Minecraft JAVA vs. Anlayan Arkadaşlar Bakabilirseniz Sevinirim.

Bu İşin Bana Maddi Getirisi Olurmu ?

• Evet

Kullanılan: 1 33.3%
  • Hayır

Kullanılan: 2 66.7%

• Kullanılan toplam oy
    3

TheAtilla

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Öncelikle Selamın Aleykum Arkadaşlar , Ben Atilla Yaşım 19 . 4 Seneye Yakındır ragezone Adlı MMORPG Geliştiricilik Forumunda Bazı Oyunların Dosyalarıyla Uğraştım Bir Takım Tecrübeler Edindim. Bundan Önce MU Online , Metin2 , Lineage Gibi Oyunlarla Uzun Süreli Uğraştım Hiçbirindede JAVA Kullanıldığını Görmedim Lineage Ve MU Online Açık Kaynak Kodları Windows İşletim Sisteminde Çalışmaya Yöneliktki Ben Bunu FREEBSD İşletim Sistemine Çevirdim. FREEBSD İşletim Sisteminin Optimizasyonunun Daha İyi Olduğunu Düşündüğüm İçin.

Şimdi Artık O Oyunların Oyuncu Sayısı Ve Kalitesi Düşmeye Başladı. Dosyaların Değerleri Düştü Bi Nevi Artık bana bir maddi getirisi kalmadı .

Orta Düzey İlgilendiğim Diller :
C++ ( 2 Yıl )
C# ( 2 Yıl )
LUA ( 4 Yıl )
Python ( 3 Yıl )
PHP ( 2 Ay )
HTML ( 2 Ay )

Bu Tecrübeyle JAVA Dilini Orta Düzey Öğrenebilmek İçin Ne Kadar Zaman Harcamam Gerekir ? İşi Bilen Arkadaşlarımız Yardımcı Olurlarsa Sevinirim.

CrafterMan24

Arduino is my life :C
En iyi cevaplar
0
C# ile Java syntax bakımından birbirine çok yakın diller, ben de orta seviye C# biliyordum zamanında, Java'yı sanki uzun süredir kullanıyormuşum gibi başladım anında. Hiçbir video izlemeden. Yani C# bilmen işini çok kolaylaştıracaktır.

Crowley07

Nether Yerlisi
Site Yöneticisi
Site Danışmanı
R. Sorumlusu
En iyi cevaplar
0
bu diller ile uğraştığına göre bunu zaten tahmin ede bilmen gerekirdi okuma yazmayı 1.2 ay da öğrenen de var 1.2 yılda da

TheAtilla

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
C# ile Java syntax bakımından birbirine çok yakın diller, ben de orta seviye C# biliyordum zamanında, Java'yı sanki uzun süredir kullanıyormuşum gibi başladım anında. Hiçbir video izlemeden. Yani C# bilmen işini çok kolaylaştıracaktır.
Cevapladığın İçin Teşekkür ederim kardeşim , şöyle bir soru sormak istiyorum şimdi bu online oyunların tabii minecraft single modu olduğu için tam anlamıyla online diyemeyeceğim. online oyunlarda Python ve LUA Genelde script dili olarak kullanılıyor bazı ufak çaplı işler Görevler olsun sistemler olsun bazı ufak çaplı işleri görmek için kullanılıyor ve modülleride buna göre biçiliyor tüm modülleri kullanamıyorsun minecraft'ta JAVA Pluginleri bir script dili olarakmı kullanılıyor yoksa her modülü kullanabiliyormuyuz ?

CrafterMan24

En iyi cevaplar
0
Cevapladığın İçin Teşekkür ederim kardeşim , şöyle bir soru sormak istiyorum şimdi bu online oyunların tabii minecraft single modu olduğu için tam anlamıyla online diyemeyeceğim. online oyunlarda Python ve LUA Genelde script dili olarak kullanılıyor bazı ufak çaplı işler Görevler olsun sistemler olsun bazı ufak çaplı işleri görmek için kullanılıyor ve modülleride buna göre biçiliyor tüm modülleri kullanamıyorsun minecraft'ta JAVA Pluginleri bir script dili olarakmı kullanılıyor yoksa her modülü kullanabiliyormuyuz ?
Her modülü kullanabiliyoruz, MCP gibi araçlarla Minecraft'ın kaynak kodlarını elde edip düzenlemek bile mümkün. Hatta bu tür şeyleri sunucuya entegre etmek bile...

TheAtilla

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
bu diller ile uğraştığına göre bunu zaten tahmin ede bilmen gerekirdi okuma yazmayı 1.2 ay da öğrenen de var 1.2 yılda da
JAVA İle Hiç uğraşmadığım için tahmin edemedim daha plugin indirip bakmadım bile . JAVA İle uğraşan arkadaşlarımda pek olmadı.[DOUBLEPOST=1434537163,1434537076][/DOUBLEPOST]
Her modülü kullanabiliyoruz, MCP gibi araçlarla Minecraft'ın kaynak kodlarını elde edip düzenlemek bile mümkün. Hatta bu tür şeyleri sunucuya entegre etmek bile...
Anladım Kardeşim cevapladığın için çok teşekkür ederim. başlamayı düşünüyorum .

CrafterMan24

En iyi cevaplar
0
JAVA İle Hiç uğraşmadığım için tahmin edemedim daha plugin indirip bakmadım bile . JAVA İle uğraşan arkadaşlarımda pek olmadı.[DOUBLEPOST=1434537163,1434537076][/DOUBLEPOST]
C# ve C++ ile uğraştığına göre muhakkak ki Cosmos ve MOSA'yı duymuşsundur, duyduysan ve kullanıyorsan özel mesaj atar mısın?

Bkz:
cosmos.codeplex.com
mosa-project.org

TheAtilla

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
C# ve C++ ile uğraştığına göre muhakkak ki Cosmos ve MOSA'yı duymuşsundur, duyduysan ve kullanıyorsan özel mesaj atar mısın?

Bkz:
cosmos.codeplex.com
mosa-project.org
Yazdığım Her Hangi bir program olmadı C++ veya C# ile sadece Online Oyunları geliştirmek amacıyla kullandım çoğu modülleri biliyorum çok gelişmiş değilim C++ veya C# İle genelde o tarz şeyler değide github , msdn , stackoverflow gibi yerlerde takılırım . yani herhangi bir program yazmadım dosyaları geliştirip satışını gerçekleştirdim sadece geliştirmek olarak dediğimde yeni sistemler entegre etmek diğer işletim sistemlerine uyumlu hale getirmek optimizasyonunu yapmak bunun gibi . yani metin2 gibi oyunlarda tek bir C++ Tabanlı kaliteli bir sistemi bile 300 350 EURO civarı satabiliyorsun epvp , m2dev gibi yerlerde . yani diğer türlü çok üst seviye bilmiyorum.

Crowley07

Nether Yerlisi
Site Yöneticisi
Site Danışmanı
R. Sorumlusu
En iyi cevaplar
0
yani diyorum ki herkesin anlama ve yorumlama yeteneği farklıdır bunu diğer dillerle uğraşırken anlamışsındır diye düşünmüştüm

Kaan697

Vae Victus
En iyi cevaplar
0
Hayır anlamıyorum buraya kaç ayda şunu öğrenirim diye konu açmandaki sebep 2-3 kodlama dili biliyorum diye hava atmak değilse ben de neyim. Javayı kaç yılda öğrenirim falan diye konu açmışsın. Zaten bu kadar kodlama bilen birisi işin içinde olur. Biz nerden bilelim senin zekanı. Adam vardır 1 ayda öğrenir adam vardır 1 yılda.