Minecraft FPS Arttırma Rehberi !

Utkuw619

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Öncelikle merhaba arkadaşlar,düşük fps sorununu kendi çözümümle size anlatacağım.Çoğunuz RAM verme biliyor.Bilmiyen arkadaşlar için açtığım bir konudur.

İlk Olarak :
Oyuna giriyoruz ve görüntü ayarlarını bu şekilde yapıyoruz.

Daha sonra oyunu kapatıyoruz,ve ram verme kısmına geliyoruz.
Minecraft'ımızın Launcher'ına giriyoruz.Sol alt köşede (Edit Profile) yazmaktadır.Ona tıklıyoruz.Sonra:

RAM VERME

En aşağıdaki seçenek'e tik atıyoruz.Benim RAM'im 2GB.Ben 1 gb vericem.O yüzden oraya (-Xmx1024m) yazıyorum.Yanlış yazarsak Minecraft zarar görebilir.Ram'i yüksek olan arkadaşlar 2GB RAM verse Minecraft'a yetmektedir.2GB Komutu ise (-Xmx2048m) yazıdaki çizgiyi yapmak gerekmektedir.Verdiğim yazıları (-Xmx1G) yerine yazıyoruz.

EK:Minecraft'a MCPatcher versiyonu ile girersek fps düşer.Minecraft'ın kendi versiyonlarıyla oynamanızı tavsiye ederim.

NOT:Anlattığım ram verme seçeneği, bilgisayırınızın ram'ine zarar vermemektedir.

Bunları yaptıktan sonra fps artışı olmaktadır.Minecraftta RAM Kontrolu için Minecraftta oyuna girip F3'e basıyoruz ve sağ üstten bakıyoruz.

Anlatım tamamen kendime aittir.

Bu çözüm PREMİUM-CRACKED her şekilde işe yaramaktadır.

Son düzenleme:

RedBuilder

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bilmeyen kaldımı bilmiyorum ama yararlı +1

CleverMC

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bilmeyenler için yararlı bir konu :)

OziGhost

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

Kendi bilgisayarımda degildim mutlu musun? :D

iZeckGH

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bide Ozel Texture Pack Normelde 20 FPS Zor Alirken Suan Rahat 50 Ve Arada 60 Goruyorum :)

Utkuw619

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0

Kendi bilgisayarımda degildim mutlu musun? :D

Dostum anlattıklarımı doğru yapman lazım.Ram verme konusunda yanlış yapmışsın anladığıma göre.Bilgisiyar'daki ram'ın tamamını vermeye çalışma.[DOUBLEPOST=1434913989,1434913931][/DOUBLEPOST]
Bide Ozel Texture Pack Normelde 20 FPS Zor Alirken Suan Rahat 50 Ve Arada 60 Goruyorum :)
Aynen 128x texture pack'leri 80-130 fps ile oynuyorum.Kendim böyle bir şeye tanıklık ettim sizlere rehber olarak konu açıyım dedim :)

Son düzenleme:

LagaDissAtanİnsan

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hahahaha Sen Yüzyılın Dalgasını Geçiyorsun Değil mi ?? Verdiğin Ayarlar İle Taş Çatlasa 5 FPS Yükseltirsin :D

LagaDissAtanİnsan

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ayarlarda fps düşürmektedir.Mesela bende işe yaradı.40 fps'den 60 görmeye başladım ayarlar öyle olunca.Üstüne ram verdim 70-130 arası fps olmaktadır.
Ama Verdiğin Ayarlar Yüksek.Bir De FPS Arttırma Konuları Kötü Bilgisayarı Olanlar İçindir.Yani Daha Düşür Ayarlar Vermelisin