Haber Minecraft Gear VR AKTİF!!

Rainman

Cenk Sarikaya
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0

Herkese Merhabalar!
Bana kalırsa şunu diyebilirim ki Gear VR gibi bir teknolojinin Minecraft ile harmanlanmış olması çok büyük bir yenilik! Hele ki böyle bir teknolojinin bu kadar iyi imkanlara bulunabilmesi ayrı bir güzellik! Her şeyden önce resimden de aşina olduğunuz GEAR VR teknolojisini tanıtmakla başlayacağım.

Samsung firmasına ait olan GEAR VR, Oculus ortaklığında geliştirilen sanal gerçeklik gözlüğü sunduğu 20ms'nin altında tepkime süresiyle maksimum keyifli sanal gerçeklik deneyimini hedefliyor. Kısacası bu gözlüğü takmanız ile birlikte oyunun içine girmiş oluyorsunuz, başınızı çevirdiğinizde mouse ile oyun ekranını çevirir gibi etrafınızı görebiliyorsunuz. Haliyle bu teknoloji Minecraft dünyasının içine girmenizi sağlıyor!

Mojang, yakın bir vakitte Gear VR teknolojisini oyuna uyarladı ve "Oculus Store" (Oculus Mağazasında) Gear VR uygunluğu olan oyunu yayımladı! Samsung S6 ve S7 telefonları ile "mükemmel" sonuç elde edebileceğinizi duyuran Mojang, ekran çözünürlüğünün en iyi düzeyde olduğunu da vurguladı.

"Samsung Gear VR satın al" gibi başlıklar ile satın alabileceğiniz Gear VR çok uygun bir fiyat etiketine sahip! Türkiye'de ortalama 300TL gibi bir satış etiketi bulunan bu teknoloji, oyuna yeni bir gerçeklik kazandırıyor.

Alma imkanı olan kişilere keyifli oyunlar.

Kendi deneyimimden bahsetmem gerekirse Oculus teknolojisini (Sanal gerçeklik) yaşadığım yerde bir oyun merkezinde deneme fırsatım oldu. Bu tip bir gözlük takıyorsunuz ve örneğin bir roller coaster videosunun içine giriyorsunuz. Sanki gerçekten bir hız treninin içindesiniz gibi hissettiriyor ve emin olun bu bütün duyu organlarınızı harekete geçiriyor!
"Oculus, Gear VR videos" gibi şeyleri youtube'da aratırsanız videolar göreceksinizdir.

Kaçırmayın derim,
Sevgiler,
CENK.​

SecretForest

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ben bu haberi aylar önce okumuştum fakat projenin iptal edildiğini duymuştum.
Yeniden işleme geçmiş güzel aslında 3 boyutlu bir deneyim süper olabilir.​

PwParadox

Konun için düşüncem profil kapağımda
En iyi cevaplar
0
Mide bulantısı: oyun versyonu

SlayerR

Toss a coin to your Witcher
Genel Moderatör
En iyi cevaplar
15
Ruh hali
Domuzlar üstüme gelirken;

Minecraftplayerr

Java, Skript, Php, Html, Css, Javascript, Anime
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
Yakın zamanda ben de VR almayı düşünüyorum. (En yakın zaman haziran)

ByAehn

Lhaewion Reveth
Süper Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Parası fazla gelenler var ise 20-30 TL civarında karton sanal gerçeklik gözlükleride mevcut.