[Kılavuz] Minecraft Hakkında Bilinmeyen Bilgiler Ve Komutlar

TheKordon

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
  • Merhaba arkadaşlar bu konuda anlatacaklarım genelde herkesin bilmediği, belli bir ortalamanın bildiği bilgilerdir. Ama artık sizde bilebileceksiniz !

• İlk Öncelikle Game Rule (Oyun Kuralları) Komutları İle Başlayalım !
  • -Dikkat ! Büyük - Küçük Harf Duyarlılığı Vardır !-

• Eğer Etrafım Yanıyor Diyorsanız... Artık Yanmasın Be ! Demek İstiyorsanız...

• /gamerule doFireTick true veya false (False yaparsanız ateşin yayılmasını önler.)

• Eğer Yaratıksız, Doğal Ve Yapa Yalnız Bir Dünya İstiyorsanız...

• /gamerule doMobSpawning true/false (False Yaparsanız Easy - Normal - Hard Farketmez Spawnı Durdurur.

• Ölünce Eşyalarım Gitmesin Lan ! Diyorsanız...

• /gamerule keepInventory true/false (True Yapacaksınız !)

• Güneşim Hep Olduğu Yerde Dursun Diyorsanız...

• /gamerule doDaylightCycle false

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bonus !

Birazda İskelet At Sürelim ! Ne Kadar Doğru Bilmiyorum Ama İngiliz Sitesinde Böyle Yazıyordu :

• /summon EntityHorse - - - {Type:4,Tame:1}

• Köylülerin nüfusunu köydeki kapı miktarını arttırarak çoğaltabilirsiniz. Köylüler de tıpkı hayvanlar gibi çiftleşip minik yavrular dünyaya getiriyor ancak küçük olsa dahi görünüşlerinde pek bir fark olmuyor !

• Ne Kadar Çok Kapı,

• O Kadar Çok Köylü !

• Creeperlar ilginç bir şekilde kedilerden korkarlar ! Yanlarına kedi geldiklerinde saldırmamasına rağmen onlardan uzaklaşmaya çalışırlar. Evinizde kedi bulundurmanız evinize Creeper girme olasılığını çok ciddi biçimde düşürür....

• Creeper'ların üstüne şimşek çaktığında ölmezler aksine o enerjiyi emerler ve üzerlerinde elektrik kalkanı oluşur.

• Zombi Atı Daha Çözemedim ): - Çözebilen Bana Özelden Mesaj Atarsa Sevinirim. -

- Bugünlük Benden Bu Kadar Umarım Yardımcı Olabilmişimdir (: - Daha Eklenecek -

Son düzenleme:

P4RS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
meselenin özü /[TAB]