İyi Bir Sunucu Ortalama Nasıl Olmalı?- Adminlerin Politika Uygulayışı

Felloward

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Herkese selamlar. Uzun bir süre pasifliğimden sonra başladığım rehberin yeni bölümü geldi. Artık rehberlerimizin bir seri ismi var, "İyi Bir Sunucu Ortalama Nasıl Olmalı?" başlığı altında olacak. Öncelikle politikalardan bahsedelim. Politikalar kurallar gibidir, sunucunun şu durumda şu şekilde gösterdiği tepki gibi bir şeydir. Daha çok sunucunun düzenini koruyacak, oyuncuların oynayış stilini belirleyecek ve Dünyanızın kurallarına yardımcı olacak faktörlerdir bunlar. Bu rehberde daha çok sunucudaki adminlerin politika uygulayışı, dikkat etmesi faktörler hakkında olacak bu rehber. Öncelikle,
  1. On Duty Admin veyahut Kurucular, kesinlikle karşıdaki kişilerle olan ilişkilerine göre politikalarla oynamamalı, düzeni bozmamalıdır.
  2. Hiçbir şekilde konu kural ve politikalara geldiğinde istisna olmamalıdır. Taraf tutmadan politikalar uygulanıp, gereken kişiye gereken yaptırım uygulanmalıdır.
  3. Ek olarak, bir admin alınırken test süresi koyulmalıdır ki adminin politikaları benimseyip benimsemediği, doğru uygulayıp uygulamadığı gözlemlenmelidir.
  4. Oyuncular politikalardan haberdar edilmelidir, ara sıra da hatırlatıcı mesajlar geçilmelidir ki insanlar neyin yanlış olduğunu bilsin. ((Sunucuya ilk giren kişiye politikaları gösteren bir skript herkesin yararınadır.))
  5. Oyuncu kayıt olduğu zaman politikalardan haberdar olmalıdır, çünkü varolmayan yazılı şeyi kimse kabul edemez.
  6. Politikalarınızı -kendinize bağlı, unutmayın ki bunlar sadece öneri.- fazla sert ve baydırıcı yapmayın ki, insanlar oynarken baskı altında olmasın.
  7. Temel kuralları her daim bulundurmaya çalışın.

Felloward

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
-1 Bu Bilgilerle Biryere Gelinmez.
Bilinmesi gereken temel bilgileri tek tek yazıyorum zaten, eğer hepsi toplanırsa birinci madden ne yazık ki yanlış çıkacaktır. Uygulanacak şekle göre ya sunucu başarılı olur, ya da başarısız olur. Kurucunun dikkatine ve önemine bağlı bir şeydir o.

R

Reloven

Ziyaretçi
Biliyorum Ama Çok Nadirler.
Nadirlikle Alakası Yok Şöyleki Mesela Benim Gözümde Para Konusu Yok Bu Yüzden Sunucumu En Sağlam Şekilde Açarım Vipini Filan Yine Koyarım Ancak Sunucuyu Karşılasın Diye Bazıları Varki *** İsimli Bilişimden Sınırsız Ram Diye Alıyorlar Serveri 40Kişilik Filan Vip Satmaya Bakıyorlar Diyelimki Sunucu Parası 50 Lira Adam 3 Vip Çıkarıyor Demir Altın Elmas Diyelim Bunlarada Demire Hiçbirşey Vermiyor Neredeyse Altında Aynı Şekilde Ama Elmasa Basıyor Tüm Özellikleri Fiyatıda 20 Lira Cıvarı bir şey Yapıyor Bu Adam İçin 3 4 Tane Satılırsa İş Bitmiştir Parasını Almaya Bakar.

Felloward

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Nadirlikle Alakası Yok Şöyleki Mesela Benim Gözümde Para Konusu Yok Bu Yüzden Sunucumu En Sağlam Şekilde Açarım Vipini Filan Yine Koyarım Ancak Sunucuyu Karşılasın Diye Bazıları Varki *** İsimli Bilişimden Sınırsız Ram Diye Alıyorlar Serveri 40Kişilik Filan Vip Satmaya Bakıyorlar Diyelimki Sunucu Parası 50 Lira Adam 3 Vip Çıkarıyor Demir Altın Elmas Diyelim Bunlarada Demire Hiçbirşey Vermiyor Neredeyse Altında Aynı Şekilde Ama Elmasa Basıyor Tüm Özellikleri Fiyatıda 20 Lira Cıvarı bir şey Yapıyor Bu Adam İçin 3 4 Tane Satılırsa İş Bitmiştir Parasını Almaya Bakar.
İyi de bunların benim bir konumla alakası yok ki. Ben zaten VIP satışlarına karşı çıkıyorum, insanlardan çok fazla +ları oluyor ve genelde sunucu sahipleri ayrımcılık yapıyor. Bu yüzden bu rehberleri açıyorum, eğer sunucu açmak isteyen varsa veyahut -azda olsa- öneri isteyen birkaç sunucu sahibi varsa okusun diye.