Minecraft Hamachi Server Kurma [Resimli Anlatım]

Y

Yakup_67

Ziyaretçi
Merhaba Arkadaşlar, bugün sizlere hamachi ile ilgili bikaç bilgilendirme hazırladım.

1. Hamachi Kurulumu
Hamachi her ne kadar ücretli olsa da, 5 kişiye kadar ücretsiz sunucu açılmasına izin veren bir program. Öncelikle LogMeIn hesabını oluşturun ve ardındanücretsiz olarak Hamachi istemcisini indirin.

İndirdiğiniz istemciyi kurduktan sonra Hamachi uygulamasını çalıştırın. Pencerenin sol üst kısmındaki güç tuşuna basarak yeni bir Hamachi kimliği oluşturun.
https://www.*************/wp-content/uploads/2014/06/hamachi-1-485x320.png

2. Minecraft Sunucusunun Ayarlanması
Hamachi sunucusunu ayarladığımıza göre şimdi Minecraft sunucu dosyalarını düzenleyebiliriz. Öncelikle Minecraft indirme sayfasına girin. Bu aşamada gerekli dosyaların indirilmesi gerekiyor. Mojang bize burada iki farklı seçenek sunmakta. EXE uzantılı dosyanın kurulumu her ne kadar kolay olsa da pek çok sistemde hata verebiliyor.

Eğer EXE dosyasını indirip sorunsuz çalıştırabilirseniz, doğrudan server.properties düzenlemesini anlattığımız bölümden devam edebilirsiniz.

JAR uzantılı dosyayı indirin ve masaüstünde bir klasör oluşturup indirdiğini dosyayı bu klasörün için taşıyın. Ardından bir Not Defteri sayfası açın ve aşağıdaki satırları yapıştırın (tırnaksız):

• 1. Satır: “java -Xms1G -Xmx2G -jar minecraft_server.1.7.10.jar” (Sürüm numaraları değişebilir)
  • 2. Satur: “pause”
Dosyayı “All Files” formatında “Run.bat” olarak kaydedin ve JAR dosyasını koyduğumuz klasöre taşıyın.
3. Server dosyasının düzenlenmesi
Minecraft server uygulamamız sorunsuz çalıştığına göre, masaüstünde oluşturduğumuz klasörün içinde yeni dosyalar oluşacak demektir. Bu dosyalardanserver.properties adlı dosyayı not defteri ile açın ve server-ip girdisini karşısına, Hamachi uygulamasında size verilen IP adresini girin. Ardından değişiklikleri kaydedin.

4. Sunucunun başlatılması ve oyuna giriş
Bütün hazırlıkları tamamlandığına göre artık sunucumuzu başlatabiliriz. Run dosyayını çalıştırın. Arka planda Hamachi’nin de çalıştığına emin olun. Ardından Minecraft’ı başlatın ve Multiplayer bölümüne girin. Seçeneklerden Direct Connect’e tıklayın ve karşınıza çıkan ekrana, Hamachi’den aldığınız IP adresini girin.

5. Arkadaşlarınızı davet edin
Bunun için arkadaşlarınızın Hamachi programına sahip olması yeterli.

Arkadaşlarınız Hamachi ağına bağlanacakları zaman “Mevcut bir ağa bağlan” seçeneğini tıklayıp, sizin vereceğiniz kimlik ve parolaları girdiği zaman, Minecraft’ın Multiplayer bölümünden sunucunuza giriş yapabilecekler.

Bu link'den indire bilirsiniz:
VPN.net – Hamachi by LogMeIn

tutkusina

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
neden konu kasıyorsun?

BDTokgoz

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar, sizden 7 yaşındaki oğlum için yardım rica edeceğim.
Minecraft diye başımın etini yiyor :)
Ücretsiz indire bileceğim bir link var mı ve nasıl kurarım ? bu konuda yardımcı olabilir misin ?
Sevgiler

emirmcgunes

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ücretsiz indire bileceğim bir link var mı ve nasıl kurarım ? bu konuda yardımcı olabilir misin ?
Sevgiler
Minecraft İndir
KB olduğuna bakmayın, siz sürüm seçip açtıktan sonra o sürümü yüklüyo. :)

KralGamer

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Sevgiler

https://www.tlaunher.org'dan TLauncher'ı indir sonra Laptoptaysa git direkt isim yaz başla eğer Pc'deyse https://www.tlaunher.org'dan hesap açman lazım sonra oluyor bizzat bende kullanıyom çok memnunumda.benden bukadar.(Alıntıyı ben yaptım :)

Vantoxic

"Only" those who are on the right track win.
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
5 Yıllık konuyu hortlatmak !?