraftı dahada kastıracaktır. İşlemcini boost etmeyi dene intel işlemcilerde böyle bir özellik bulunuyor 2.8 ghz gibi bir hıza çıkabilir işlemcin veya 3.0 ghz.
Öyle bir şey oldugunu biliyorum ama nasıl yapcam ?