Crowley07

Nether Yerlisi
Site Yöneticisi
Site Danışmanı
R. Sorumlusu
En iyi cevaplar
0
Uzun süredir Minecraft Snapshot yayınlamıyordu, bu snapshot ile Mojang, Minecraft'ın içerdiği şiddet dolayısıyla birkaç yıldır aldığı tepkilere kayıtsız kalamayıp oyuna daha aile-dostu bir hava katmaya karar verdi. Hemen değişikliklere göz atalım;

Oynanış
  • Yaratıkları incitmek yerine onlara sevgi ve saygı göstermeniz gerektiğinden dolayı artık vurma özelliği kaldırıldı.
  • Sevgi, barış, kardeşlik, paylaşma üzerine kurulmuş bir oyunda Açlık ve Can özellikleri uygun olmadığı için kaldırıldı.
  • "Sevgi" metresi eklendi. Artık yaratıklara, hayvanlara veya arkadaşlarınıza yaptığınız yardımlarla birlikte "Sevgi metreniz" artacak.

Hayvanlar

• Yarasalar artık %20 daha şirin!
  • Artık iki blok yüksekliğinden kısa olan her oyuncu tavukları sürebilecek.
  • İnekler artık size kaçırdığınız önemli olaylar hakkında anlaşılır bir sesle bilgi verecek.
  • Domuzlar artık uçamıyor. Ama duvarlara tırmanabilirler!
  • Tavşanlar daha tatlı!
  • Eğer kibarca rica ederseniz koyunlar sizinle yünlerini paylaşacak.
  • Mürekkep balıklarında da değişiklik mevcut.

Yaratıklar HALK

• Artık onlarda içimizden biri! Yaratıklarda sizin benim gibi bu dünyada yaşadığı için isimleri "HALK" olarak değiştirildi.
  • Steve ve Alex HALK'ın zararlı olmadığını, sadece sarılmak ve aramıza karışmak istediklerini farkettiler.
  • Creeplerlar artık patladıklarında zarar vermiyor!
  • İskeletler oldukça etkili çiftçiler olduklarını göstermek adına artık size sınırsız kemik tozu veriyorlar.
  • Blazeler aslında özünde iyi çocuklar, sizi düşmanlardan koruyacaklardır(!)
  • Gardiyanlar yaptıkları hatanın farkına vardılar ve artık sizi evlerine davet ediyorlar.
  • Ghastlar artık sizden korkmuyor hatta sizi üstüne bindirerek Nether'da bir tur attırıyor!
  • Artık Slimelarla takılmak isteyebilirsiniz çünkü çok eğlenceli!
  • Cadılar artık bilgeliklerini size yardım etmeye adadılar.
  • Zombiler çok tatlı! ve sadece sarılmak istiyorlar.
  • Wither artık etrafına canlılık ve besin sağlıyor.
Hava & Çevre
  • Birçok oyuncuyu üzdüğü için Yağmur yağması kaldırıldı.
  • Artık yağan karların gece yarısı içi sınırsız güzelliklerle dolu sandıklar düşürme şansı var.

Köylüler & Köyler

• Köylülerle olan ticaret dengelendi. Artık herkes için daha adil bir ticaret sistemi var.
  • Köylüler artık ufak bir ücret karşılığında eşyaları veya blokları toplamanıza yardım edecek.
  • Demir Golemler artık Köylülerin size olan sevgisinin bir göstergesi!

Bloklar

• Lav artık Sıvı Peynir olarak değiştirildi. Daha lezzetli ve daha güvenli!
  • TNT, daha dost canlısı bir blok olan Sevgi Bombası ile değiştirildi.

Eşyalar

• Açlık sisteminin kaldırılmasından dolayı artık yiyecekler açlık yerine Mutluluk veriyor.
  • Havuçlu çubuk, domuzlar için çok zalimce bir alet olduğu gerekçesiyle kaldırıldı. Mojang bu eşyanın varlığından dolayı özür diledi.

Savaş

• Yaylar artık ok gerektirmiyor.
  • Oklar artık vurduğunuz şeyin gördüğü ilk şeye aşık olmasını sağlıyor.
  • Savaş kaldırıldı.

Dünya yaratma & harita

• Mağaralar yerini daha rahat ve daha çekici olan evlere bıraktı.
  • Tüm mağaralar oyuncuların güvenliğini sağlamak açısından Minecraft Güvenlik Komitesi tarafından denetlendi.
  • Çöldeki tapınaklarda artık TNT bulunmuyor. Ayrıca sandıklara ulaşmak dahada kolaylaştırıldı.
  • Bazı uçurumların kenarları olası kazaları önlemek adına çitler ile çevrildi.
  • Ormandaki tapınaklarda bulunan tuzaklar kaldırıldı. Ayrıca patladığında değerli eşyalar veren bir Altın Creeper eklendi.

