Minecraft bukkit map dosyasınadan anlayanlar

ali78180

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Biz arkadaşlar la bukkit server kurduk birlikte oynuyoruz. Oyun map i dümdüz olsun diye önce single playerden oluşturduk onu kopyaladık bukkit server dosyalarının içene atıp o map i oynadık. Ama daha yüksek inşa lar yapmak istedik şimdi ise yerden 18 blok yukarı çıkıyor en fazla. 2 yıldır da ara ara oynuyoruz bayagı bir emek var öle böle o yüzden map i silip yenisine başlamak ta istemiyoruz sonuçta heves kırılır öle bir durumda... Map i single playerden oluştururken yer katmanına 230 vermiştik onunla bir ilgisi olabilir mi ? birde bu sorunu düzeltebilecek yöntem biliyormusunuz ? Şimdiden teşekkürler...

TOİ.

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Server Propeties(bir türlü yazamıyom) max-build-height=256 yap

Mulfucer

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
max buildi hiç ellemedim ben orda max playerı 2 online modu false difficulty 0 gamemoe 1 yaptım kapattım.
pardon yanlış konuya girmişim :(

ali78180

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Blok Sayısını Yer Altına Mı Daha Fazla Verdin Yoksa Üste Mi ?
yerin altına verdik single playerden oluştururken yerin altına çok gitmiş yer üstüne 18 block gidiyo nasıl yükseltcez yer üstünü problem bu ?

TOİ.

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
yerin altına verdik single playerden oluştururken yerin altına çok gitmiş yer üstüne 18 block gidiyo nasıl yükseltcez yer üstünü problem bu ?
Bilmiyorum. Ama Bir Modla dünyayı ayarlaya biliyordun . World Downlaoderesfas bişeydi ismi :D

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
max build heighti yükselt 1000 filan yap ama oyunun kasabilir

ali78180

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
deniycem bakalım başka kasmadan map dosyasından falan düzeltebilecek olan var mı ?

Mulfucer

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
ben bir keresinde max buil height i 1000 yaptım ama gene 256 bloktu belki benden kaynaklanıyordur mesela kaydetmeyi unutmuşumdur ama sende bir dene

Son düzenleme:

_DevilGuard_

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şöyle bir çözüm yapabilirsin yaptığın kısmı schematic kaydedip yeni bir dünya oluşturup tekrar oraya kopyalayıp bu sorundan kurtulabilirsin aklıma daha iyi bir çözüm gelmiyor :/

ali78180

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Şöyle bir çözüm yapabilirsin yaptığın kısmı schematic kaydedip yeni bir dünya oluşturup tekrar oraya kopyalayıp bu sorundan kurtulabilirsin aklıma daha iyi bir çözüm gelmiyor :/
dedigin olayı nasıl yapıcaz bi anlatsan ? yer altındaki yapılarda gider mi

_DevilGuard_

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bukkit Server Kurduysanız Yapdığınız Alanı World Edit İle Seçip Sırayla Şu Komutları Girin
/copy
/schematic save <schematicismi>

Bunu Yazacaksınız Ancak Önce Tahta Balta İle Seçmeyi Unutmayın !
Sonra O Dosya Şu Komuna Gidecek
<serverklasörü> => <plugins> => <worldedit> => <schematic>
Sonra Burdaki ''<schematicismi>.schematic'' uzantılı dosyayı herhangi bir yere kopyala
Sonra Mapın Yedeğini Alıp O Mapı Sil Ve Başka Düzgün Bir Dünya Oluştur !
Ondan Sonra Gene Aynı Konuma;
<serverklasörü> => <plugins> => <worldedit> => <schematic>
Yedekde Bulunan ''<schematicismi>.schematic'' adlı dosyayı yapıştır sonra oyuna girip şu komutları yaz
/schematic load <schematicismi>
/paste

ve biraz lag oldukdan yapdıgınız yapı kopyaladığınız bir biçimde oraya gelecektir eğer yapamaz iseniz buradan iletin :)
Kolay Gelsin İyi Forumlar