İksirler

• Oyun artık güç, hasar gibi özellikler barındırmadığı için bunlarla alakalı iksirler kaldırıldı.
  • 4 yeni iksir eklendi:
    • Sevgi İksiri
    • Mutluluk İksiri
    • Paylaşım İksiri
    • Önemseme İksiri
    • Eğlence İksiri

Ulaşım
  • Atlara eziyet olduğu gerekçesiyle at sürme kaldırıldı. Artık telafi için siz atları omuzlarınızda taşıyorsunuz.
  • Botların artık daha tatlı bir içi var.
  • Kırılması imkansız olan Obsidyen botlar eklendi.
  • Tahta botlar güçlendirildi.
  • Kır Bisikleti eklendi.
  • Ender İncileri artık sizi ışınlamak yerine, fırlattığınız hedefi size getiriyor.

Hava & Çevre

• Birçok oyuncuyu sakinleştirdiğinden dolayı Yağmur tekrar eklendi.
  • Artık yağan karların gece yarısı içi sınırsız güzelliklerle dolu sandıklar düşürme şansı var.

Oyun Seçenekleri

• Herkesin eşit şartlar altında oynaması gerektiğine inanıldığından dolayı Video & Görüntü Seçenekleri kaldırıldı.
  • Artık sadece bir dünya oluşturabilirsiniz.
  • Bazı kaynak paketlerinin diğerlerinden daha güzel olması ve bu durumun eşitsizlik yaratmasına çözüm getirildi.

Snapshot'ı Nasıl Oynayabilirim?
Snapshotları oynamak için Minecraft Launcher'ı başlatın, New Profile butonuna tıklayarak bir profil oluşturun. Oluştururken "Enable experimental development snapshots" seçeneğini işaretleyin. İleride snapshot oynamak istemedğinizde bu seçeneği iptal ederek tekrar normal sürüme dönebilirsiniz.

Tüm işletim sistemleri için sunucu jarı:
https://s3.amazonaws.com/Minecraft.Download/versions/15w14a/minecraft_server.15w14a.jar

Evet siz bu enstantane hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce oyunun böylesine barışçıl bir ortama dönüşmesi nasıl oldu? Mojang'ın biz Türk oyuncularıda düşünerek oyunu bizim yasalarımıza göre düzenleyip oynamamıza olanak sağlaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerini hemen aşağıda belirtmekten çekinmeyin!

Son düzenleme:

BrolyTheLSSJ

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Mojang'a söylesem acaba Broly snapshot adı altında bol dövüşlü (Kamehameha dalgası da atabileceğimiz) bir snapshot yayınlar mı :D Skinimiz de Goku veya Vegeta olurdu o zaman. Wither yerine de Süper Saiyan Broly olurdu. Ender Ejderi yerine de Efsanevi Süper Saiyan Broly olurdu :D

Şaka bir yana, bu snapshot gerçekten benim yapıma aykırı olmuş :D Yarın oynamaya devam ederim artık :) Böyle Snapshot'lar yapılırken benim gibi dövüş seven insanlar düşünülmüyor tabii ki :([DOUBLEPOST=1427908458,1427908412][/DOUBLEPOST]
Türkiye'ye çok güzel bir gönderme olmuş.
Ah bu halktaki cahillik olduğu sürece daha çok gönderme alacağız.

Bi' biz gönderemedik hep alıyoruz.

Ala ala şiştik :D Artık her zaman bizle kafa bulurlar :)

Sarper170

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kaşınanı kaşırlar. Onlar kaşındı (Minecraft'a "Şiddet içerikli" diyenler) , Mojang kaşıdı. Ben de olsam ben de kaşırdım. Helal olsun Mojang'a.
Arkadaş hala akıl edemiyorum. Nasıl bu oyuna "şiddet içerikli" demeyi başardılar... (Onu diyen çocuğun resmi nerde. Önüne mikrafon geçmiş diye söylemediği yalan kalmadı. En komiğime giden ise şuydu...
Basın:
Peki... Oyunda kan varmı?
Çocuk (salak çocuk):
Evet var.
)

TheAxiall

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaş hala akıl edemiyorum. Nasıl bu oyuna "şiddet içerikli" demeyi başardılar... (Onu diyen çocuğun resmi nerde. Önüne mikrafon geçmiş diye söylemediği yalan kalmadı. En komiğime giden ise şuydu...
Basın:
Peki... Oyunda kan varmı?
Çocuk (salak çocuk):
Evet var.
)
Çocuğun sözüne bakarak kimse oyunu yasaklamıyor zaten.